Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Liposukcja nieinwazyjna

Warto
80%
Warto
Na podstawie 10 historii
Średnia cena
1.998 zł
Średnia cena
Według 44 specjalistów
 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 tygodniu
 • Trwałe efekty

Czym jest liposukcja nieinwazyjna?

Termin liposukcja nieinwazyjna obejmuje niechirurgiczne techniki usuwania tkanki tłuszczowej, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak ultradźwięki, radiofrekwencja, urządzenia laserowe, HIFU i inne. Zabiegi nieoperacyjnego modelowania sylwetki zyskują coraz większą popularność: według danych ISAPS w 2021 roku na świecie wykonano ich aż 730 980. Obecnie tradycyjna liposukcja nie jest jedynym rozwiązaniem w takim przypadku, dostępne są bowiem metody modelowania sylwetki w minimalnie inwazyjny lub całkowicie nieinwazyjny sposób. Mniejsza inwazyjność zabiegów sprawia, że są one uznawane za bezpieczniejsze. Jednak wzrost popularności tych metod wiąże się nie tylko z większym stopniem bezpieczeństwa, ale też ze współczesnym szybkim tempem życia – modelowanie sylwetki bez skalpela oznacza krótszy czas powrotu do formy, a zatem do pracy i do codziennych obowiązków.

Dla kogo?

Liposukcja bez skalpela – efekty

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą nieinwazyjną – efekty (Klinika Dr Legrand)

Przede wszystkim należy pamiętać, że nieinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej nie stanowią metody odchudzania i nie mogą zastąpić zdrowej diety ani regularnych ćwiczeń fizycznych. Z tego względu nieinwazyjną liposukcję zaleca się przede wszystkim osobom, których masa ciała jest prawidłowa, jednak walczą one z tzw. miejscową otyłością, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej jedynie w określonych miejscach. Specjaliści z Body Care Clinic objaśniają, że wyróżniamy otyłość miejscową gynoidalną, czyli kobiecą, w przypadku której tłuszcz odkłada się głównie w dolnych partiach ciała, oraz androidalną, występującą u mężczyzn, u których dotyczy głównie brzucha.

Nadmiar tkanki tłuszczowej najczęściej występuje w następujących miejscach:

 • pośladki;
 • zewnętrzna strona ud (bryczesy);
 • wewnętrzna strona ud;
 • brzuch;
 • talia;
 • biodra;
 • nad kolanami;
 • ramiona;
 • nad łokciami;
 • podwójny podbródek.

Nieinwazyjna liposukcja to rozwiązanie dla pacjentów, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu, lub też obawiają się komplikacji z nim związanych. Wielką zaletą nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej jest krótszy czas rekonwalescencji, dlatego też powinni się nad nimi zastanowić osoby, które pragną jak najszybciej wrócić do pracy i codziennych czynności.

Nieinwazyjna liposukcja: metody

Istnieje wiele sposobów nieinwazyjnego modelowania sylwetki, a dobór techniki zależy do wielu czynników, takich jak wiek, stan skóry, miejsce nagromadzenia tkanki tłuszczowej i jej ilość. Medycyna estetyczna to niezwykle szybko rozwijająca się dziedzina, dlatego też metod jest coraz więcej i są one coraz bardziej skuteczne. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 • kriolipoliza: to technika redukcji tkanki tłuszczowej polegająca na niszczeniu komórek tłuszczowych (adipocytów) zimnem. Jak objaśnia zespół Centrum Medycznego Damiana, komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno niż inne tkanki, dlatego zabieg pozwala zniszczyć jedynie niechciane adipocyty bez ryzyka uszkodzenia otaczających je komórek, nerwów i naczyń krwionośnych. Pod wpływem zimna kwasy tłuszczowe w komórkach się krystalizują, co powoduje ich apoptozę (obumarcie), a następnie są one wydalane z organizmu drogą naturalną; cały proces trwa około 1,5-3 miesiące i właśnie tyle należy zaczekać na ostateczne efekty. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny – nie dochodzi do przerwania powłok skóry. Trwa około 1-1,5 godziny, w zależności do wielkości obszaru, i należy wykonać od 1 do 3 sesji, co 3-4 tygodnie. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, jedynie uczucie ochłodzenia. Praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Kriolipolizę można stosować na całym ciele.
 • lipoliza iniekcyjna: to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w miejsce z nadmiarem tkanki tłuszczowej substancji, które powodują rozpad komórek tłuszczowych; najczęściej jest to fosfatydylocholina – naturalny składnik pozyskiwany z soi, który działa jak środek lipotropowy, a zatem zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w organizmie. Wstrzyknięcie substancji powoduje rozpad trójglicerydów; zniszczone kwasy tłuszczowe są metabolizowane przez wątrobę i podobnie jak w przypadku kriolipolizy naturalnie usuwane z organizmu. Zespół Kliniki Sfera zaznacza, że zazwyczaj należy wykonać od 1 do 4 sesji, w odstępach 3-6 tygodni, co zależy od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pełne rezultaty możemy obserwować po zakończeniu terapii. Praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności i nie trwa on dłużej niż godzinę. Aby zmniejszyć dyskomfort związany z zastrzykami, można zaaplikować znieczulenie miejscowe. W wyniku iniekcji mogą powstać zasinienia, które jednak znikają w przeciągu kilkunastu godzin. Zabieg można wykonywać na całym ciele, przyniesie także doskonałe efekty u pacjentów z drugim podbródkiem. 
 • HIFU: to skrót od angielskiego high intensity focused ultrasound, czyli technologii wykorzystującej fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, działające na głębszych poziomach skóry bez przerywania ciągłości naskórka. HIFU to technologia wykorzystywana do liftingu bez skalpela, pozwalająca ujędrnić skórę i przywrócić jej napięcie, pobudzając fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Jednak działa także w inny sposób: rozpuszcza komórki tłuszczowe, które następnie wydalane są z organizmu. Aby zabieg był skuteczny, powinno się go wykonywać na maksymalnej dopuszczalnej głębokości 13 mm. HIFU można wykonać zarówno w przypadku miejscowej otyłości bioder, talii czy brzucha jak i twarzy. Już po pierwszej sesji pacjent może zaobserwować poprawę w wyglądzie skóry i redukcję cellulitu oraz skórki pomarańczowej. Zabieg jest bezbolesny. Zazwyczaj należy wykonać kilka sesji, które trwają od 45 do 90 minut.
 • radiofrekwencja: fale radiowe (RF) to technologia często wykorzystywana w medycynie estetycznej, między innymi w zabiegach odmładzających, a także do modelowania sylwetki. Podczas zabiegu zachodzi reakcja termolizy, czyli podgrzania tkanek naskórka i skóry właściwej, rozbijając komórki tłuszczowe, a także redukując cellulit. Ponadto fale RF sprawiają, że włókna kolagenowe obkurczają się, dlatego też oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, uzyskamy efekt jędrniejszej, młodszej skóry. Pierwsze rezultaty zabiegu zaobserwujemy już po pierwszej sesji, jednak na ostateczne wyniki należy zaczekać nawet do 3 miesięcy. Zabieg można wykonać zarówno na twarzy jak i na ciele. Kilkanaście godzin po interwencji może utrzymywać się niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, jednak pacjent może niemal od razu wrócić do codziennych czynności.
 • endermologia: to technika masażu, wykorzystująca podciśnienie. Jak objaśnia zespół Kliniki Janeczko podczas zabiegu pacjentka ubrana jest w specjalny strój, pozwalający na zasysanie tkanek i wykorzystywane jest urządzenie przeznaczone do tego typu masażu. Specjaliści podkreślają, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, chociaż zazwyczaj należy wykonać kilka sesji. Zabieg nie wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami i nie powoduje bólu. Zabieg zapobiega gromadzeniu się płynów i tkanki tłuszczowej, poprawia mikrokrążenie, pozwala zredukować skórkę pomarańczową i cellulit, pobudza wymianę komórkową i redukuje tkankę tłuszczową. Po zabiegu powinno się spożywać duże ilości płynów, aby przyspieszyć proces drenażu, a także unikać tłuszczów i cukrów prostych.
 • fala uderzeniowa (akustyczna): to sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Zespół FabSkin wyjaśnia, że zabieg pobudza powstawanie nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia się metabolizm komórek i możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Zabieg doprowadza też do przebudowy struktur kolagenu, dlatego ujędrnia skórę. Zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów co około 7 dni. Na ostateczne efekty czeka się 3 miesiące. Od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności.
 • kawitacja ultradźwiękowa: to bezbolesny, całkowicie nieinwazyjny zabieg wykonywany przy pomocy urządzeń emitujących ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Dzięki wytworzonej energii dochodzi do polaryzacji błony komórkowej, a następnie uszkodzenie komórki tłuszczowej. Uwolnione kwasy tłuszczowe są transportowane do wątroby, a następnie metabolizowane i usuwanie z organizmu. Zaleca się wykonanie 5-10 sesji w odstępach 3-7 dni w celu osiągnięcia wymarzonych efektów. Zabieg pozwala zredukować cellulit i miejscową tkankę tłuszczową. Trwa krótko, bo około 20-40 minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Efekty widoczne są po kilku tygodniach.

Bibliografia:

Body Care Clinic (data nieznana). Miejscowa otyłość [online]. Dostępny: https://bodycareclinic.pl/twoj_problem/nadmiar-tkanki-tluszczowej/. [dostęp: 03.03.2020]

Klinika Janeczko (data nieznana). Endermologia [online]. Dostępny: https://klinikajaneczko.pl/endermologia/. [dostęp: 03.03.2020]

Sfera (data nieznana). Lipoliza iniekcyjna [online]. Dostępny: https://www.klinikasfera.pl/lipoliza-iniekcyjna/. [dostęp: 03.03.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów