Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

HIFU

Warto
90%
Warto
Na podstawie 20 historii
Średnia cena
3.138 zł
Średnia cena
Według 69 specjalistów
 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 miesiącu
 • Efekty tymczasowe

Czym jest HIFU?

Zabieg HIFU to małoinwazyjna interwencja medycyny estetycznej z wykorzystaniem innowacyjnej technologii fal utradźwiękowych, który pozwala na poprawę jakości skóry i zniwelowanie wielu defektów kosmetycznych. HIFU to skrót od angielskiego high-intensity focused ultrasound, co oznacza skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. To technologia wykorzystywana w medycynie od lat, w różnych jej gałęziach. Ma zastosowanie także w medycynie estetycznej, w zabiegach mających na celu odmłodzenie i ujędrnienie skóry nie tylko twarzy, ale też różnych partii ciała, jak wyjaśnia zespół Instytutu Yonelle. Ponadto fale ultradźwiękowe są także bardzo skuteczne w redukowaniu tkanki tłuszczowej.

Na czym polega działanie HIFU?

Mechanizm HIFU

HIFU działa na głębokich warstwach skóry

Fale ultradźwiękowe pobudzają tkanki. Fala o odpowiedniej częstotliwości wprawia komórki w ruch, w efekcie czego powstaje tarcie i wydziela się ciepło (75 a 80°C), przez co z kolei dochodzi do punktowego przegrzania tkanek lub nawet do powstawania mikrooparzeń. Działa to stymulująco na tkanki, a zatem lepiej się one regenerują i produkuje się więcej kolagenu. Skracają się włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest mniej obwisła.

Zabieg, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, wykonujemy na różnych głębokościach:

 • w celu działania na delikatną skórę (np. wokół oczu) stosujemy głowicę sięgającą 1,5 mm;
 • w celu rewitalizacji skóry twarzy działamy końcówką 3 mm;
 • w celu uzyskania efektu liftingu musimy zastosować głowicę sięgającą głębiej, czyli 4,5 mm;
 • na ciało, gdzie skóra z reguły jest grubsza, możemy stosować głowicę 6 mm;
 • najgłębsze działanie (13 mm) jest konieczne w przypadku modelowania tkanki tłuszczowej.

Fala ultradźwiękowa przenika więc przez pierwsze milimetry skóry po to, by osiągnąć maksymalną punktową koncentrację na wybranej głębokości. Mikrooparzenia mają maleńką średnicę 0,5-1 mm ułożone są liniowo, a odstęp między liniami jest minimalny i wynosi 1-2 mm.

Zalety metody

Na czym polega zabieg HIFU?

O HIFU opowiada dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle

Dzięki zastosowaniu głowic generujących ultradźwięki docierające na różną głębokość skóry, urządzenie ma niezwykłe możliwości działania zarówno na skórę, jak i na tkankę podskórną, czyli na tzw. warstwę mięśniowo-powięziową (ang. SMAS – Superficial Muscular Aponeurotic System). Na poziomie SMAS wykonuje się zabiegi liftingu chirurgicznego, implantuje się też nici haczykowe liftingujące twarz i szyję. HIFU to jedyna możliwość, by w nieinwazyjny sposób dotrzeć tak głęboko, przez co zabieg charakteryzuje się dużą skutecznością; inne dostępne technologie nie umożliwiają tego i na tym między innymi polega przewaga HIFU nad innymi nieinwazyjnym technikami odmładzania skóry.

Wśród zalet zabiegu należy też wymienić jego całkowitą nieinwazyjność, jak podkreśla zespół Bieńkowscy Clinic. Po pierwsze zabieg nie wymaga żadnego przygotowania; po drugie nie wiąże się z długim procesem rekonwalescencji: objawy po zabiegu sprowadzają się do zaczerwienienia i lekkiego dyskomfortu, jednak od razu po interwencji pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Bibliografia:

Bali Clinic (data nieznana). Sonoqueen – HIFU. Dostępny: https://baliclinic.pl/offer/view/hifu-. [dostęp: 15.07.2022]

Bieńkowscy Clinic (data nieznana). HIFU – NIEINWAZYJNE UJĘDRNIANIE TWARZY. Dostępny: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/hifu-lifting-modelowanie-sylwetki/. [dostęp: 19.09.2023]

Dr. Katarzyna Mudel (data nieznana). HIFU Finesse. Dostępny: https://drmudel.com/hifu-finesse/. [dostęp: 09.08.2022]

Medicus Estetic (data nieznana). Ultraformer III – nieoperacyjny lifting. Dostępny: https://www.medicus-estetic.pl/zabiegi-medycyna-estetyczna-ultraformer-iii-nieoperacyjny-lifting-nowosc-z26-me78.pl.html. [dostęp: 15.07.2022]

Slow Age (data nieznana). Technologia HIFU. Dostępny: https://slowage.pl/oferta/medycyna-estetyczna/technologia-hifu. [dostęp: 19.09.2023]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów