HIFU

Warto
90%
Warto
Na podstawie 20 historii
Średnia cena
2.690 zł
Średnia cena
Według 78 specjalistów
 • Nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 miesiącu
 • Efekty tymczasowe

Czym jest HIFU?

Zabieg HIFU to małoinwazyjna interwencja medycyny estetycznej z wykorzystaniem innowacyjnej technologii fal utradźwiękowych, który pozwala na poprawę jakości skóry i zniwelowanie wielu defektów kosmetycznych. HIFU to skrót od angielskiego High-intensity focused ultrasound, co oznacza skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. To technologia wykorzystywana w medycynie od lat, w różnych jej gałęziach. Ma zastosowanie także w medycynie estetycznej, w zabiegach mających na celu odmłodzenie i ujędrnienie skóry nie tylko twarzy, ale też różnych partii ciała. Ponadto fale ultradźwiękowe są także bardzo skuteczne w redukowaniu tkanki tłuszczowej.

Na czym polega działanie HIFU?

Mechanizm HIFU

HIFU działa na głębokich warstwach skóry

Fale ultradźwiękowe pobudzają tkanki. Fala o odpowiedniej częstotliwości wprawia komórki w ruch, w efekcie czego powstaje tarcie i wydziela się ciepło (75 a 80°C), przez co z kolei dochodzi do punktowego przegrzania tkanek lub nawet do powstawania mikrooparzeń. Działa to stymulująco na tkanki, a zatem lepiej się one regenerują i produkuje się więcej kolagenu. Skracają się włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest mniej obwisła.

Zabieg, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, wykonujemy na różnych głębokościach:

 • w celu działania na delikatną skórę (np. wokół oczu) stosujemy głowicę sięgającą 1,5 mm
 • w celu rewitalizacji skóry twarzy działamy końcówką 3 mm
 • w celu uzyskania efektu liftingu musimy zastosować głowicę sięgającą głębiej, czyli 4,5 mm
 • na ciało, gdzie skóra z reguły jest grubsza, możemy stosować głowicę 6 mm
 • najgłębsze działanie (13 mm) jest konieczne w przypadku modelowania tkanki tłuszczowej

Fala ultradźwiękowa przenika więc przez pierwsze milimetry skóry po to, by osiągnąć maksymalną punktową koncentrację na wybranej głębokości. Mikrooparzenia mają maleńką średnicę 0,5-1 mm ułożone są liniowo, a odstęp między liniami jest minimalny i wynosi 1-2 mm, przez co nie są widoczne.

Zalety metody

Na czym polega zabieg HIFU?

O HIFU opowiada dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle

Dzięki zastosowaniu głowic generujących ultradźwięki docierające na różną głębokość skóry, urządzenie ma niezwykłe możliwości działania zarówno na skórę, jak i na tkankę podskórną, czyli na tzw. warstwę mięśniowo-powięziową (ang. SMAS – Superficial Muscular Aponeurotic System). Na poziomie SMAS wykonuje się zabiegi liftingu chirurgicznego, implantuje się też nici haczykowe liftingujące twarz i szyję. HIFU to jedyna możliwość, by w nieinwazyjny sposób dotrzeć tak głęboko, przez co zabieg charakteryzuje się dużą skutecznością; inne dostępne technologie nie umożliwiają tego i na tym między innymi polega przewaga HIFU nad innymi nieinwazyjnym technikami odmładzania skóry.

Kolejna po skuteczności zaleta HIFU to jego całkowita nieinwazyjność. Po pierwsze zabieg nie wymaga żadnego przygotowania; po drugie nie wiąże się z długim procesem rekonwalescencji: objawy po zabiegu sprowadzają się do zaczerwienienia i lekkiego dyskomfortu, jednak od razu po interwencji pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Bibliografia:

Beauty Institute Yonelle (data nieznana). Modelowanie i poprawa owalu twarzy. Dostępny: https://instytut.yonelle.pl/oferta/medycyna-estetyczna/jakiego-zabiegu-szukasz/modelowanie-i-poprawa-owalu-twarzy/. [dostęp: 20.02.2020]

Beauty Institute Yonelle (data nieznana). Sonoqueen Hifu Therapy – królowa liftingu. Dostępny: https://instytut.yonelle.pl/oferta/medycyna-estetyczna/zabiegi-i-technologie/12039-2/. [dostęp: 20.02.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów