Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Klejenie żylaków

Średnia cena
7.000 zł
Średnia cena
  • Znieczulenie nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • 1 dzień rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest klejene żylaków?

Klejenie żylaków to nieoperacyjny zabieg polegający na zamykaniu, a w konsekwencji usunięciu, zmienionych chorobowo żył przy pomocy specjalnego kleju tkankowego. Jest to jedna z wewnątrzżylnych technik leczenia – klej aplikowany jest do wnętrza żylaka przy użyciu cewnika. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga nasiękowego znieczulenia tumescencyjnego (znieczulenia miejscowego, np. lignokainą podawaną na drodze wielu nakłuć w okolicy żylaka), a przerwanie powłok skórnych jest minimalne. Technika jest małoinwazyjna, dlatego też wiąże się z wyjątkowo krótkim okresem rekonwalescencji.

Klejenie żylaków to bardzo innowacyjna technika – została ona wprowadzona na przełomie 2011 i 2012 roku. Preparaty wykorzystywane podczas tej procedury zawierają różnego rodzaju substancje klejące o szybszym czasie polimeryzacji, dzięki czemu czas trwania interwencji jest krótszy i możliwe jest objęcie leczeniem szerszego spektrum chorób żylnych.

Czym są żylaki?

Żylaki nóg

Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek problemów z krążeniem

Żylaki, czyli zmienione chorobowo żyły kończyn dolnych, poskręcane i rozszerzone, bywają przez wielu ludzi postrzegane jako defekt kosmetyczny, który przypomina o sobie zwłaszcza w okresie letnim, gdy odsłonięcie nóg staje się przyczyną dyskomfortu i poczucia wstydu. Tymczasem żylaki to nie tylko problem estetyczny. W rzeczywistości żylaki są manifestacją poważnej i przewlekłej choroby – niewydolności żylnej – i zaniedbane mogą doprowadzić do wielu kłopotów zdrowotnych. Zaniechanie leczenia żylaków może prowadzić do wystąpienia stanów zapalnych żył i skóry, przebarwień, niegojących się owrzodzeń, zakrzepicy oraz pęknięcia żylaka lub zatoru, które stanowią poważne zagrożenie dla życia.

Nieestetyczne żylaki widoczne na nogach wiążą się nie tylko z nieatrakcyjnym wyglądem nóg i poważnymi powikłaniami, ale także licznymi dolegliwościami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zmianom żylnym towarzyszą często obrzęk, skurcze, uczucie ciężkości nóg i ich bolesność. Jedynym skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich powyższych problemów jest dobrze dobrana i kompleksowa terapia prowadzona przez specjalistę flebologa, który pomoże pozbyć się niechcianych żylaków oraz zajmie się leczeniem przyczynowym tego schorzenia. Właściwa terapia wraz z profilaktyką pozwalają skutecznie i trwale pozbyć się żylaków, związanych z nimi dolegliwości i zagrożeń.

Leczenie żylaków

Klejenie żylaków przebieg zabiegu

Klejenie żylaków polega na zamknięciu zmienionej chorobowo żyły przy pomocy kleju tkankowego

Leczenie żylaków można rozpocząć w każdym momencie, nawet gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium i żylaki są bardzo wyraźnie widoczne. Jednak nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Pierwsze symptomy choroby: pojawienie się na nogach pajączków naczyniowych (teleangiektazji) i rozszerzonych żył powierzchniowych (wenulektazji), mrowienie i drętwienie nóg, skurcze łydek czy opuchlizna wokół kostek, powinny być impulsem do konsultacji z lekarzem. Wdrożony program terapeutyczny pomoże wówczas zahamować rozwój choroby lub pozwoli skutecznie pozbyć się żylaków, jeśli te już się pojawiły. Współczesna flebologia dysponuje dużym zestawem efektywnych metod usuwania żylaków. Coraz więcej z nich to nowoczesne terapie małoinwazyjne, które wypierają dominujące dawniej leczenie chirurgiczne przy użyciu skalpela (np. skleroterapialaserowe usuwanie żylaków czy para wodna SVS i VBOX). Jedną z tych najnowocześniejszych metod usuwania żylaków jest ich klejenie.

Bibliografia:

Centrum Flebologiczne Vita-Medica (data nieznana). VenaSeal – klejenie żylaków. Najnowsza i jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków [online]. Dostępny: https://flebolodzy.pl/.... [dostęp: 26.02.2020].

Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej Dr Wilczyński (data nieznana). VenaSeal – Najnowocześniejsza metoda leczenia żylaków już w Zielonej Górze [online]. Dostępny: https://www.marcin-wilczynski.pl/venaseal-227/. [dostęp: 26.02.2020].

Centrum Medyczne Plus Med (data nieznana). Klejenie żylaków [online]. Dostępny: https://plusmed.info.pl/zabieg.... [dostęp: 28.06.2023].

Ars Estetica (data nienzna). Klejenie żylaków kończyn dolnych [online]. Dostępny: https://www.arsestetica.pl/zab.... [dostęp: 28.06.2023]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów