Wypadanie włosów po lekach

Po zabiegu
malgorzata703750
Poznań · 24 maj 2018

Moja piętnastoletnia córka od 3 lat cierpi na hirsutyzm. Ma podniesione androgeny ale żaden lekarz nie chciał jej leczyć, wszyscy kazali czekać. W październiku lekarz podał jej diane 35. Po miesiącu brania leku jej włosy do tej pory gęste, grube i zdrowe zrobiły się strasznie suche i sztywne, zaczęły się łamać. Musiała je ściąć, próbowaliśmy je odżywić u fryzjera, nic o nie dało. Lekarz powiedział że to nie od diane i kazał dalej brać lek. Włosy zaczęły strasznie wypadać. Przerzedziły się, zrobił się jej przedziałek, którego nigdy nie miała. Po 5 miesiącach odstawił lek. Włosy są w okropnym stanie suche, cienkie,połamane, wypadają. Byliśmy u trychologa. Stwierdził że na czubku głowy z 1 mieszka wyrasta tylko 1 włos. Córka dostała wcierki i szampon. Stosujemy od półtora miesiąca. Nic nie pomaca włosy są w coraz gorszym stanie, do tej pory grube teraz cieniutkie jak piórka. Wypadają nawet krótkie włoski. Nie wiemy co robić. Czy to łysienie androgenowe? Androgeny są nadal podniesione. Dlaczego w takim razie problem zaczął się podczas brania diane, który jest lekiem antyandrogennym? Córka jest przerażona. Gdzie mamy szukać pomocy?

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Aktualizuj historię
Aktualizuj historię
Zainteresowała Cię ta historia?
Opowiedz nam o Twoich doświadczeniach z chirurgią plastyczną
Zacznij teraz

O lekarzu

Mandala Beauty Clinic

2 ośrodków w Wielkopolskie...

Zobacz wszystkie

Więcej opinii

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.