Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Łysienie

Warto
100%
Warto
Na podstawie 8 historii
Średnia cena
841 zł
Średnia cena
Według 110 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest łysienie?

Łysienie to proces stopniowej utraty i osłabiania włosów, aż do momentu powstania obszarów skóry głowy bez włosów lub całkowitej utraty włosów, którego przyczyny mogą być różne (np. hormonalne, immunologiczne, genetyczne). Istnieje kilka typów łysienia, w tym m.in. plackowate, androgenowe i telogenowe. 

Wypadanie włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku i struktury włosów. Wypadanie ok. 100 włosów dziennie jest zjawiskiem normalnym, bowiem cykl życia włosa trwa od 2-5 lat. Po upływie tego okresu włos przechodzi w fazę spoczynku, następnie w naturalny sposób wypada i zostaje zastąpiony nowym. Dopóki trwa zdrowy wzrost włosów, ich gęstość pozostaje stabilna. 

Kiedy jednak zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów czy nawet łysieniem, należy zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa zajmującego się trychologią. Powiększające się zakola i łysina na czubku głowy mogą powodwować kompleksy. Przyczyny wypadania włosów nie zawsze są oczywiste. Wśród nich dr Grzegorz Turowski jako najczęstsze wymienia predyspozycje genetyczne, stres, różnego rodzaju choroby, np. niedoczynność tarczycy, niewłaściwa dieta, choroby skórne, takie jak grzybica, stosowanie niektórych leków, anemia czy zmiany hormonalne. Aby zastosować właściwe leczenie, należy postawić prawidłową diagnozę, co pozwoli zahamować dalszą utratę włosów.

Kiedy wybrać się do specjalisty?

Przyczyny łysienia

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów

Zespół Instytutu Yonelle zaznacza, że wypadanie około 50-100 włosów dziennie jest zjawiskiem normalnym, związanym z naturalnym cyklem życia włosa, chociaż i ta ilość jest bardzo często kwestią indywidualną. Jeśli wypadające włosy odrastają, zmiany te są praktycznie niezauważalne, nie zmienia się bowiem gęstość włosów.

Jeżeli jednk wypada nam więcej włosów niż zazwyczaj, na skórze głowy pojawiły się miejscowe przerzedzenia lub uwidocznił się przedziałek, możemy mieć do czynienia z alopecją, czyli łysieniem.

Najpierw należy zastosować metody domowe – szampony, odżywki zawierające wyciągi z czarnej rzodkwi, szałwii, drzewa oliwnego, wzbogacone o witaminy A, E i z grupy B. Warto zacząć stosować suplementy diety bogate w cynk, żelazo, biotynę, witaminę C, PP i z grupy B. Jeśli te działania nie przyniosą rezultatu, czas na wizytę u specjalisty.

Wybór specjalisty

Specjalista od leczenia łysienia

Leczeniem łysienia najczęściej zajmuje się dermatolog

W celu leczenia wypadania włosów najlepiej udać się do dermatologa zajmującego się trychologią lub trcyhologa.

Warto pamiętać, że trycholog nie jest lekarzem, ale specjalistą zajmującym się schorzeniami skóry głowy i włosów. Oprócz diagnostyki trycholodzy zajmują się również doborem odpowiedniej pielęgnacji i terapii.

Często niezbędne jest wsparcie i współpraca lekarzy innych specjalności – endokrynologa, psychologa, psychiatry czy dietologa.

Bibliografia

Hair Restoration Clinic (data nieznana). Łysienie u kobiet – przyczyny i jak sobie z nim radzić. Dostępny: https://drturowski.pl/pl/blog/... [dostęp: 25.12.2020].

Slow Age (data nieznana). Mezoterapia. Dostępny: https://slowage.pl/oferta/mezo... [dostęp: 25.12.2020].

Rybicka, E. (data nieznana). Lczenie łysienia androgenowego. Dostępny: https://esteticanova.com.pl/za... [dostęp: 25.12.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów