Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Lifting podbródka

Warto
67%
Warto
Na podstawie 3 historii
Średnia cena
5.300 zł
Średnia cena
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest lifting podbródka?

Korekta podwójnego podbródka – przed i po

Korekta podwójnego podbródka metodami łączonymi – przed i po (Centrum Medycznego VENO-MED)

Lifting podbródka to zabieg chirurgiczny pozwalający usunąć nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej z podbródka i okolic, aby uzyskać harmonijny profil oraz linię żuchwy. Zespół Centrum Medycznego VENO-MED objaśnia, że chirurgiczny lifting podbródka to procedura inwazyjna, przeprowadzana w znieczuleniu i wiążąca się z procesem rekonwalescencji. Nie każdy pacjent może poddać się tak rozległej operacji. W trakcie zabiegu usuwany jest nadmiar luźnej skóry i, jeśli to koniecznie, również nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic szyi i szczęki. Specjaliści podkreślają, że prawie nigdy nie można wykonać izolowanej operacji chirurgicznego napięcia skóry szyi i brody. W większości przypadków konieczny jest przynajmniej częściowy lifting w obrębie dolnej części twarzy. W zależności od zakresu takiej operacji rekonwalescencja może trwać od 2 do 6 tygodni.

Wstęp

Korekta podwójnego podbródka

Podwójny podbródek można skorygować chirurgicznie lub stosując inne, mniej inwazyjne metody

Dolna trzecia część twarzy, czyli linia żuchwy oraz linia wcięcia pod brodą, to bardzo newralgiczny obszar pod względem procesu starzenia się skóry i twarzy. To właśnie tutaj kumuluje się niekorzystny efekt utraty objętości (zanikająca z wiekiem tkanka tłuszczowa) w wyższych partiach twarzy, połączony z wiotczeniem skóry, której zwisający nadmiar zaburza owal i zmienia dotychczasowe proporcje twarzy. Na linii żuchwy pojawiają się tzw. chomiki, a pod brodą znika ostre wcięcie linii podbródka, ustępując miejsca drugiemu podbródkowi.

Lekarz medycyny estetycznej Bożena Jendrysik podkreśla, że próby powstrzymania lub korekty tych fizjologicznych objawów upływu czasu wymagają wielokierunkowych działań uwzględniających połączenie różnych technik zabiegowych. Rozwiązaniem zasadniczym może być chirurgiczny lifting twarzy i szyi, jednak bardzo dobre efekty dają również metody mniej inwazyjne, objaśnia specjalistka.

Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu?

Podwójny podbródek

Istnieje wiele metod korekty podwójnego podbródka

W przypadku liposukcji podbródka najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby o dobrym stanie zdrowia, głównie młode, z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tej okolicy, jednak z jędrną i sprężystą skórą. Wiek ma znaczenie, ponieważ w skórze osób młodych stopień zawartości kolagenu i elastyny jest wyższy, zatem po odessaniu tłuszczu skóra prawidłowo się obkurczy.

W przypadku osób z obwisłą i mniej elastyczną skórą konieczne będzie połączenie liposukcji lub lipolizy iniekcyjnej z tradycyjnym chirurgicznym liftingiem szyi czy twarzy lub z mniej inwazyjnymi metodami pozwalającymi przywrócić napięcie skóry (radiofrekwencja, nici liftingujące). W tym przypadku kandydat powinien mieć nadmiar skóry w okolicach podbródka i szyi, mało elastyczną skórę i/ub nadmiar tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Zazwyczaj są to pacjenci w wieku średnim i starsi, ponieważ takiego rodzaju defekty w tych okolicach wynikają z procesu starzenia.

Interwencja jest przeciwwskazana w przypadku kobiet w ciąży i karmiących.

Bibliografia

ISAPS (2020). Barbed suture lift [online]. Dostępny: https://www.isaps.org/discover... [dostęp: 10.01.2021]

ISAPS (2020). Thread lift [online]. Dostępny: https://isaps.org/discover/pat... [dostęp: 10.01.2021]

Klinika Sfera (data nieznana). Lipoliza iniekcyjna [online]. Dostępny: https://www.klinikasfera.pl.... [dostęp: 01.04.2020]

Mayo Clinic (data nieznana). Neck lift [online]. Dostępny: https://www.mayoclinic.org/.... [dostęp: 01.04.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów