Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Poduszki Bichata

Średnia cena
5.500 zł
Średnia cena
Według 5 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym są poduszki Bichata?

Poduszki Bichata to depozyty tłuszczowe znajdujące się w okolicy kości policzkowych (czasami nazywane są także torebkami Bichata). Są one unaczynione, dlatego też ich objętość zwiększa się, jeżeli przybieramy na wadze. Funkcją poduszek Bichata jest amortyzowanie i podtrzymywanie układu kostnego w obrębie twarzy.

Pacjenci, którym zależy na wyszczupleniu twarzy, mogą zdecydować się na zabieg chirurgicznego usuwania poduszek Bichata (ang. buccal fat removal), który polega na całkowitym lub częściowym wycięciu poduszeczek tłuszczowych. Zabieg trwa około 45 minut i jest nieodwracalny. Poduszki Bichata to depozyty tłuszczowe odizolowane od reszty tkanki tłuszczowej w ciele, które nie regenerują się po usunięciu, dlatego efekty są trwałe.

Procedurę zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu nie pozostają blizny, ponieważ nacięcia wykonuje się wewnątrz jamy ustnej, aby uniknąć uszkodzeń na powierzchni skóry na twarzy.

Dla kogo?

Poduszki Bichata

Zabieg usuwania poduszek Bichata pozwala uzyskać bardziej pociągłą twarz i uwydatnić kości policzkowe

Dr Wojciech Rybak podkreśla, że zabieg usunięcia poduszek Bichata nie jest wskazany w przypadku wszystkich pacjentów, ponieważ u osób, które naturalnie mają pociągłą i szczupłą twarz, efektem może być postarzenie rysów twarzy. Procedura zalecana jest u osób, które mają kompleksy związane ze zbyt pełnymi policzkami i które mimo utraty wagi nie są w stanie uzyskać efektu wydatnych kości policzkowych.

Na rysy i kształt twarzy wpływa wiele czynników, w tym ilość tkanki tłuszczowej, która zmniejsza się z wiekiem, dlatego też pulchne policzki obserwujemy zwykle u osób młodych. Przez to zabieg wykonywany jest zwykle u pacjentów w wieku 30-55 lat. Ze względu na obowiązujące aktualnie kanony piękna jest on bardziej popularny wśród kobiet niż wśród mężczyzn.

Wybór specjalisty

Wybór chirurga

Wybierając chirurga, warto poszukać opinii byłych pacjentów na jego temat

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych również pacjenci zainteresowani usunięciem torebek Bichata powinni upewnić się, że wybrany specjalista posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie do wykonania procedury.

Warto także zapoznać się z opiniami byłych pacjentów o danym chirurgu, a nawet poszukać zdjęć przed i po jego byłych pacjentów. Specjalista powinien też budzić nasze pełne zaufanie, a klinika spełniać nasze kryteria.

Bibliografia

Ars Estetica (27.08.2020). Usunięcie poduszek Bichata [online]. Dostępny: https://www.arsestetica.pl/blog/usuniecie-poduszek-bichata-najczestsze-pytania/ [Dostęp: 26.10.2022]

Klinika OT.CO (data nieznana). Usunięcie poduszek Bichata [online]. Dostępny: https://klinikaotco.pl/oferta/usuniecie-poduszek-bichata/ [Dostęp: 26.10.2022]

Molas Clinic (data nieznana). Usunięcie poduszek Bichata [online]. Dostępny: https://molasclinic.pl/treatment/usuniecie-poduszek-bichata/ [Dostęp: 26.10.2022]

Rafał Pabiańczyk (data nieznana). Wyszczuplanie policzków. Redukcja torebki Bichata [online]. Dostępny: http://drpabianczyk.pl/zabiegi/wyszczuplanie-policzkow-redukcja-torebki-bichata/ [Dostęp: 26.10.2022]

SCM Clinic (1.09.2022). Usunięcie poduszek Bichata – sposób na wyszczuplenie twarzy [online]. Dostępny: https://www.scmkrakow.pl/blog/problemy-estetyczne/usuniecie-poduszek-bichata-sposob-na-wyszczuplenie-twarzy/ [Dostęp: 26.10.2022]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów