Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Lip Lift

Warto
89%
Warto
Na podstawie 12 historii
Średnia cena
5.071 zł
Średnia cena
Według 30 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest lip lift?

Lip lift, czyli chirurgiczne powiększanie ust

O lip lift opowiada dr n. med. Aldona Stachura z kliniki La perla

Lip lift to chirurgiczna metoda powiększania (liftingu) ust, pozwalająca na uzyskanie trwałych rezultatów. W ankiecie przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) w 2017 na pytanie „Jaki aspekt twarzy najczęściej poprawiali ich pacjenci?” aż 46% specjalistów odpowiedziało, że usta. 

Pod angielskim wyrażeniem lip lift kryje się lifting ust, a konkretnie lifting górnej wargi. Podnosząc (wywijając) górną wargę i zmniejszając rynienkę nosową (czyli przestrzeń między ustami a nosem), uzyskujemy efekt większych i pełniejszych ust, jak objaśnia zespół UniEstetica w Krakowie. Mowa o procedurze chirurgicznej, przez co jest bardziej inwazyjną metodą niż powiększanie ust kwasem hialuronowym, czy nawet własnym tłuszczem. Z drugiej strony, można go uznać za jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych wśród dostępnych operacji plastycznych.

Dla kogo?

Proporcje ust

Prawidłowe proporcje warg Bieńkowscy Clinic

W ankiecie przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) w 2017 na pytanie „Jaki aspekt twarzy najczęściej poprawiali ich pacjenci?” aż 46% specjalistów odpowiedziało, że usta.

Dr n. med. Rafał Pabiańczyk objaśnia, jak powinny wyglądać i jakie proporcje powinny mieć usta, aby były harmonijne w stosunku do reszty twarzy: „Prawidłowa wysokość czerwieni wargi górnej powinna stanowić 1/3 wysokości czerwieni wargi dolnej, czyli czerwień wargi dolnej powinna być większa. Podobnie jest z wysokością samych warg, warga górna powinna stanowić 1/3 wysokości wargi dolnej. Powinien być wyraźnie zaznaczony łuk Kupidyna wargi górnej, rynienka nosowo wargowa, a odległość od podstawy nosa do czerwieni wargi górnej powinna wynosić około 11-12mm. Kąciki ust powinny być w poziomie szpary ust, a projekcja wargi górnej powinna być nieznacznie bardziej wysunięta do przodu niż wargi dolnej”.

Osoby decydujące się na zabiegi powiększenia ust robią to ze względów estetycznych. Lip lift jest wskazany w przypadku zbyt małych ust, widocznej asymetrii między wargami i opadającymi kącikami ust, objaśniają specjaliści z AGKlinik.

Jak twierdzą specjaliści z Dr Osuch Clinic, osobom, które rozważają korektę ust, medycyna estetyczna daje do wyboru zabiegi liftingujące, modelujące, powiększające usta za pomocą własnego tłuszczu lub przy użyciu gotowych preparatów, jak na przykład kwas hialuronowy. Ostatnio na popularności zyskuje metoda zwana po angielsku lip lift, ponieważ daje najbardziej naturalny i przede wszystkim trwały efekt powiększenia ust.

Techniki

Istnieje kilkanaście różnych technik podciągnięcia górnej wargi; poniżej opisujemy podstawowe metody wykonania tej interwencji, bazując na wiedzy ekspertów z kliniki La Perla:

  • bullhorn lip lift: pozwala zmniejszyć odległość między nosem a ustami i wyraźnie powiększyć górną wargę oraz wymodelować jej kontur; cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych, również wśród modelek i gwiazd;
  • korium: polega na pobraniu fragmentu skóry pacjenta i przeszczepieniu jej w głębokie struktury wargi, co pozwala na widoczne uwydatnienie i powiększenie ust;
  • gullwing lip lift: technika polegająca na wycięciu paska skóry nad górną wargą i podciągnięciu jej, dzięki czemu staje się ona pełniejsza;
  • corner lip lift: polega na wycięciu skóry włącznie z kącików ust, co pozwala zniwelować problem opadających kącików ust, a co za tym idzie uzyskać młodszy wygląd.

Bibliografia:


Bieńkowscy Clinic (data nieznana). Lifting wargi górnej – lip lift [online]. Dostępny: https://bienkowscyclinic.pl/.... [dostęp: 25 lutego 2020].

ClinicForYou (data nieznana). Lift ust [online]. Dostępny: https://clinicforyou.pl/uslugi/.... [dostęp: 25 lutego 2020].

Dr Osuch Clinic (2018). Lip lift [online]. Dostępny: https://drosuch.pl/.... [dostęp: 25 lutego 2020].

Pabiańczyk, R. (data nieznana). Korekcja chirurgiczna ust [online]. Dostępny: http://drpabianczyk.pl/.... [dostęp: 2 marca 2020].

UniEstetica (data nieznana). Lifting wargi górnej [online]. Dostępny: https://uniestetica.pl/chirurg.... [dostęp: 19 sierpnia 2022].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów