Laserowe usuwanie żylaków

Warto
87%
Warto
Na podstawie 14 historii
Średnia cena
4.165 zł
Średnia cena
Według 43 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • 1 dzień rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest laserowe usuwanie żylaków?

Efekty laserowego leczenia żylaków

Efekty laserowego leczenia żylaków (Ars Estetica)

Laserowe usuwanie żylaków, czyli wewnątrzżylna ablacja laserowa (EVLT, ang. EndoVenous Laser Treatment) polega na użyciu światłowodu, który wprowadzony do wnętrza nieprawidłowo działającego naczynia, powoduje obkurczenie, a następnie zamknięcie chorej żyły. W procesie tym wykorzystywany jest laser diodowy emitujący fale świetlne o odpowiedniej długości. Jak objaśniają fachowcy z Lecznicy Melitus do zamykania żyły od środka wykorzystuje się zjawisko absorpcji światła w hemoglobinie krwi, zalegającej w chorym naczyniu krwionośnym. Energia powstała w tym procesie powoduje zamknięcie żyły, a z czasem jej zwłóknienie i samoistny zanik. Można w ten sposób uniknąć niedogodności chirurgicznej interwencji i operacyjnego usuwania żyły.

Według ekspertów Kliniki Elite laser najnowszej generacji wysyłający fale 1470 nm, które absorbują światło w wodzie, jest bardzo precyzyjny i zabezpiecza dodatkowo pacjenta przed nadmierną penetracją tkanek okalających usuwaną żyłę. Dzięki temu dolegliwości bólowe po zabiegu są mniejsze i występuje mniejsze ryzyko pojawienia się skutków ubocznych po terapii. Wykorzystanie tej technologii jest metodą szybką, skuteczną i praktycznie bezbolesną. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji, a pacjent od razu wraca do normalnej aktywności. Co więcej, interwencja nie wiąże się z nacięciem pachwiny i powstaniem krwiaka pooperacyjnego, które zawsze towarzyszą interwencji chirurgicznej.

Żylaki – czym są i jak powstają?

Żylaki

Żylaki to nie tylko problem estetyczny

Żylaki to zmienione chorobowo żyły, które uległy poszerzeniu i skręceniu z powodu nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Niezaburzona praca zastawek w żyłach kończyn dolnych gwarantuje prawidłowy kierunek przepływu krwi w stronę serca, a wbrew sile grawitacji. Kiedy przepływ ten nie jest właściwie wspierany, dochodzi do nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu i wyglądzie żył rozszerzonych przez zalegającą krew. Żylaki wbrew obiegowym opiniom nie są jedynie problemem estetycznym. Są poważną i przewlekłą chorobą, która wymaga specjalistycznej terapii.

Eksperci z Ars Estetica podkreślają, że moment, w którym pacjent zaczyna odczuwać pierwsze objawy niewydolności żył, a więc pieczenie, skurcze, ból, dyskomfort w obrębie kończyny, na której zlokalizowane są zmienione naczynia krwionośne lub obserwują opuchnięcie kostek, to ostatni dzwonek, by rozpocząć leczenie. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być dramatyczne. Flebolog – dr n. med. Wojciech K. Turkiewicz z Mandala Beauty Clinic przestrzega, że zmienione chorobowo żyły prowadzić mogą nie tylko do obniżenia komfortu życia, zmian koloru skóry, wizualnie nieatrakcyjnego uwidocznienia się żył u osoby chorej, ale przede wszystkim finalnie kończą się powikłaniami związanymi z obrzękiem kończyn, owrzodzeniem, zapaleniem żył oraz zagrażającymi zdrowiu i życiu zaburzeniami zatorowo-zakrzepowymi.

Leczenie żylaków

Usuwanie żylaków

Żylaki to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim medyczny

Terapia opiera się współcześnie o bardzo różne metody. W zaawansowanym stanie chorobowym bywa niekiedy konieczne leczenie operacyjne, mające na celu usunięcie chorej żyły, zwłaszcza gdy pojawia się refluks, czyli cofanie krwi w naczyniach powierzchniowych. Większość specjalistów flebologów stoi jednak na stanowisku, by, o ile jest to na danym etapie choroby jeszcze możliwe, obejmować pacjentów mniej inwazyjną terapią.

Najbardziej doświadczeni chirurdzy naczyniowi prowadzący leczenie koncentrują się na wprowadzaniu do niej najnowszych metod leczenia schorzeń żylnych (termoablacja radiowa, skleroterapia, klejenie żylaków), które nie wymagałyby operacji, a więc byłyby równie skuteczne, ale mniej ryzykowne i kłopotliwe dla pacjenta. Tym bardziej że współczesna medycyna pozwala leczyć żylaki między innymi przy użyciu fal radiowych (RF), pary wodnej (SVS) czy lasera (EVLT). Wewnątrznaczyniowe zamknięcie nieprawidłowo działających żył przy użyciu lasera zdaniem specjalistów z kliniki Bona Dea odróżnia się od klasycznej metody operacyjnej wieloma zaletami. Zabieg EVLT przede wszystkim nie naraża pacjenta na duże dolegliwości bólowe i nie pozostawia po sobie rozległych krwiaków, a to sprzyja szybszej rekonwalescencji i ułatwia powrót do normalnej aktywności.

Bibliografia:

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii (2019). Żylaki nóg – objawy, przyczyny, leczenie [online]. Dostępny: https://www.arsestetica.pl/blog/.... [dostęp: 04.02.2020].

Bona Dea Medycyna Estetyczna (data nieznana). Laserowe usuwanie żylaków [online]. Dostępny: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/.... [dostęp: 04.02.2020].

Klinika Melitus (data nieznana). Leczenie chorób żył – pajączków i żylaków [online]. Dostępny: https://klinikamelitus.pl/flebologia/.... [dostęp: 05.02.2020].

Mandala Beauty Clinic (data nieznana). Laserowe usuwanie żylaków [online]. Dostępny: https://www.mandalaclinic.com/oferta/.... [dostęp: 05.02.2020].

Noviline Klinika Chirurgii i Medycyny Estetycznej (data nieznana). Żylaki nóg [online]. Dostępny: https://noviline.pl/chirurgia-naczyniowa/.... [dostęp: 04.02.2020].

Turkiewicz W. (2015). Cała prawda o żylakach [online]. Dostępny: http://blog.mandalaclinic.com/.... [dostęp: 05.02.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów