Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Liposukcja ultradźwiękowa

Warto
91%
Warto
Na podstawie 27 historii
Średnia cena
8.058 zł
Średnia cena
Według 27 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • 1 dzień
  • 1-3 godziny
  • Ponad 10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to jedna z najnowocześniejszych technik odsysania tłuszczu, w której wykorzystywana jest technologia ultradźwięków, aby zapewnić większą precyzję i skuteczność zabiegu i jednocześnie zminimalizować uszkodzenia okolicznych tkanek. Wprowadzona pod skórę kaniula emituje ultradźwięki i w wyniku zjawiska kawitacji dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych, które następnie są odsysane. Ten rodzaj liposukcji może być wykorzystywany u osób zainteresowanych usunięciem nadmiaru tkanki z niemal wszystkich partii ciała, a także u pacjentów z ginekomastią. 

Organizm u niektórych osób broni hormonalnie w niektórych okolicach swoich zasobów tłuszczowych. Prowadzi to często nawet do frustracji psychicznych u ludzi, którzy mimo intensywnego wysiłku fizycznego oraz diet niskokalorycznych nie są w stanie odpowiednio wymodelować swojej sylwetki. Tłuszcz podskórny zasłania piękne krzywizny naszego ciała, nie pozwalając cieszyć się dobrym psychicznym i fizycznym samopoczuciem. Specjalnie dla takich osób została opracowana metoda liposukcji, czyli usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesnym modelowanie sylwetki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Liposukcja ultradźwiękowa

To zabieg przeznaczony dla pacjentów z nadmiarem tkanki tłuszczowej w pewnych okolicach

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej przeznaczony jest właściwie dla każdego dorosłego człowieka, który ma problem z pozbyciem się nadmiaru powierzchownej tkanki tłuszczowej. Przez powierzchowną tkankę tłuszczową rozumiemy nadmiar tłuszczu leżący między skórą a powięzią, czyli błoną otaczającą i wzmacniającą nasze mięśnie. Ten rodzaj tkanki tłuszczowej jest traktowany przez organizm jak forma rezerwy na czas głodu, a jego ilość jest regulowana hormonalnie np. przez wahania hormonu wydzielanego przez komórki tłuszczowe – zwanego leptyną. Zaburzenia jego wytwarzania lub niewrażliwość receptorów podwzgórzowych na jego działanie może prowadzić do otyłości, której ciężko się pozbyć mimo prawidłowego odżywiania i dużej aktywności fizycznej. Zabieg przeznaczony jest więc dla wszystkich, którzy mimo intensywnych prób pozbycia się nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej nie są w stanie uzyskać oczekiwanych efektów prawidłowej sylwetki.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w trybie tzw. chirurgii jednego dnia, po jego wykonaniu pacjent jest po krótkiej obserwacji może wyjść do domu. Dalsze kontrole również odbywają się w trybie ambulatoryjnym. Jego przebieg możemy podzielić na 3 etapy:

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów