Blizna to wynik każdego naruszenia struktury skóry, operacji czy urazu, związany z gojeniem się rany. Blizna różni się od sąsiadującej z nią nienaruszonej tkanki. Jej wygląd i wielkość zależy od uwarunkowań genetycznych i reakcji pacjenta na proces gojenia, miejsce występowania rany, okoliczności jej powstania i przebieg gojenia. Blizny nie można całkowicie zniwelować, można ją tylko skorygować tak, aby była mniej widoczna lub prawie niewidoczna. Leczenie blizn to proces wieloetapowy, który obejmuje stosowanie maści, żeli, plastrów, jak również zabiegów leczniczych takich jak lampy LED, laseroterapia, dermabrazja, peelingi, radiofrekwencja, wymrażanie, podawanie sterydów czy osocza bogatopłytkowego.

Aktualizowane: 28.03.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Korekcja blizn - Nowości

Jak zlikwidować keloid?

Angelius Medycyna Estetyczna

Keloid zwany również bliznowcem jest to przerośnięta, guzowata, stwardniała blizna, która powstaje w skórze pod wpływem urazu...

Więcej opinii na ten temat

Korekcja blizn - Cenniki

Ceny od 1 500 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
AMC Art Medical Center dr n. med. Artur Śliwiński
Ceny od 1 000 zł
zazwyczaj do 4 000 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Ceny od 950 zł
zazwyczaj do 3 000 zł
Dr Piotr Turkowski
dr Janusz Jaworowski
Warszawa, Białystok
Ceny od 500 zł
dr Janusz Jaworowski
Prof. dr hab. Piotr Wójcicki
Polanica Zdrój, Wrocław
Ceny od 700 zł
Prof. dr hab. Piotr Wójcicki
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni