Informacje o cenie zabiegu Usuwanie znamion

437 zł
średnia
147
specjalistów

Usuwanie zmian skórnych metodą chirurgiczną (plastyka miejscowa) to skuteczny, trwały i bezpieczny sposób na pozbycie się nieestetycznych i uciążliwych brodawek, tłuszczaków, włókniaków, kępek żółtych, znamion barwnikowych itp. Dermatochirurgia służy nie tylko celom kosmetycznym, ale jest również istotnym elementem profilaktyki nowotworów. Interwencja chirurgiczna ma zwykle charakter drobnego zabiegu, który polega na wycięciu zmiany i zszyciu powstałej rany. Zabiegi tego typu zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, chociaż zdarza się, że konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, np. w przypadku zmiany zlokalizowanej w okolicy oka.

Usuwanie znamion Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Poznań 350 zł 475 zł 600 zł
Ceny w Warszawa 300 zł 439 zł 600 zł
Ceny w Wrocław 300 zł 437 zł 600 zł
Ceny w Bydgoszcz 300 zł 400 zł 500 zł
Ceny w Szczecin 400 zł 441 zł 500 zł
Ceny w Gdynia 500 zł 525 zł 550 zł
Ceny w Katowice 300 zł 437 zł 600 zł
Ceny w Kraków 300 zł 469 zł 600 zł
Ceny w Częstochowa 350 zł 416 zł 450 zł
Ceny w Lublin 300 zł 366 zł 500 zł
Ceny w Tychy 300 zł 373 zł 445 zł
Ceny w Łódź 300 zł 353 zł 400 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen zawartych w prawdziwych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 300 - 326 zł
5 Historii
Średnia cena 327 zł - 546 zł
9 Historii
Najwyższa cena 547 zł - 600 zł
3 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę zabiegu usuwania zmian skórnych?

Kluczowym elementem terapii przy usuwaniu wszelkich zmian skórnych jest diagnostyka. Badanie dermatoskopem lub videodermatoskopem to zwykle podstawowa czynność podejmowana przez lekarza w trakcie pierwszej wizyty pacjenta w gabinecie. Tylko prawidłowa ocena charakteru i rodzaju zmiany gwarantuje skuteczną i bezpieczną terapię. Konsultacja ze specjalistą pozwala dobrać najefektywniejszą metodę leczenia dla danego problemu, a także ocenić potencjalne efekty zaplanowanego zabiegu. Koszt konsultacji lekarskiej w przypadku zabiegów usuwania zmian skórnych waha się od 100 do 350 zł, a ceny dermatoskopii zaczynają się od 100 zł. Opłata za zabieg uwzględnia wynagrodzenie dla lekarza i personelu asystującego, koszt użytych środków i urządzeń medycznych (płyny dezynfekujące, materiały opatrunkowe itp.), zapłatę za znieczulenie. Koszt bardziej skomplikowanych operacji, wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, uwzględnia także opiekę anestezjologa (800-1500 zł), a niekiedy również opłatę za pobyt w klinice po zabiegu i opiekę medyczną (od 300 do 800 zł za dobę). W cenę plastyki wliczona jest zazwyczaj wizyta kontrolna (100-350 zł) i ewentualne zdjęcie szwów.

Co może podwyższyć cenę zabiegu usuwania zmian skórnych?

Wielkość zmiany, jej rodzaj i lokalizacja mają wpływ na koszt plastyki miejscowej. Stąd opłaty za zabiegi dermatochirurgiczne wahają się od 200 do 1900 zł. Cena znacząco wzrasta w przypadku konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego, ponieważ musi ona uwzględnić opiekę anestezjologa, a także koszt dodatkowych badań wymaganych przed każdym zabiegiem operacyjnym. Pakiet podstawowych badań kosztuje od 100 do 150 zł. Na ostateczną cenę zabiegu może również wpłynąć konieczność wykonania dodatkowej diagnostyki, np. badań histopatologicznych. Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej wiąże się zwykle z powstaniem blizny. Aby taka niechciana pamiątka nie pozostała na skórze po zabiegu, pacjent powinien stosować preparaty na blizny (40-150 zł). Niekiedy wskazane są bardziej zaawansowane metody usuwania blizn: dermabrazja lub zabiegi laserowe.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Wiele zmian skórnych może być usuniętych mniej inwazyjnymi metodami, które nie wymagają użycia skalpela. Do najczęściej stosowanych niechirurgicznych procedur należą: laserowe usuwanie zmian skórnych (150-1000 zł), kriochirurgia (100-800 zł), która polega na wymrażaniu zmiany oraz elektrokoagulacja (50-700 zł).

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Opcja ta nie jest dostępna we wszystkich klinikach i w przypadku tego zabiegu może zazwyczaj nie możemy z niej skorzystać.

¿Czy zabiegi usuwania zmian skórnych są refundowane przez NFZ?

Zmiany skórne można usunąć bezpłatnie, korzystając z finansowania przez NFZ, tylko w przypadku, gdy istnieją ku temu wskazania zdrowotne. Pacjent jest wówczas kierowany na zabieg chirurgiczny na podstawie skierowania z poradni dermatologicznej. Jeśli problem pacjenta ma jedynie charakter estetyczny, zabieg nie będzie podlegał refundacji i musi zostać wykonany na własny koszt.

Porady ogólne

Wiele ze zmian skórnych może zwiastować poważne schorzenia albo mieć charakter nowotworowy, dlatego każda plamka czy grudka dynamicznie zmieniająca swoją wielkość, kształt lub kolor powinna być skonsultowana z lekarzem specjalistą. Wybierając klinikę, do której udamy się o pomoc, warto zwrócić uwagę na to, czy w placówce znajdziemy specjalistów z dziedziny dermatologii i czy klinika wykonuje badania dermatoskopowe. Renomowane kliniki zapewniają swoim pacjentom taką kompleksową i profesjonalną opieką, dlatego to nie cena zabiegu, a standardy obowiązujące w placówce, kwalifikacje lekarza oraz jego doświadczenie powinny być decydujące przy wyborze miejsca zabiegu.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
basia787908
Usunięcie sporego znamienia Basia787908 · 21 mar 2019

Dzień dobry. Mam wrodzone znamię od urodzenia. Chciałabym je usunąć. Czy jest taka możliwość,oraz jaka jest cena zabiegu? Proszę o odpowiedź specjalistów. Dziękuję

Witam, zapraszamy na konsultację do dermatologa. Na podstawie zdjęcia nie można jednoznacznie postawić diagnozy. Potrzebne jest badanie. Pozdrawiam

4 odpowiedzi czytaj więcej
ireneusz718037

Chciałbym uzyskać informację o możliwości usunięcia znamienia, które znajduje się na nosie. Czy moje znamię nadaje się do tego ? Mieszkam na Pomorzu , więc szukam lekarza właśnie w tym regionie. Jaka jest cena takiego właśnie zabiegu ?

Witam, zmiana jest mało widoczna ale oczywiśvcie można ją odparować laserem ablacyjnym. Proponuję takie zabiegi po wakacjach ze wzgledu na słońce. Tutaj wystarczy wyłącznie jeden zabieg. W razie pytań służymy pomocą. Revival Clinic Warszawa

3 odpowiedzi czytaj więcej
tomase

Witam Od dzieciństwa posiadam na brzuchu, klatce piersiowej i plecach liczne wypukłe znamiona. Chciałbym usunąć chociaż te największe, które najbardziej mi przeszkadzają w codziennym życiu, czyli od dwóch do pięciu, zależy to wszystko też od kosztów jakie będę musiał w związku z tym ponieść. Największe znamię ma średnicę około 1,5 cm, reszta maksymalnie 1 cm. Na zdjęciach przedstawiam jak wyglądają te na brzuchu, które najbardziej chciałbym usunąć, te z innych części ciała wyglądają tak samo, różnią się jedynie rozmiarami. Znamiona chciałbym usunąć w Warszawie lub okolicach, dlatego będę wdzięczny za informację z jakimi kosztami mniej więcej będzie to związane (pierwsza wizyta, zabieg i ewentualne wizyty kontrolne) i czy w związku z usunięciem większej ilości znamion mogę liczyć na jakiś rabat. Liczę na odpowiedź Pozdrawiam

Szanowny Panie, Znamiona barwnikowe należy usuwać z zachowaniem możliwości badania histopatologicznego, można to więc zrobić chirurgicznie przez tradycyjne cięcie lub za pomocą specjalnej diatermii, czyli z użyciem fal radiowych. W Centrum Medycznym doktorA jest możliwość wykonania obydwu rodzajów zabiegów. Cena usunięcia jednej małej zmiany to 30 ... czytaj więcej

3 odpowiedzi czytaj więcej
odn1

Ile może kosztować usunięcie pieprzyka z owłosionej skóry głowy przez chirurga plastycznego? Jest trochu odstające, jasnobrązowy, i tak na oko 6mm. I czy blizna była by widoczna jak bym się strzygł jedynką?

dr n. med. Tomasz Dębski

dr n. med. Tomasz Dębski

Najlepsza odpowiedź

Szanowny Panie, koszt usunięcia tego typu zmiany wynosi 600 zł. W cenie są wszystkie opatrunki, badanie histopatologiczne i wizyty kontrolne. Blizna będzie widoczna w postaci cienkiej linii. Pozdrawiam, Tomasz Dębski specjalista chirurgii plastycznej

4 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU USUWANIE ZNAMION

Znamię u dziecka 3 lata
Witam Bardzo proszę o radę. Dziecko 3 letnie, ze znamieniem wrodzonym (pojawiło się w wieku 6 msc) na...
Megi13
Ostatni komentarz: 8 wrz 2020 ·
0
Znamię barwnikowe na twarzy
Witam. Myślę nad chirurgicznym usunięciem znamienia. Problem, że znajduje się na twarzy przy policzku. Z...
milo22
Ostatni komentarz: 13 mar 2021 ·
2 1
Kostka na głowie
Witam pokazała mi się taka krostka na głowie mam ja od jakiegoś miesiąca może trochę dłużej, nie jestem...
asderty
Ostatni komentarz: 29 paź 2019 ·
0
Nić chirurgiczna 2/0. Jaką kupić?
Witam. W czwartek mam zabieg usunięcia z pod skóry głowy guza tkzw. tłuszczaka. Chirurg kazał mi kupić nić...
zhizer
Ostatni komentarz: 9 maj 2018 ·
0

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Usuwanie znamion. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Wiele lat walczylam z wielkimi przebarwieniami. Zabiegi ktore mialam wykonywane u innych lekarzy nie przyniosly zamierzonych efektow. Jedyna szansa byla dlanie klinika p. Bienkowskich. Wykonano mi zabiegi na twarzy laserem Vpl. Efekt porazajacy. Teraz chce mi sie zyc. Polecam dr.Marcina Bienkowskiego z Bydgoszczy i jego klinike. Profesjonalizm na najwyzszym poziomie.

Cena 2.500 zł

Wizyta w Face Body Institute bardzo przyjemna mimo zabiegu, który nie należy do przyjemnych. Pani Doktor posiada czar i urok, jest bardzo profesjonalna, co powoduje, że zapomina się, po co się przyszło, a wizyta przebiega bardzo przyjemnie.

Cena 400 zł

W Aspalii miałam usuwane włókniaki, które przez całe życie bardzo mi przeszkadzały. Dwa na twarzy i dwa na plecach. Pani Doktor rozprawiła się z nimi w ciągu kilku minut. Coś co przeszkadzało mi tak długo zniknęło w trybie ekspresowym. Po kilku tygodniach zniknęły czerwone plamki. Można powiedzieć, że na ten moment nie ma po włókniakach śladu.

Cena 600 zł

Wczoraj usuwałam tłuszczaka wielkości du...żej pięści. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu wykonanego przez dr Mazana. Wysokiej klasy specjalista z dużym doświadczeniem. Warto powiedzieć, że od trzech lat mam skierowaniem na ten zabieg do szpitala bo stwierdzona że inaczej się nie da. W klinice zabieg przeprowadzono ambulatoryjnie , prawie bezboleśnie. Dziękuje Całemu Zespołowi !

Cena 1.000 zł

Poddalam sie zabiegowi laserem pikosekundowym Pico Genesis. Moim problem były mikrodziurki, które zostały po 6 miesiącach po zabiegu urządzeniem skinfrax czyli mikroigłowej frakcji. Zabieg był przeprowadzony zbyt mocnymi parametrami po których zostały blizny. Na wizycie w klinice Bieńskowscy przeszłam rozmowę i analizę skory. Rozmowa trwała 40 minut. Pani Bieńkowska po analizie zaproponowała mi zabieg przy użyciu Pico Genesis. Obecnie jestem 6 tyg po zabiegu i jestem bardzo zadowolona. Mikrodziurki i przebarwienia po jednym zabiegu zniwelowane zostały do minium. Sam zabieg trwał 20 minut i był zupełnie bezbolesny a czas rekonwalescencji trwał 1 dzień. Bardzo się cieszę, że trafiłam do tej kliniki. Personel jak i sprzęt jest na najwyższym poziomie. Mimo moich obaw i strachu przed kolejnym zabiegiem czułam się bezpieczna. Na drugi dzień po zabiegu odebrałam telefon z kliniki z zapytaniem o moje samopoczucie i stan skóry po zabiegu. Polecam !

Cena 2.000 zł