Lip Lift - powiększanie ust

Autor:

Osobom, które rozważają korektę ust, medycyna estetyczna daje do wyboru zabiegi liftingujące, modelujące, powiększające usta za pomocą własnego tłuszczu lub przy użyciu gotowych preparatów, np. kwasu hialuronowego. Ostatnio na popularności zyskuje lip lift, ponieważ daje najbardziej naturalny efekt powiększenia ust.

userimage 1722912

Powiększanie ust metodą LipLift - dla kogo jest dedykowane?

Lip lift jest mało inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym polecanym osobom, które pragną wymodelować kontur ust, odmłodzić twarz, a jednocześnie nie "nadmuchiwać" nadmiernie ust tradycyjnymi wypełniaczami. Jest innowacyjną metodą modelowania ust, która przynosi spektakularne efekty naturalnego ich uwydatnienia. Jest ona unikalna ze względu na możliwość poprawy kształtu ust oraz fakt, że zabieg wykonywany jest „raz na życie” – w przeciwieństwie do wypełniaczy nie trzeba go powtarzać. Lip lift przynosi bardzo dobre efekty zwłaszcza u osób o pociągłej twarzy, wąskich ustach, a także u tych pacjentów, u których górna warga zakrywa górne zęby.

Bullhorn liplift linijka

Na czym polega powiększanie ust LipLift?

Lifting ust (lip lift) polega na podniesieniu i skróceniu odległości pomiędzy nosem a górną wargą. Efektem podciągnięcia i wywinięcia górnej wargi jest zwiększenie wysokości czerwieni wargowej, dzięki czemu usta stają się większe.

Powiększanie ust LipLift - przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z chirurgiem, podczas której lekarz chce m.in. zaobserwować w jaki sposób pacjent mówi i jak się uśmiecha. Jest to ważne, bo np. gdy przy uśmiechu pacjent odsłania nie tylko zęby, ale i dziąsła, nie ma sensu dodatkowo podnosić wargi liftingiem. Sam wygląd zębów też jest bardzo ważny przy kwalifikacji do zabiegu. Ponieważ bulhorn liplift unosi wargę, a tym samym je eksponuje, dobrze jest przed zabiegiem zadbać o wygląd zębów. 

Dobrze jest, by wcześniej wyleczyć zęby i poprzez to zminimalizować ryzyko przeniesienia bakterii w gojące się miejsca.

Zanim lekarz sięgnie po skalpel, dokładnie rozrysuje wektory cięcia na skórze pacjenta. Podaje też zwykle lusterko, by wspólnie z pacjentem uzgodnić wysokość, na jaką zostanie podniesiona górna warga oraz kształt „nowych” ust. .

Powiększanie ust LipLift - czas trwania zabiegu i znieczulenie

Choć  liplift wykonywany jest zwykle na bloku operacyjnym, to tylko w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg trwa ok. 40 min i kończy się założeniem opatrunku pod nosem. Kilkadziesiąt minut po zabiegu pacjenci opuszczają klinikę.

Powiększanie ust LipLift - rekonwalescencja

Kilkadziesiąt minut po zabiegu pacjenci opuszczają klinikę. Rekonwalescencja trwa ok. tygodnia. W tym czasie zwykle ustępują obrzęki i ew. zasinienia. Ok. 10 dni po zabiegu, podczas wizyty kontrolnej,  zdejmowane są szwy.

Powiększanie ust LipLift - blizny po zabiegu

Blizna, która pozostaje po zabiegu, ukryta jest w załamaniu skóry u podstawy nosa i łatwo ją ukryć pod codziennym makijażem. Z czasem jaśnieje. Można też ten proces przyspieszyć poddając ją działaniu lasera albo peelingów.

userimage 1722944

Powiększanie ust LipLift - techniki

W zależności od oczekiwań i potrzeb pacjenta lip lift można wykonać przy pomocy jednej z poniższych metod: 

 • Bullhorn lip lift 

 • Technika najbardziej popularna wśród gwiazd niezależnie od wieku. Dzięki cięciu w kształcie bawolich rogów (stąd nazwa techniki) wykonywanym u podstawy nosa, pozwala skutecznie zmniejszyć odległość między górną wargą a nosem oraz widocznie powiększyć i wymodelować usta. 
 • userimage 1722923
 • Korium

 • Powiększanie ust poprzez wprowadzenie pobranego wcześniej fragmentu skóry właściwej pacjenta w głębokie struktury wargi. 
 • Gullwing lip lift

 • Metoda polegająca na wycięciu paska skóry na krawędzi wargi. Po zeszyciu warga staje się poszerzona i bardziej widoczna. Zabieg polecany jest osobom, które mają bardzo wąskie usta.  
 • Corner lip lift

 • Umożliwia podniesienie opadających kącików ust, dzięki czemu twarz jest pogodniejsza. Skóra zostaje wycięta wyłącznie z okolicy zewnętrznych kącików warg.

Powiększanie ust LipLift - efekty

 • Uwydatnienie ust
 • Nadanie ustom większej objętości
 • Wymodelowanie konturu ust
 • Odmłodzenie twarzy
 • Przywrócenie twarzy właściwych proporcji
 • userimage 1722909

Czy lip lift jest inwazyjny? 

Mniej niż najmniej inwazyjny zabieg chirurgii plastycznej czyli plastyka powiek. .

Powiększanie ust LipLift - badania przed zabiegiem

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na podstawie badań laboratoryjnych, do których należą morfologia, krzepnięcie, antygeny.

Powiększanie ust LipLift - przeciwskazania

 • cukrzyca,
 • choroby układu krążenia,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi i ciąża.

Powiększanie ust LipLift - zalety

Bulhorn liplift w Anglii czy Stanach Zjednoczonych cieszy się podobną popularnością co powiększanie ust wypełniaczami. Co przemawia na jego korzyść? 

 • przede wszystkim naturalny efekt
 • powiększone usta są cały czas „moje własne” tyle, że po prostu większe
 • po zabiegu nie występuje też zgrubienie na brzegu czerwieni wargowej, tak typowe dla wypełniaczy
 • kolejną sprawą jest trwałość efektu, dobrze wykonany zabieg daje trwały efekt, Lip lift wykonuje się zwykle raz w życiu.

Czy Lip lift zastąpi wypełniacze? Pewnie nie. Cały czas jest grupa pacjentów, dla których wypełniacze są najciekawszą opcją. Na pewno jednak jest dla nich alternatywą.

Aktualizowane: 12.11.2018

Więcej opinii na ten temat

Lip Lift - powiększanie ust - Cenniki

Dr Osuch Clinic
Warszawa
Ceny od 5 000 zł
Dr Osuch Clinic
dr n. med. Konrad Januszek
Warszawa, Józefosław
Ceny od 5 000 zł
dr n. med. Konrad Januszek
Ceny od 5 000 zł
dr Samir Ibrahim
Ceny od 5 000 zł
Mandala Beauty Clinic
Bieńkowscy Clinic®
Bydgoszcz, Częstochowa
Ceny od 4 000 zł
zazwyczaj do 4 920 zł
Bieńkowscy Clinic®
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni