Laser Resurfacing - Laser Frakcyjny

Zabieg laserem, który podczas jednej wizyty pomoże Ci usunąć brązowe plamki, wygładzić blizny, zmarszczki i napnie skórę. Za pomocą działania promienia laserowego dochodzi także do długo trwającej stymulacji pomagajacej tworzeniu się kalogenu, co zapewnia cerze młodszy wygląd. Zaletą laseru frakcyjnego jest możliwość pielęgnacji tylko pewanych stref na skórze, kiedy to reszta skóry zostaje nietknięta. W ten sposób przyspiesza się gojenie a Ty możesz wcześniej wrócić do zwyczajnych zajęć.

Czym jest resurfacing?

Resurfacing to laserowa metoda regeneracji skóry na twarzy polegająca na usuwaniu jej zewnętrznej warstwy za pomocą promienia laserowego. Rezultaty resurfacingu to wygładzenie zmarszczek i blizn, napięcie skóry i efekt odmłodzenia. Metoda ta korzysta z tzw. laserów ablacyjnych, lasera CO2 i lasera erbowo-jagowego. Lasery te delikatnie usuwają zewnętrzne warstwy skóry i powodują regenerację naskórka.

W dzisiejszych czasach najnowocześniejsza metoda wykorzystuje tzw. laser frakcyjny CO2 (Slim E30 ze skanerem MiXto SX firmy Lasering). Można go używać w leczeniu blizn po ospie lub trądziku, do wyrównania głębszych zmarszczek, zrogowaciałego naskórka czy usuwania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry. Jest rewelacyjny do wygładzania zmarszczek wokół oczu, lwich zmarszczek i na górnej wardze. Potrafi pomóc w pozbyciu się obwisłej skóry powiek, szyi, dekoltu czy na policzkach.

Zabieg polega na oddziaływaniu tysięcy promieni lasera na skórę. W miejscu oddziaływania dochodzi do silnego przegrzania skóry. Usunięta zostaje zewnętrzna warstwa, pozostałe warstwy skóry dostają się pod wpływ działania ciepła. Efekt cieplny pomaga w usunięciu komórek, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Ciepło powoduje również ściągnięcie włókien kolagenowych, co umożliwia odpowiednie napięcie skóry i zapewnia produkcję kolagenu, która zachodzi od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.

Na skórze pozostają miejsca, do których promienie lasera nie docierają. W tych „wysepkach” skóry, nie poddanych działaniu ciepła dochodzi do regeneracji poddanego zabiegowi naskórka, tworzą się nowe komórki skóry i wiązania, które stanowią bazę dla regenerującego się naskórka w miejscu poddanym zabiegowi. Urządzenie to umożliwia przeprowadzenie łagodnego, średniego lub głębokiego resurfacingu, w zależności od potrzeb pacjenta.

Czy jestem odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia u mnie resurfacingu?

Jeśli macie problemy ze zrogowaciałym naskórkiem skóry twarzy, ze zmarszczkami, doskwierają Wam rozszerzone pory, blizny po ospie czy trądziku, przebarwienia to możecie być odpowiednimi kandydatami do poddania się zabiegowi resurfacingu

Przed zabiegiem

Podczas pierwszej wizyty lekarz porozmawia z Wami na temat tego czego oczekujecie od resurfacingu. Oceni stan i elastyczność Waszego naskórka, określi problematyczne miejsca, które będą przeznaczone do przeprowadzenia zabiegu i określi indywidualne parametry ustawienia lasera do zabiegu. Lekarz poinformuje Was również o tym, w jaki sposób dbać o skórę, zarówno przed, jak i po zabiegu. Za optymalny okres do poddania się zabiegowi uważana jest jesień, zima i wczesna wiosna.

Znieczulenie

Resurfacing frakcyjny przeprowadzany bywa bez znieczulenia. Przed zabiegiem aplikuje się na skórę krem znieczulający i można podać leki zmniejszające odczuwanie podczas zabiegu.

Zabieg

Całkowity zabieg twarzy trwa ok.20 minut, twarzy i szyi ok. 30 minut, twarz, szyja i dekolt to ok. 40 minut. W większości wystarczy jedna wizyta, tylko w przypadku silnych zmian (głębokie zmarszczki i blizny) należy zabieg powtórzyć po okresie czterech - ośmiu tygodni od pierwszego zabiegu. Podczas zabiegu niektórzy mogą odczuwać nieprzyjemne uczucia ciepła, szczypania i pieczenia skóry. Te odczucia mogą utrzymywać się od pół godziny do trzech godzin po zabiegu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się lekka opuchlizna (powinna zniknąć do 24 godzin po zabiegu). W ciągu kilku dni naskórek zacznie się łuszczyć i pojawia się odmłodzona warstwa. Intensywność zaczerwienienia skóry jest indywidualna i zależy też od parametrów ustawienia lasera. W tym czasie należy o cerę szczególnie zadbać. Zaleca się łagodne obmywanie i nacieranie wazeliną. Długość utrzymywania się zaczerwienienia jest różna, średnio od 3 do 5 dni. Piątego dnia można zrobić makijaż i zacząć używać tych kremów, których używano przed zabiegiem.

Po resurfacingu należy chronić poddane zabiegowi miejsca przed słońcem i używać kremów ochronnych z wysokim filtrem UV (50+) przynamniej przez dwa miesiące. Innych środków ostrożności nie ma potrzeby zachowywać.

Jakie są wyniki resurfacingu?

W przypadku resurfacingu wyniki są świetne. Wasza cera może wyglądać o 5 a nawet 10 lat młodziej.

Jak długo utrzymuje się efekt resurfacingu?

Bezpośrednio po zabiegu są już widoczne zmiany, ale wyraźny efekt pojawia się w ciągu 3 - 6 miesięcy. Działanie jest długotrwałe a przy zachowaniu ochrony przed czynnikami promieniowania UV efekt utrzyma się nawet kilka lat.

Jakie zalety ma resurfacing frakcyjny?

Inaczej niż w przypadku klasycznego laserowego resurfacingu przy użyciu lasera CO2 nie jest wymagane zastosowanie narkozy i pobytu w szpitalu. Wszystko odbywa się w ciągu jednej wizyty, zabieg trwa od 20 do 40 minut. Wiąże się z tym niemalże natychmiastowa możliwość powrotu do codziennych obowiązków. Zaletą zastosowania lasera frakcyjnego jest też to, że wyniki są wyraźniejsze, szybciej ustępuje zaczerwienienie i dochodzi do ogólnej regeneracji naskórka a efekt zabiegu utrzymuje się dłużej.

Aktualizowane: 20.05.2011

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Laser frakcyjny/Fraxel (usuwanie przebarwień, zmian potrądzikowych, odmładzanie skóry) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Anelim 03.12.2018
Nie wiem

Szanowni Państwo! 6 lat temu mialam zamykane naczynka pradem. Po jednej stronie nosa mam spore blizny (zdjecie nr 1). Po drugiej stronie tez byly, ale drobne. 21 dni temu zamykalam naczynka u lekarza laserem varilite. W... Więcej 

1 Lubię to   2 Komentarzy  

Laser frakcyjny/Fraxel (usuwanie przebarwień, zmian potrądzikowych, odmładzanie skóry) - Cenniki

Ceny od 800 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 300 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 300 zł
zazwyczaj do 2 500 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 500 zł
zazwyczaj do 2 500 zł
Dr Piotr Turkowski
Ceny od 300 zł
zazwyczaj do 1 000 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni