Klejenie żylaków

Średnia cena
7.000 zł
Średnia cena
  • Nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • 1 dzień rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest klejene żylaków?

Klejenie żylaków

Metoda polega na zamknięciu zmienionej chorobowo żyły przy pomocy kleju tkankowego

Klejenie żylaków to nieoperacyjny zabieg polegający na zamykaniu, a w konsekwencji usunięciu, zmienionych chorobowo żył przy pomocy specjalnego kleju tkankowego. Jest to jedna z wewnątrzżylnych technik leczenia – klej aplikowany jest do wnętrza żylaka przy użyciu cewnika. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga nasiękowego znieczulenia tumescencyjnego (znieczulenia miejscowego, np. lignokainą podawaną na drodze wielu nakłuć w okolicy żylaka), a przerwanie powłok skórnych jest minimalne. Metoda dzięki temu, że jest tak małoinwazyjna, wiąże się z wyjątkowo krótkim okresem rekonwalescencji.

Pierwszą tego typu metodą była, wprowadzona na przełomie 2011 i 2012 roku, technika klejenia żył przy użyciu amerykańskiego systemu VenaSeal (łac. vena – żyła, ang. seal – kleić). Obok systemu VenaSeal obecnie funkcjonują w terapii żylaków również nowsze techniki klejenia: system VariClose oraz VenaBlock. Wykorzystywane są w ich przebiegu innego rodzaju substancje klejące o szybszym czasie polimeryzacji, dzięki czemu procedury te przebiegają szybciej oraz pozwalają objąć leczeniem szersze spektrum chorób żylnych.

Czym są żylaki?

Żylaki nóg

Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek problemów z krążeniem

Żylaki, czyli zmienione chorobowo żyły kończyn dolnych, poskręcane i rozszerzone, bywają przez wielu ludzi postrzegane jako defekt kosmetyczny, który przypomina o sobie zwłaszcza w okresie letnim, gdy odsłonięcie nóg staje się przyczyną dyskomfortu i poczucia wstydu. Tymczasem żylaki to nie tylko problem estetyczny. W rzeczywistości żylaki są manifestacją poważnej i przewlekłej choroby – niewydolności żylnej – i zaniedbane mogą doprowadzić do wielu kłopotów zdrowotnych. Zaniechanie leczenia żylaków skończyć się może stanami zapalnymi żył i skóry, przebarwieniami, niegojącym się owrzodzeniem, zakrzepicą oraz pęknięciem żylaka lub zatorem, które stanowią poważne zagrożenie dla życia.

Nieestetyczne żylaki widoczne na nogach wiążą się nie tylko z nieatrakcyjnym wyglądem nóg i poważnymi powikłaniami, ale także licznymi dolegliwościami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zmianom żylnym towarzyszą często obrzęk, skurcze, uczucie ciężkości nóg i ich bolesność. Jedynym skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich powyższych problemów jest dobrze dobrana i kompleksowa terapia prowadzona przez specjalistę flebologa, który pomoże pozbyć się niechcianych żylaków oraz zajmie się leczeniem przyczynowym tego schorzenia. Właściwa terapia wraz z profilaktyką pozwalają skutecznie i trwale pozbyć się żylaków, związanych z nimi dolegliwości i zagrożeń.

Leczenie żylaków

Klej do żylaków VenaSeal

Klej do leczenia żylaków VenaSeal

Leczenie żylaków można rozpocząć w każdym momencie, nawet gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium i żylaki są bardzo wyraźnie widoczne. Jednak nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Pierwsze symptomy choroby: pojawienie się na nogach pajączków naczyniowych (teleangiektazji) i rozszerzonych żył powierzchniowych (wenulektazji), mrowienie i drętwienie nóg, skurcze łydek czy opuchlizna wokół kostek, powinny być impulsem do konsultacji z lekarzem. Wdrożony program terapeutyczny pomoże wówczas zahamować rozwój choroby lub skutecznie pozbyć się żylaków, jeśli te już się pojawiły. Współczesna flebologia dysponuje dużym zestawem efektywnych metod usuwania żylaków. Coraz więcej z nich to nowoczesne terapie małoinwazyjne, które wypierają dominujące dawniej leczenie chirurgiczne przy użyciu skalpela (np. skleroterapialaserowe usuwanie żylaków czy para wodna SVS i VBOX). Jedną z tych najnowocześniejszych metod usuwania żylaków jest ich klejenie.

Bibliografia:

Centrum Flebologiczne Vita-Medica (data nieznana). VenaSeal – klejenie żylaków. Najnowsza i jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków [online]. Dostępny: https://flebolodzy.pl/.... [dostęp: 26.02.2020].

Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej Dr Wilczyński (data nieznana). VenaSeal – najnowocześniejsza metoda leczenia żylaków już w Zielonej Górze [online]. Dostępny: https://www.marcin-wilczynski.pl/venaseal-227/. [dostęp: 26.02.2020].

Centrum Medyczne Plus Med (2019). Wylecz żylaki jeszcze przed urlopem [online]. Dostępny: https://www.estheticon.pl/nowosci/wylecz-zylaki-jeszcze-przed-urlopem. [dostęp: 25.02.2020].

Chirurgia Plastyczna Dr Szczyt (data nieznana). VenaSeal [online]. Dostępny:https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-naczyniowa.... [dostęp: 26.02.2020].

Lewandowski P. (2017). Czy leczenie żylaków musi być drogie? Porównanie różnych metod leczenia żylaków [online]. Dostępny: https://www.estheticon.pl/nowosci/czy-leczenie-zylakow-musi-byc-drogie-porownanie-roznych-metod-leczenia-zylakow. [dostęp: 26.02.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów