Alternatywa liposukcji – nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu to modelowanie sylwetki i redukcja tkanki tłuszczowej bez chirurgicznej ingerencji. Odbywa się z wykorzystaniem urządzeń wytwarzających energię w postaci ciepła lub chłodu. Najnowsze technologie bazują na falach radiowych, ultradźwiękowych, laserowych, które przenikają przez skórę i niszczą komórki tłuszczowe. Te są następnie wydalane z organizmu na drodze metabolizmu. Również nową, ale sprawdzoną metodą jest kriolipoliza wykorzystująca wrażliwość komórek tłuszczowych na niskie temperatury. Efekty zabiegów nieinwazyjnego usuwania tłuszczu nie mogą być porównywalne z klasyczną liposukcją, ale są dobrą i skuteczną alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą się jej poddawać. Pierwsze efekty są widoczne od razu, ale na pełny rezultat trzeba z reguły poczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jest on zależny od indywidualnych predyspozycji pacjentów i właściwego doboru metody. W wyniku zalecanej serii zabiegów można osiągnąć nawet do 30% redukcji tkanki tłuszczowej.

Modelowanie sylwetki i nieinwazyjne usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem energii w postaci ciepła:

Usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem radiofrekwencji

Fala radiowa zmniejsza objętość komórek tłuszczowych. Rozbija tłuszcz (lipoliza), nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Fala radiowa ujędrnia również skórę poprawiając krążenie krwi i przyśpieszając metabolizm komórkowy.

Urządzenia:

  • Accent Prime - to połączenie technologii RF fal radiowych i ultradźwięków o najwyższej dostępnej na rynku częstotliwości. Zabiegi  likwidują nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit oraz poprawiają napięcie i jędrność skóry bez bólu i okresu rekonwalescencji.

  • Maximus Trilipo

Usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków

Błony komórek tłuszczowych są rozbijane za pomocą zogniskowanej fali ultradźwiękowej, a ich zawartość jest uwalniana do przestrzeni międzykomórkowych i wydalana na drodze metabolizmu.

Urządzenia:

Usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem laserów

Wiązka laserowa podgrzewa skórę, penetrując ją na określonej głębokości i precyzyjnie trafiając w tkankę tłuszczową. Temperatura powoduje trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Zabiegowi towarzyszy stałe chłodzenie, chroniące naskórek przed przegrzaniem.

Urządzenia:

  • SculpSure
  • Icoon Laser - urządzenie łączące technologię masażu podciśnieniowego, światła LED, a także lasera diodowego, redukującego ilość komórek tłuszczowych. Zaletą zabiegu Icoone Laser jest jego wszechstronność: modeluje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową, cellulit i obrzęki oraz ujędrnia skórę ciała i twarzy. 

Modelowanie sylwetki i nieinwazyjne usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem energii w postaci zimna

Usuwanie tłuszczu metodą kriolipolizy

Do obszaru ciała, gdzie mamy nadmiar tłuszczu, przykładana jest specjalna głowica. Fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową jest zasysany na zasadzie podciśnienia, a następnie schładzany do pożądanej temperatury. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Uwolniony tłuszcz jest wydalany na drodze matebolizmu.

Kriolipoliza dr Krystyna Lubelska
Efekty zabiegu kriolipolizy - dr Krystyna Lubelska

Urządzenia:

Aktualizowane: 04.07.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Alternatywa liposukcji – nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Anonymous 10.09.2012
Warto

Jestem pacjentka Dr Kepy od kilku lat. Przyjezdzam do niego z Berlina i musze przyznac ze warto, jestem bardzo zadowolona z mojego wygladu. Ostatnim sprobowalam nowego zabiegu usuwajacego tluszcz Po jednej sesji 6 cm mni... Więcej 

1 Lubię to  

Alternatywa liposukcji – nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu - Cenniki

Ceny od 400 zł
zazwyczaj do 1 000 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 350 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 180 zł
Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki
Lecznica Melitus
Warszawa
Ceny od 2 500 zł
zazwyczaj do 8 000 zł
Lecznica Melitus
Ceny od 200 zł
dr n. med. Jacek Toboła
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni