Leczenie wypadania włosów

98% CZY BYŁO WARTO Wynikające z 28 doświadczeń pacjentów

Wypadanie włosów jest często spowodowane przez naturalną odbudową komórek zastępczych. Cykl życia włosa wynosi około 5 lat. Po tym okresie naturalnie wypada. W niektórych przypadkach mmogą występować większe straty komórek włosów. Te straty są głównie spowodowane poprzez tzw dihydrotestosteron, który jest wytwarzany przez konwersję testosteronu i znacznie skraca cykl życia włosa i jego jakość.

Testosteron znajduje się zarówno u mężczyzn, jak i w ciele kobiety. W okresach zmian hormonalnych, gdy kobieta zaczyna produkować mniej hormonów żeńskich, testosteron przechodzi na pierwszy plan, co często jest przyczyną wypadania włosów.

Innymi przyczynami łysienia  mogą być różne choroby lub reakcja na leczenie. Powodem nadmiernego wypadania może być również  brak w organizmie witamin i mikroelementów.

Warto się pokusić na dotarcie do przyczyny wypadania włosów. Można wykonać trochogram, który polega na wyrwaniu z cebulkami stu włosów z głowy i zbadaniu ich dokładnie pod mikroskopem.

Aktualnie można stosować  różne metody zapobiegające czy też zatrzymujące wypadaniu włosów. W większości stosuje się metody korzystające ze zdobyczy współczesnej techniki i medycyny.

ples vypdavani vlasuJedną z metod jest mezoterapia skóry głowy. Poprzez podawanie w skórę głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy - takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa. Jedną z nowocześniejszych metod mezoterapii skóry głowy przynoszących dobre efekty jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego.

Wskazania do mezoterapii skóry głowy:

  • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy

Aby zatrzymać wypadanie włosów wykorzystuje się również laserowe metody terapii skóry głowy. Unikalne światło lasera penetruje głęboko tkanki skóry, gdzie pobudza mikrocyrkulację, wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek. Światło lasera zapewnia lepsze ukrwienie cebulki włosa, zmniejsza podrażnienia oraz energetyzuje obumierające komórki prowadząc do wzrostu włosów grubszych i zdrowych.

Bardzo dobre efekty daje odpowiednio dobrana terapia lampami LED. Zabiegi są bezbolesne i nie uszkadzają tkanek skóry, a więc nie wymagają rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do codziennych czynności tuż po zabiegu. 

Aktualizowane: 24.10.2017

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Więcej opinii na ten temat
Mezoterapia skóry głowy
Leczenie wypadania włosów
  Warto
Witam, Mimo młodego wieku (bo mam 25 lat) moim problemem było wypadanie włosów. Nie dość, że od zawsze były mizerne, to jeszcze gdy zaczęły wypadać załamałam się :( Na szczęście moja koleżanka... Więcej 
Łyse miejsce z tyłu głowy
Leczenie wypadania włosów
  Warto
Klinika San Med jest najlepszą na Ślasku a dr Sandelewski cudotwórcą. Miałam kompleks, ponieważ z tyłu głowy było łyse miejsce bez włosów w widocznym punkcie. Pan doktor przeprowadził zabieg metodą... Więcej 

W której fazie jesteś?

   
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni