Leczenie wypadania włosów

Wypadanie włosów jest często spowodowane przez naturalną odbudową komórek zastępczych. Cykl życia włosa wynosi około 5 lat. Po tym okresie naturalnie wypada. W niektórych przypadkach mogą występować większe straty komórek włosów. Te straty są głównie spowodowane poprzez tzw dihydrotestosteron, który jest wytwarzany przez konwersję testosteronu i znacznie skraca cykl życia włosa i jego jakość.

Testosteron znajduje się zarówno u mężczyzn, jak i w ciele kobiety. W okresach zmian hormonalnych, gdy kobieta zaczyna produkować mniej hormonów żeńskich, testosteron przechodzi na pierwszy plan, co często jest przyczyną wypadania włosów.

Innymi przyczynami łysienia  mogą być różne choroby lub reakcja na leczenie. Powodem nadmiernego wypadania może być również  brak w organizmie witamin i mikroelementów.

Warto się pokusić na dotarcie do przyczyny wypadania włosów. Można wykonać trochogram, który polega na wyrwaniu z cebulkami stu włosów z głowy i zbadaniu ich dokładnie pod mikroskopem.

Aktualnie można stosować  różne metody zapobiegające czy też zatrzymujące wypadaniu włosów. W większości stosuje się metody korzystające ze zdobyczy współczesnej techniki i medycyny.

ples vypdavani vlasu Jedną z metod jest mezoterapia skóry głowy. Poprzez podawanie w skórę głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy - takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa. Jedną z nowocześniejszych metod mezoterapii skóry głowy przynoszących dobre efekty jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego.

Wskazania do mezoterapii skóry głowy:

  • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy

Aby zatrzymać wypadanie włosów wykorzystuje się również laserowe metody terapii skóry głowy. Unikalne światło lasera penetruje głęboko tkanki skóry, gdzie pobudza mikrocyrkulację, wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek. Światło lasera zapewnia lepsze ukrwienie cebulki włosa, zmniejsza podrażnienia oraz energetyzuje obumierające komórki prowadząc do wzrostu włosów grubszych i zdrowych.

Bardzo dobre efekty daje odpowiednio dobrana terapia lampami LED. Zabiegi są bezbolesne i nie uszkadzają tkanek skóry, a więc nie wymagają rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do codziennych czynności tuż po zabiegu. 

Aktualizowane: 18.07.2018

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Leczenie wypadania włosów - Nowości

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Leczenie wypadania włosów

Dr Ewa Rybicka
Medycyna Estetyczna, Warszawa, 25 lat praktyki
15 rekomendacji

Więcej opinii na ten temat

Leczenie wypadania włosów - Cenniki

Klinika La Perla
Warszawa, Zakopane, Kraków, Józefów, Bolesławiec, Rzeszów
Ceny od 500 zł
Klinika La Perla
Ceny od 12 zł
zazwyczaj do 15 zł
Dr Piotr Turkowski
Ceny od 350 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
SAN-MEDICAL CENTRUM MEDYCZNE
Bielsko-Biała, Katowice, Jaworzno, Kraków, Warszawa
Ceny od 200 zł
SAN-MEDICAL CENTRUM MEDYCZNE
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 350 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
Dr Ewa Rybicka
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni