Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna pozwala na modelowanie ciała bez ingerencji chirurgicznej. Jest idealną metodą stosowaną przede wszystkim przy zmniejszaniu podbródka i poprawiającą kształt dolnej szczęki. Leczeniu mogą być poddane również okolice brzucha, bioder, pośladków, ud, a także ramion, karku oraz pleców. Najlepszym kandydatem do zabiegu lipolizy jest osoba z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, którego nie można się pozbyć nawet za pomocą intensywnych ćwiczeń i diety.

Substancją wykorzystywaną w metodzie lipolizy jest  fosfatydylocholina – naturalny składnik pozyskiwany z soi, który działa jak środek lipotropowy  - zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w organizmie. Fosfatydylocholinę podaje się bezpośrednio do tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Wybrane partie ciała poddawane są serii zastrzyków. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po podaniu lecytyna przenika do wnętrza komórek tłuszczowych i powoduje rozpad trójglicerydów. Lecytyna jest następnie transportowana wraz z lipoproteidami do wątroby, gdzie ma miejsce rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu.  Efektem zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.

Najczęściej jest konieczne wykonanie 2-4 zabiegów, z przerwą pomiędzy nimi trwającą około 4- 8 tygodni. Ponad 80% pacjentów jest zadowolonych z efektów po 2-3 zabiegach. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza.

Przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest:

  • ciąża
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciężkie choroby wątroby, nerek
  • zła krzepliwość krwi
  • zaburzenia miesiączkowania
  • ostre infekcje

 

Opis zabiegu powstał dzięki wsparciu Centrum Laseroterapii „ELITE”

Opis zabiegu powstał dzięki wsparciu Centrum Laseroterapii „ELITE”

Aktualizowane: 14.03.2012

Treść

Więcej opinii na ten temat

Lipoliza iniekcyjna - Cenniki

Ceny od 400 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Ceny od 200 zł
zazwyczaj do 400 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
dr n. med. Artur Sandelewski
Jaworzno, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice
Ceny od 500 zł
zazwyczaj do 1 000 zł
dr n. med. Artur Sandelewski
Ceny od 150 zł
zazwyczaj do 900 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 350 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
Dr Ewa Rybicka
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni