Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Usuwanie cellulitu

Warto
94%
Warto
Na podstawie 13 historii
Średnia cena
398 zł
Średnia cena
Według 73 specjalistów
 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 tygodniu
 • Efekty tymczasowe

Czym jest usuwanie cellulitu?

Usuwanie cellulitu to różne zabiegi, których celem jest zredukowanie cellulitu i skórki pomarańczowej na różnych partiach ciała. Wśród popularnych metod walki z cellulitem znajdują się m.in. mezoterapia, radiofrekwencja, terapia ultradźwiękowa, karboksyterapia, fala uderzeniowa, drenaż limfatyczny i endermologia

Cellulit, lipodystrofia, czyli obrzękowo-włókniste zwyrodnienie tkanki łącznej, nazywane popularnie skórką pomarańczową, jest jednym z najczęstszych mankamentów urody. Występuje aż u 80% kobiet; powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w połączeniu ze zmianami obrzękowo-włóknistymi tkanki podskórnej. Pierwsze zmiany mogą pojawić się najczęściej w okolicach ud, pośladków, bioder, brzucha już w okresie dojrzewania. 

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak się pozbyć cellulitu? W pierwszej fazie zaawansowania można go leczyć wykorzystując domowe sposoby – masaże, peelingi, kremy czy zimne prysznice przy zachowaniu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Widoczny cellulit wymaga leczenia pod okiem specjalisty.

Czym jest cellulit?

Jak powstaje cellulit?

Na pytanie jak powstaje cellulit, odpowiada lek. med. Ewa Rybicka

Cellulit dotyczy prawie wyłącznie kobiet. Aż 80% kobiet w różnym wieku, czasami już bardzo młodych, ma cellulit. Może on dotyczyć jak kobiet szczupłych, tak tych z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jego obecność nie zależy od ilości tkanki tłuszczowej w ciele, choć nierzadko ma to duży wpływ.

Sedno problemu stanowią żeńskie hormony płciowe – estrogeny. To one wpływają na rozluźnienie tkanki łącznej, która w prawidłowo zbudowanej tkance jest podporą i stanowi uporządkowanie dla tkanki podskórnej, zamyka tkankę tłuszczową w coś na kształt „pudełeczek”. W momencie, kiedy jest rozluźniona, następują po sobie kolejne stadia: najpierw rozluźnienie i upośledzenie krążenia krwi, następnie narasta obrzęk, narastają procesy tkankowe, które są związane z powstawaniem wolnych rodników w tej tkance, włóknienie tkanki łącznej, powstają zrosty i materacykowe zagłębienia na skórze. W ostatnim stadium pakiety komórek tłuszczowych są otorbione, czyli otoczone dookoła tkanką łączną. Te zwłókniałe struktury są bardzo trudne do leczenia.

Obszary występowania

Obszary występowania cellulitu

Gdzie może występować cellulit?

 • boczne części ud
 • pośladki
 • brzuch
 • biodra
 • plecy w okolicy łopatek i dołów pachowych
 • kolana
 • okolice kostek
 • ramiona
"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów