Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Liposukcja wodna

Warto
95%
Warto
Na podstawie 21 historii
Średnia cena
8.787 zł
Średnia cena
Według 35 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • 1 dzień
  • 1-3 godziny
  • Ponad 10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest liposukcja wodna?

Liposukcja wodna - przed i po

Liposukcja wodna – przed i po (Derma-Med)

Liposukcja wodna to nowoczesna metoda liposukcji, czyli odsysania tłuszczu, z wykorzystaniem technologii WAL (strumień wodny). Metoda ta nazywana jest także liposukcją wspomaganą strumieniem wodnym. Liposukcja tą techniką polega na wtłoczeniu do tkanek za pomocą kaniuli strumienia specjalnego roztworu wodnego i jednoczesnym odciągnięciu tego płynu wraz z komórkami tłuszczowymi. Ze względu na ten specyficzny sposób usuwania nadmiaru tłuszczu, metoda WAL jest często określana jako liposukcja wodna.

Innowacyjna technologia zastosowana do redukcji tkanki tłuszczowej czyni ją wyjątkową na tle pozostałych technik liposukcji. Przede wszystkim jest to metoda, która oferuje natychmiastowe efekty, jest bardzo bezpieczna oraz małoinwazyjna, a więc nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Ponadto tłuszcz pozyskany metodą wodną może być z powodzeniem wykorzystany do autoprzeszczepu. Komórki tłuszczowe pełnią wówczas rolę naturalnego materiału do wypełnień w zabiegach modelowania twarzy i ciała.

Techniki modelowania sylwetki

Efekty liposukcji wodnej

Efekty zabiegu (Bona Dea)

Dieta i regularne ćwiczenia fizyczne nie zawsze są w stanie zagwarantować nam smukłą sylwetkę o ładnych proporcjach. Oporną, miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową pomaga wówczas usunąć liposukcja. Jak informują eksperci z kliniki dr Anny Olender, odsysanie tłuszczu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Oferuje ona trwałe efekty w postaci redukcji opornej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, dzięki czemu jest doskonałym sposobem na wymodelowanie sylwetki i nadanie jej pożądanych proporcji. Współczesna medycyna pozwala wykorzystywać w tym celu najnowocześniejsze metody usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, które są małoinwazyjne, bezpieczne i coraz bardziej precyzyjne. Aktualnie w renomowanych klinikach dostępne są różne mniej inwazyjne niż tradycyjna liposukcja techniki redukcji tkanki tłuszczowej, takie jak liposukcja laserowa, liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja infradźwiękowa i inne nieinwazyjne techniki modelowania sylwetki, jak na przykład liposukcja kawitacyjna czy lipoliza iniekcyjna. redukuje się tkankę tłuszczową przy użyciu lasera, strumienia wody, ultradźwięków czy infradźwięków. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod odsysania tłuszczu jest liposukcja wodna (ang. water-jet assisted liposuction, czyli WAL).

Dla kogo?

Brzuch po liposukcji WAL

Liposukcja brzucha metodą WAL (Klinika La Perla)

Liposukcja wodna znajduje swoje zastosowanie przy modelowaniu i wyszczuplaniu poszczególnych partii ciała. W połączeniu z autoprzeszczepem pozwala zredukować tkankę tłuszczową w miejscach, gdzie jest jej za dużo i jednocześnie powiększyć zbyt małe piersi czy pośladki. Każdy pacjent, dla którego ważne jest zachowanie idealnych proporcji w budowie sylwetki, skorzysta w znacznym stopniu z dobrodziejstw tej techniki. Dr Artur Broma poleca WAL tym, którzy planują zabiegi wymagające precyzji odsysania tłuszczu, np. modelowanie łydek, wyszczuplanie kolan, kostek, ramion. Z kolei specjaliści z Kliniki La Perla widzą w liposukcji strumieniem wodnym doskonały sposób na walkę z zaawansowanym cellulitem, „bryczesami”, drugim podbródkiem czy ginekomastią. Niezależnie od tych wszystkich konkretnych problemów, WAL z powodzeniem można wykorzystać także do redukcji tkanki tłuszczowej w obszarach najczęściej poddawanych zabiegom redukcji tłuszczu, a więc do wysmuklenia talii, ud czy pośladków.

Bibliografia:

Centrum Liposukcji (data nieznana). Liposukcja wspierana strumieniem wodnym (WAL) [online]. Dostępny: https://centrum.... [dostęp: 18.02.2020].

Centrum Liposukcji (data nieznana). Tłuszcz w służbie piękna – przeszczep tłuszczu [online]. Dostępny: https://centrum.... [dostęp: 04.01.2023].

Dr Olender Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej (data nieznana). Liposukcja [online]. Dostępny: http://chplast.com.pl/.... [dostęp: 18.02.2020].

Dr Olender Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej (data nieznana). Liposukcja – nie taka straszna jak ją malują [online]. Dostępny: http://chplast.com.pl/blog/item/.... [dostęp: 18.02.2020].

Klinika La Perla (data nieznana). Liposukcja [online]. Dostępny: https://klinikalaperla.pl/zabiegi/.... [dostęp: 18.02.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów