Mikropigmentacja

Autor:

Zabieg mikropigmentacji medycznej polega na stworzeniu imitacji krótko ostrzyżonej skóry głowy lub zagęszczeniu długich włosów. Za pomocą cienkiej igły wprowadzany jest do skóry konkretny barwnik lub jego mieszanka. Kolory pigmentów dobierane są indywidualnie, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny i tworzył spójną całość z kształtem oraz gęstością pozostałych włosów.

Problem łysienia czy przerzedzonych włosów dotyka coraz więc osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety w wielu przypadkach leczenie farmakologiczne nie daje rezultatów, a przeszczep włosów nie jest możliwy do wykonania. Warto wtedy zastanowić się nad mikropigmentacją skóry głowy.

Dla jakich pacjentów jest dedykowany zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy polecana jest przede wszystkim osobom łysiejącym, łysym, z rzadkimi włosami, cierpiącym z powodu łysienia plackowatego, a także mającym blizny po oparzeniach czy przeszczepach. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W przypadku kobiet – pozwala na optyczne zagęszczenie długich włosów. U mężczyzn, w zależności od ilości włosów, możemy uzyskać realistyczną imitację krótko ogolonej skóry głowy lub efekt zagęszczenia.

Jak się przygotować do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?

Zabieg mikropigmentacji poprzedza konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą. Podczas spotkania rozmawiamy o oczekiwaniach, wykluczamy przeciwwskazania, dobieramy odpowiedni kolor barwnika oraz omawiamy przebieg zabiegu. W zależności od ustaleń konsultacja może, ale nie musi łączyć się z zabiegiem. Niektórzy pacjenci na zabieg umawiają się za kilka dni.

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, czy efekt „świeżo ogolonej skóry głowy”, zagęszczenia włosów czy zakamuflowania blizn, do mikropigmentacji skóry głowy należy się odpowiednio przygotować.
Mężczyźni, którzy chcą zakamuflować łysinę muszą ogolić głowę "do zera". Można użyć maszynki jednorazowej lub maszynki do golenia brody . Maksymalna długość włosów to 0,5mm. W przypadku zagęszczenia włosów dłuższych lub ukrycia niedużej blizny włosów nie golimy.

Jak przebiega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Zabieg składa się z kilku etapów. Oczywiście zaczynamy od dezynfekcji obszaru zabiegowego. Następnie barwnik wprowadzany jest pod naskórek za pomocą igły. Każda igła jest narzędziem jednorazowym, sterylnie zamkniętym. Zabieg wykonywany jest na wysokiej klasy aparacie. Mikropigmentacja medyczna składa zawsze z dwóch, a czasem i trzech sesji. Pierwsza to zabieg główny, kolejne polegają na uzupełnieniu barwnika. Wykonuje się je w odstępach ok. czterotygodniowych. Związane jest to z naturalnym procesem regeneracji naskórka, który trwa w ok. 28 dni. Delikatny efekt uzyskiwany jest już po pierwszej sesji.

Jakie są zalecenia po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?

Nie wolno kąpać się w chlorowanej wodzie w ciągu pierwszych siedmiu dni po zabiegu. Bardzo istotne jest także niewykonywanie ćwiczeń fizycznych/siłowych przez okres co najmniej pięciu dlatego by „nie przepocić” czaszki. Skórę głowy należy chronić przed promieniami słonecznymi.

Aktualizowane: 05.12.2017

Autor

Od 1999 roku Centrum DER-MED za cel stawia sobie dbanie o zdrowie pacjentów i spełnianie marzeń o pięknym wyglądzie. W swojej ofercie ma zabiegi z zakresu kosmetyki twarzy oraz ciała, laseroterapii, dermatologii, medycyny estetycznej, ginekologii estetycznej oraz modelowania sylwetki.

Więcej opinii na ten temat

Mikropigmentacja - Cenniki

Ceny od 350 zł
dr Samir Ibrahim
NZOZ KRIOCENTRUM
Józefów
Ceny od 450 zł
zazwyczaj do 1 100 zł
NZOZ KRIOCENTRUM
Ceny od 350 zł
Mandala Beauty Clinic
dr Joanna & dr Maciej Broccy - MEDICAL MARGARET SPA
Łódź, Staszów, Kielce, Sandomierz, Busko Zdrój, Mielec
Ceny od 400 zł
zazwyczaj do 1 000 zł
dr Joanna & dr Maciej Broccy - MEDICAL MARGARET SPA
Ceny od 350 zł
zazwyczaj do 2 000 zł
CME - Centrum Medycyny Estetycznej

Mikropigmentacja

94% poleca. 18 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni