Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Plastyka ud

Warto
89%
Warto
Na podstawie 10 historii
Średnia cena
11.312 zł
Średnia cena
Według 52 specjalistów
 • Znieczulenie ogólne
 • 1 dzień
 • 1-3 godziny
 • 7-10 dni rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 tygodniu
 • Trwałe efekty

Czym jest plastyka ud?

Lifting ud

Lifting ud pozwala pozbyć się luźnej skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej z tej części ciała

Plastyka ud (lifting ud) jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu wymodelowanie ud poprzez usunięcie nadmiaru luźnej i wiotkiej skóry oraz tkanek podskórnych i tłuszczu z tej partii ciała. Korekcja ud przebiega niekiedy z odessaniem tkanki tłuszczowej, czyli liposukcją. Dostępne są różne, nowoczesne metody liposukcji, w tym np. liposukcja laserowa. Dr n. med. Artur Śliwiński objaśnia, że zabieg polega na wycięciu skóry w linii pachwinowej lub wewnętrznej linii ud, co pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Lokalizacja cięcia oraz technika zakładania szwów powodują, że blizna pooperacyjna jest mniej widoczna. Operacja plastyczna ud odbywa się w znieczuleniu ogólnym i wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji.

Dla kogo?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje ogromny wachlarz małoinwazyjnych zabiegów, których celem jest modelowanie sylwetki, ujędrnienie skóry czy redukcja tkanki tłuszczowej. Chociaż są to zabiegi bardzo skuteczne, nie zawsze okazują się wystarczające, by uporać się ze wszystkimi defektami urody. Uda to partia ciała, która bywa szczególnie wrażliwa na działanie czasu i wahania masy ciała. Do tego jest to obszar dość opornie reagujący na diety i ćwiczenia. Wiele osób zmaga się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która chętnie gromadzi się w okolicy ud.

Szczególnie dużą grupę stanowią ludzie niezadowoleni z wyglądu swoich nóg po kuracji odchudzającej. Niestety utrata znacznej ilości tkanki tłuszczowej w tej partii nóg nie oznacza jednoczesnej redukcji nadmiaru skóry. Rozciągnięta i wiotka skóra pozostaje niechcianą pamiątką po leczeniu bariatrycznym. Obwisła skóra ud jest także często postrzegana jako problem przez dojrzałe osoby, które chciałyby nadal cieszyć się zgrabną sylwetką, estetyczną linią ud i jędrną skórą. We wspomnianych przypadkach często jedynym skutecznym rozwiązaniem dysponuje chirurgia plastyczna, która gwarantuje wyraźnie widoczne efekty. Chirurgiczny lifting ud prowadzi bowiem do usunięcia nadmiaru skóry i tkanki podskórnej oraz wymodelowania tej części nóg tak, aby uzyskały one atrakcyjny kształt, a skóra stała się bardziej napięta.

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie?

Plastyka ud

Lekarz oznacza miejsca wymagające interwencji (źródło: Lux Med)

Pierwsza konsultacja lekarska ma na celu ocenę charakteru i skali problemu, z którym zgłasza się pacjent do chirurga. Specjalista poprzez wywiad lekarski i badanie wstępne ustali, czy plastyka ud będzie najlepszą drogą postępowania w danym przypadku. Chirurg zmierzy ponadto uda i wskaże miejsca, w których konieczne będzie cięcie, zapozna pacjenta z przebiegiem poszczególnych etapów zabiegu oraz jego możliwymi rezultatami. Ponieważ korekcja ud jest związana z interwencją chirurgiczną i narkozą, lekarz oceni także ogólny stan zdrowia pacjenta i oceni czy nie ma przeciwwskazań, by zakwalifikować go do zabiegu.

Chirurg zleci także wykonanie kilku badań przed zabiegiem korekcji ud. Wymagane są:

 • morfologia krwi;
 • grupa krwi;
 • wskaźniki krzepnięcia: APTT + INR;
 • kreatynina;
 • jonogram;
 • poziom glukozy.

W razie konieczności lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań, by wykluczyć wszelkie ryzyko powikłań i komplikacji w trakcie i po zabiegu. Pacjent może być poproszony o wykonanie badania ogólnego moczu, EKG, OB lub CRP, szczepień. Kobietom przed operacją zaleca się wykonanie testu ciążowego.

Bibliografia:

Charytonowicz M. (data nieznana). Plastyka ud [online]. Dostępny: https://www.plasticsurgery.com.pl/oferta/.... [dostęp: 12.02.2020].

Klinika Chirurgii Mazan (data nieznana). Wymarzone uda – plastyka [online]. Dostępny: http://klinika-mazan.pl/.... [dostęp: 13.02.2020].

Kulicki M. (2018). Przeciwwskazania czy tylko trudności? Niecodzienne przypadki w chirurgii plastycznej [online]. Dostępny: https://www.estheticon.pl/nowosci/.... [dostęp: 11.02.2020].

Mandala Beauty Clinic (data nieznana). Plastyka ud i łydek [online]. Dostępny: https://www.mandalaclinic.com/oferta/.... [dostęp: 12.02.2020].

Rybak W. (2019). Liposukcja – odsysanie tłuszczu. Przegląd metod [online]. Dostępny: https://www.arsestetica.pl/blog/.... [dostęp: 12.02.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów