Mikropigmentacja

Warto
100%
Warto
Na podstawie 10 historii
Średnia cena
780 zł
Średnia cena
Według 40 specjalistów
 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • 1-3 godziny
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne od razu
 • Efekty tymczasowe

Czym jest mikropigmentacja?

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi (Bieńkowscy Clinic)

Mikropigmentacja lub makijaż permanentny to zabieg rysowania włosków na skórze. To, jak informuje zespół Kliniki Miracki, rodzaj tatuażu. Nadaje on kolor i kształt obszarowi, na którym są rysowane, zwykle na twarzy. Pomaga skorygować oczy, usta i brwi. Może również mieć bardziej estetyczne zastosowanie, np. nadając oku odpowiednią oprawę. Ma również zastosowanie medyczne w leczeniu defektów skóry. Bardzo często poprawia kontury lub kolor skóry, szczególnie na twarzy.

Ta technika pomaga też pacjentom w walce z łysieniem. Dzięki technice symulacji włosów imituje krótko ostrzyżone włosy.

Mikropigmentacja medyczna to zabieg wymagający specjalistycznej wiedzy i techniki.

Dla kogo?

Makijaż permanentny ust (Bona Dea)

Makijaż permanentny ust (Bona Dea)

Kandydaci to ci pacjenci, którzy chcą nadać kontur jakiejś część twarzy, zakamuflować blizny, łysienie albo kobiety po mastektomii.

Jak informuje zespół Kliniki Dr Dethloff do zabiegu nie mogą podejść:

 • osoby z chorobami zakaźnymi lub skórnymi
 • osoby mające gorączkę lub innego rodzaju dolegliwość
 • osoby z zaburzeniami psychicznymi
 • osoby ze skłonnością do bliznowców
 • osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi
 • kobiety w ciąży

Wybór specjalisty

Linergistka

Zabieg może wykonać linergistka, czyli specjalistka od mikropigmentacji

Powinien to być specjalista z zakresu medycyny estetycznej i/lub dermatologii, aby umiał zbadać skórę przed zabiegiem.

Niestety w Polsce nie ma żadnego stowarzyszenia specjalistów makijażu permanentnego ani żadnych prawnych uregulowań na ten temat. Nie ma wymogu, że zabieg musi być wykonywany przez lekarza. Może go wykonywać linergista, czyli specjalista od mikropigmentacji.

Podstawą jest upewnić się, że w gabinecie przestrzega się podstawowej higieny oraz prawidłowej sterylizacji używanych narzędzi.

Bibliografia:

Dr Dethloff (data nieznana). Makijaż permanentny [online]. Dostępny: https://drbeatadethloff.pl/zabiegi/makijaz-permanentny/. [dostęp: 11.01.2020]

Elite (data nieznana). Makijaż permanentny - trwały – czyli „Naturalność i harmonia w formie i kolorze” [online]. Dostępny: https://www.elite.waw.pl/kosmetologia/makijaz-trwaly/. [dostęp: 11.01.2020]

Klinika Miracki (data nieznana). Makijaż permanentny [online]. Dostępny: https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/makijaz-permanentny/. [dostęp: 11.01.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów