Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Korekta płci

Warto
100%
Warto
Na podstawie 2 historii
Średnia cena
35.750 zł
Średnia cena
Według 6 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • 3 dni
  • 3-6 godzin
  • Ponad 10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest korekta płci?

Dysforia płciowa

Dysforia płciowa to cierpienie wynikające z niezgodności płci biologicznej i psychologicznej

Korekta płci to określenie grupy zabiegów chirurgicznych wykonywanych u osób transpłciowych w celu zmiany wyglądu i funkcji związanych z dotychczas istniejącymi u nich cechami płciowymi na te przypisywane do płci, z którą identyfikuje się dana osoba. Transpłciowość to termin określający psychologiczną/anatomiczną rozbieżność płci między płcią przypisaną w momencie urodzenia i tą, z którą utożsamia się dana osoba. Operacje korekty płci to element szerszego procesu tranzycji płciowej oraz element leczenia u osób z dysforią płciową.

Do jakiego lekarza się udać?

Wybór lekarza

Wybór lekarza jest kluczowy

Proces korekty płci składa się z wielu etapów i bierze w nim udział wielu lekarzy i chirurgów różnych specjalizacji. Jeśli chodzi zabiegi chirurgiczne, najważniejsze jest udanie się do wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga. Operacje korekty płci są to skomplikowane, bardzo specjalistyczne zabiegi, dlatego niewielu chirurgów jest w stanie je przeprowadzić.

Zalecamy najpierw zweryfikować, czy chirurg ma odpowiednie wykształcenie. Warto także zapoznać się z opiniami online o danym specjaliście. Podczas procesu korekty płci konieczna jest współpraca różnych specjalistów, w tym chirurgii plastycznej i urologa lub ginekologa, a także lekarzy innych specjalności, takich jak psychologia, endokrynologia, neurochirurgia i chirurgia naczyniowa. W przypadku zabiegów chirurgii plastycznej warto skonsultować się z lekarzami, będącymi ekspertami w różnych dziedzinach; na przykład pacjenci przechodzący korektę M/K szukają specjalistów powiększenia piersi, a pacjenci w procesie tranzycji K/M specjalisty od mastektomii itp.

Korekta płci krok po kroku

Korekta płci

Korekta płci to wieloletni, wieloetapowy proces

Decyzja o korekcie płci jest poważna, dlatego przed podjęciem ostatecznych kroków, należy przejść długą ścieżkę medyczną. Tutaj podsumowujemy etapy, przez które zwykle przechodzi pacjent:

  1. Lekarz rodzinny: na pierwszą wizytę należy udać się do lekarza rodzinnego, gdzie uzyskasz wskazówki, co robić dalej. Lekarz rodzinny może także wystawić skierowanie na badania lub do innych specjalistów..
  2. Endokrynolog: to specjalista, do którego należy się udać, aby rozpocząć leczenie hormonalne. Po wykluczeniu możliwych przeciwwskazań do leczenia hormonalnego, endokrynolog przepisze Ci hormony, co zazwyczaj jest pierwszym krokiem w procesie tranzycji płciowej.
  3. Chirurg plastyczny: po wykonaniu niezbędnych badań i przejściu wymaganych testów, możesz poddać się operacjom korekty płci, chociaż hormony przyjmuje się przez całe życie. Jeśli poddajesz się korekcie K/M, proces możesz rozpocząć terapii hormonalnej, a następnie mastektomii. W przypadku korekty M/K będzie trzeba poczekać, aż wzrost twojej klatki piersiowej ustabilizuje się, aby wykonać powiększenie piersi.

Bibliografia:

Cleveland Clinic (2006). Gender Affirmation (Confirmation) or Sex Reassignment Surgery. Dostępny: https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21526-gender-affirmation-confirmation-or-sex-reassignment-surgery [dostęp: 07.06.2022].

Conway, L. (2006). Vaginoplasty: Male to Female Sex Reassignment Surgery. [online] Artificial Intelligence Laboratory University of Michigan. Dostępny: http://ai.eecs.umich.edu/peopl… [dostęp: 04.12.2019].

University of Michigan Health (2006). Gender Confirmation Surgery. Dostępny: https://www.uofmhealth.org/conditions-treatments/transgender-services/gender-confirmation-surgery [dostęp: 07.06.2022].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów