Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Warto
88%
Warto
Na podstawie 20 historii
Średnia cena
667 zł
Średnia cena
Według 156 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Trwałe efekty

Czym jest laserowe usuwanie zmian skórnych?

Laseroterapia

Lasery są niezwykle często wykorzystywane w medycynie estetycznej

Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg usuwania różnego rodzaju zmian skórnych – na przykład włókniaków, naczyniaków, brodawek czy kępek żółtych – przy pomocy technologii laserowej. W tym przypadku najczęściej wykorzystywany jest laser frakcyjny, pozwalający w bezpieczny, szybki i precyzyjny sposób usunąć wybraną zmianę. 

Laser to jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń w medycynie estetycznej i kosmetologii. Technologia laserowa jest bezpieczna i małoinwazyjna, a medycyna estetyczna zawdzięcza jej naprawdę wiele. Dzięki niej możemy wykonać popularny zabieg depilacji laserowej. Różne typy urządzeń laserowych wykorzystywane są też między innymi do usuwania blizn i rozstępów, odmładzania, a nawet usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, czy wykonywania zabiegu labioplastyki i korekty powiek. Laser to także urządzenie pozwalające w niechirurgiczny sposób usunąć często występujące zmiany skórne, takie jak brodawki, znamiona czy włókniaki.

Rodzaje zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych laserem - efekty

Laserowe usuwanie zmian skórnych: przed i po (ConsesusMed)

Niezłośliwe zmiany skórne występują bardzo często; niektóre z nich powstają na skutek ekspozycji na słońce, inne w wyniku pewnych procesów w organizmie, z kolei część z nich jest uwarunkowana genetycznie. Najczęściej występujące zmiany skórne to:

  • włókniaki miękkie: mają postać narośli barwy od jasnego do ciemnego brązu; osiągają różne rozmiary – od kilku milimetrów do nawet kilku centymetrów. Najczęściej występują na karku, szyi, pod pachami, w pachwinach czy pod piersiami. Włókniaki o wąskiej szypule usuwa stosunkowo łatwo i po zabiegu nie pozostaje ślad. Usuwanie włókniaków to stosunkowo krótki i prosty zabieg.
  • naczyniaki rubinowe: mają czerwoną barwę i postać punktów. Powstają w wyniku rozrastania się ścian naczyń krwionośnych skóry. Najczęściej pojawiają się w okolicy tułowia. Mogą także wystąpić na ramionach. 
  • gruczolaki potowe: zwane także potówkami; to liczne, drobne grudki o cielistej lub perłowej barwie, zwykle występujące u młodych kobiet. Zazwyczaj występują na górnej powiece lub pod oczami. Mogą pojawić się także na brzuchu, klatce piersiowej, pośladkach oraz w okolicach intymnych. Zabieg laserowy przynosi dobre rezultaty, choć zmiany mogą powrócić.
  • kępki żółte: występują na powiekach, zazwyczaj w środkowej części powiek górnych, chociaż mogą też pojawić się na powiekach dolnych; często występują symetrycznie. Ich powstawanie związane jest z zaburzeniami gospodarki lipidowej. Wyglądają jak małe, płaskie, miękkie grudki o żółtawej barwie. Mają tendencję do rozprzestrzeniania się. Laseroterapia przynosi w tym przypadku dobre rezultaty, choć zmiany mogą powrócić.
  • zmiany skórne bezbarwnikowe: są wypukłe lub mają postać guzków bez pigmentu, występują na twarzy i na ciele; mogą mieć różne rozmiary.
  • brodawki: możemy wyróżnić kilka rodzajów brodawek, w tym łojotokowe i wirusowe (tzw. kurzajki). To jedne z najczęściej występujących zmian skórnych. Brodawki wirusowe mogą być zwykłe, przejściowe, płciowe (kłykciny) i płaskie, które różnią się postacią i miejscem występowania; wywołują je inne wirusy. Brodawki łojotokowe są uznawane za łagodne, mają wypukłą postać i nierówną powierzchnię. Ich barwa jest brązowa: od jasnego do ciemnego odcienia. Występują na twarzy i tułowiu.

Wybór specjalisty

Zabieg laserem

Laseroterapia

Zabieg laserowego usuwania zmian skórnych powinien wykonywać lekarz dermatolog, wenerolog lub chirurg plastyczny, który ukończył szkolenie w zakresie obsługi danego urządzenia. Aby sprawdzić, czy dany specjalista ukończył daną specjalizację oraz studia medyczne i może praktykować zawód bez ograniczeń, wpisz jego imię i nazwisko do wyszukiwarki Centralnego Rejestru Lekarzy.

Wybierając lekarza specjalistę i gabinet, kieruj się następującymi kryteriami:

  • komentarze byłych pacjentów w internecie;
  • opinie pacjentów, którzy mieli wykonany zabieg w danym gabinecie;
  • ukończone studia i kursy, dyplomy i zaświadczenia specjalisty;
  • przynależność specjalisty do stowarzyszeń medycznych (np. PTD, czyli Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego);
  • warunki higieny i standardy bezpieczeństwa w gabinecie;
  • certyfikowany sprzęt medyczny w gabinecie.

Bibliografia:

ConsensusMed (data nieznana). CHIRURGIA LASEROWA Laser CO2 usuwanie zmian skórnych [online]. Dostępny: https://www.consensusmed.pl/.... [dostęp: 13.02.2020]

Klinika Murano (data nieznana). Laser frakcyjny CO2 [online]. Dostępny: https://klinikamurano.com/oferta.... [dostęp: 13.02.2020]

Lux Med (data nieznana). Usuwanie zmian skórnych [online]. Dostępny: https://estetyka.luxmed.pl/mezczyzna/.... [dostęp: 13.02.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów