Informacje o cenie zabiegu nadpotliwość

2.950 zł
średnia
6
pacjenci

Leczenie nadpotliwości polega na leczeniu objawowym skoncentrowanym na zabiegach pielęgnacyjnych, stosowaniu antyperspirantów i farmakoterapii lub wykorzystaniu różnych metod zabiegowych, które mają na celu zablokowanie czynności gruczołów potowych, ewentualnie ich usunięcie. Za najskuteczniejsze metody leczenia nadpotliwości uważa się aktualnie iniekcje z toksyny botulinowej, laseroterapię, radiofrekwencję, a także zabiegi z wykorzystaniem mikrofal. Zwykle procedury te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i nie wymagają hospitalizacji. Przypadki wyjątkowo ciężkie i odporne na inne formy terapii są wskazaniem do chirurgicznego leczenia nadpotliwości. Wówczas przeprowadza się operacyjne usunięcie tkanki gruczołowej, blokadę nerwów współczulnych (sympatektomia), niekiedy liposukcję z usunięciem i blokadą gruczołów potowych.

Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen udostępnionych przez użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 1500 - 2.211 zł
1 Historia
Średnia cena 2.212 zł - 3.687 zł
1 Historia
Najwyższa cena 3.688 zł - 3.900 zł
1 Historia

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę leczenia nadpotliwości?

Koszt zabiegu przeprowadzanego w ramach terapii toksyną botulinową waha się od 1200 do 3000 zł. Ceny laserowej redukcji gruczołów potowych rozpoczynają się od 3000 zł, radiofrekwencji od 1400 zł, a zabiegu z wykorzystaniem mikrofal – od 4800 zł. Terapia nadpotliwości prowadzona jest przez specjalistę, a więc jej początkiem jest konsultacja lekarska. Podczas pierwszej wizyty lekarz ustala przyczynę nadpotliwości, jej rodzaj i stopień nasilenia. Wywiad oraz badania diagnostyczne (m.in. test Minora) pozwalają następnie dobrać najlepszą formę terapii. Konsultacja specjalistyczna kosztuje od 100 do 450 zł. Cena zabiegu natomiast uzależniona jest od obranej przez lekarza metody terapii. Jej składowymi są: koszty użycia specjalistycznych urządzeń, zastosowanych preparatów (np. toksyny botulinowej) i środków znieczulających. W cenie zabiegu uwzględniane jest również wynagrodzenie dla lekarza i jego zespołu, który będzie ewentualnie asystował mu podczas prowadzenia procedury.

Co może podwyższyć cenę leczenia nadpotliwości?

Istotny wpływ na cenę terapii nadpotliwości ma metoda leczenia obrana przez specjalistę. Koszt zabiegu uzależniony jest również od tego, jaki obszar ciała będzie poddany zabiegowi. Na przykład leczenie nadpotliwości czoła botoxem to wydatek mniejszy niż ten związany z terapią nadmiernej potliwości stóp. Orientacyjne ceny iniekcji toksyny kształtują się następująco: czoło – 1200-1800 zł, dłonie – 1500-1900 zł, pachy – 1400-2000 zł, a stopy – 1600-2100. Opłaty mogą wzrosnąć, jeżeli zabieg będzie wykonywany z głęboką sedacją i w asyście anestezjologa. Wówczas ceny sesji wstrzyknięć botuliny w terapii nadpotliwości stóp zaczynają się od 2500 zł. Również wszystkie chirurgiczne metody leczenia hiperhydrozy wiążą się z wyższymi opłatami. Ponadto wybór kliniki o bardzo dobrej reputacji, specjalisty o dużym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach czy wybór klinik z niektórych miast mogą uczynić cenę zabiegu wyższą.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Mimo że leczenie nadpotliwości toksyną botulinową to obecnie najpopularniejsza metoda walki z tym schorzeniem, nie jest ona jedyną dostępną opcją. U pacjentów z wyjątkowo zaawansowaną nadpotliwością konieczne będzie chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych, za co zapłacimy od 4000 do 8000 zł. W tym przypadku wymagane jest znieczulenie ogólne i opieka anestezjologiczna i koszt terapii uwzględnia także rezerwację sali operacyjnej, pobyt w klinice po zabiegu, koszty opieki pooperacyjnej. Opłata za pobyt w klinice po przeprowadzonej operacji może wynosić od 300 do 800 zł za dobę. Do całkowitego kosztu terapii należy również doliczyć opłaty za wizyty kontrolne: od 100 zł do 400 zł za jedną konsultację.

Czy leczenie nadpotliwości jest refundowane przez NFZ?

Leczenie nadpotliwości nie jest refundowane przez NFZ.

Porady ogólne

Warto wiedzieć, że wiele klinik oferuje możliwość zapłaty w ratach za oferowane przez siebie procedury medyczne. W przypadku terapii, która wymaga przeprowadzenia sesji zabiegów, warto dopytać także o zniżkowe programy dla stałych klientów lub rabaty na pakiety zabiegowe.

Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Laserowe usuwanie pocenia się - SmartlipoWitam.Ja rowniez jestem po dwoch zabiegach leczenia nadpotliwosci pach,po 3tyg.po zabiegu pojawial sie pot....z czasem powracalo pocenie,w miejszej ilosci ale bylo,po drugim zabiegu stalo sie to samo.Teraz po roku czasu,poce sie tak samo jak przed zabiegami,zastanawiam sie co odbylo sie zle....moze nastepny zabieg by to zlikwidowal...?tyle kosztow i efekt marny...

Dzień dobry, efekt redukcji nadpotliwości pach laserem zależy od wielu czynników, niemniej jednak po dwóch zabiegach efekt powinien być trwały. Jednak nie można całkowicie wyeliminować pocenia się, ponieważ jest to niefizjologiczne. Na pewno lekarz zaznaczył, że zabieg ma na celu zniwelowanie nadmiernej potliwości, a nie zlikwidowanie pocenia się ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej

Witam. Czy ktoś może mi zaproponować zabiegi, które zmniejszają nadmierny łojotok owlosionej skóry głowy? Oczywiście takie, które nie uszkodzą mi włosów. Nie wiem nawet, czy coś takiego istnieje, ale mam nadzieję, że tak. Odpowiadają mi Poznań, Warszawa i wszystkie miasta, do których z Poznania jest dość szybki dojazd. Pozdrawiam

Dr. Marek Kacki MD

Jedną z częstych obecnie metod używanych w wielu krajach jest wstrzyknięcie małych dawek Botoxu który nie tylko zmniejsza wydzielanie potu ale również hamuje gruczoły łojowe na długi czas, nierzadko na ponad 12 miesięcy. Oczywiście istnieje wiele preparatów, np. szamponów, zmniejszający łojotok i dostępnych bez recepty.

4 odpowiedzi czytaj więcej

Witam, jakiś czas temu poddałam się zabiegowi na nadpotliwość z użyciem toksyny botulinowej. Jestem trochę zawiedziona, ponieważ zabieg ten nie przyniósł zadowalających efektów. Czy dla zmniejszenia nadpotliwości mogłabym zastosować dodatkowo inne metody leczenia? np jonoforezę lub specjalistyczne preparaty? Czy raczej nie można łączyć różnych metod jednocześnie?

Dzień dobry, proponuję apteczne antyperspiranty typu Spirial lub inne oraz przemywanie okolic skóry Borasolem. Te działania powinny przynieść pożądany efekt. Małgorzta Czarniawska-Grzesińska - Mandala Beauty Clinic

3 odpowiedzi czytaj więcej
potliwość całego ciała bepi · 6 maj 2013

Witam mam 22 lata. Od ok 10 lat zaczęłam pocić się pod pachami, jednak etiaxil, vichy poradziły sobie. Niestety od Grudnia 2011, zaczelam sie cala pocic. Najbardziej plecy, klatka piersiwa, szyja, głowa, pachy , stopy(najmniej). Udałam sie do ginekologa, wszystko dobrze, do internisty, RTG klatki- ok, do endokrynologa-tarczyca, nerki ok. Z uwagi na to ze wczesniej bralam leki antydep. podejrzewano iz to skutek uboczny. Od 1 mca biore leki wyciszajace, aby zniwelowac podtliwosc emocjonalną. Niestety zimą bylam cala mokra, jak po basenie, a teraz jest jeszcze gorzej- z racji pogody. Nie wychodze z domu praktycznie, pocą mi sie bardzo plecy, koszulki są cale mokre, nie mogę się ubrac w żywe kolory... stosuję Antypespirant-lek, PerspiBlock, zioła mieszanka przeciwpotna, etiaxil, diclor, SVR- w kulce i spray, nacieram sie czesto octem ze sprytusem i solą oraz uzywam talku do ciała. Niestety nic to nie pomaga. Wystraczy ze wyjdę pot leci mi po głowie, szyi , plecach, w kroczu, wszedzie. Czytalam o Botoksie ale ponoc dziala na pachy, dlonie, stopy. a mi chodzi glownie o cale cialo, najbardziej plecy, klatka, glowa. Czy jest jakas szansa na zdrowie? Dodam ze nie stac mnie na zabiegi za kilka/nascie tysięcy.

WITAM Sugeruje konsultację z doświadczonym chirurgiem poniewaz nadpotliwość tak silną i rozległą leczy sie operacyjnie. BOTOX nie nadaje sie do takich wskazań. Z poważaniem Marcin Bieńkowski Esteticmed.pl

4 odpowiedzi czytaj więcej

Oferty

Zobacz wszystkie

Oferty na zabieg Nadpotliwość

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Nadpotliwość. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Znajdź oferty

Gdzie?

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Nadpotliwość. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

U doktora poddałam się zabiegowi laserowego leczenia nadpotliwości. Z problemem porykałam się już wiele lat i od czasu do czasu fundowałam sobie zabieg leczenia nadpotliwości toksyną botulinową. Efekty były ale niestety krótkotrwałe. W końcu zdecydowałam się na zabieg laserowy. Jestem z efektów bardzo zadowolona. Minęły już 2 miesiące a mogę uznać że problem jest rozwiązany. Dziękuję doktorowi za wsparcie i życzliwość. Pozdrawiam Majka

Cena 3.900 zł

Polecam zabieg wszystkim cierpiącym na nadpotliwość. Jak wszyscy próbowałem kremów ,jonoforezy, moczenie rąk, bez efektu. Dopiero wykonałem zabieg u pani doktor, 30 min i po kłopocie. Na pewno wrócę, pani doktor miła i konkretna.

Cena 1.500 zł

Miałem problem z nadpotliwością dłoni. Udałem się na wizytę do pani doktor, jeden zabieg i po problemie. Przed zabiegiem wszystko wytłumaczone, zabieg niebolesny, pani doktor miła i bardzo profesjonalna. Ma szeroką wiedzę nie tylko z medycyny, pomogła mi też z innym problemem. Wspaniała lekarka.

Cena 1.400 zł

Od lat zmagam się z nadpotliwością dłoni. Chciałam udać się do Warszawy na zabieg ale zobaczyłam w internecie, że w Beauty Medica w Katowicach dr. Ledniowska wykonuje takie zabiegi. Umówiłam się na wizytę i żałuję że wcześniej nie wiedziałam o takim sposobie leczenia. Ogromna poprawa, dziękuje za profesjonalnie wykonany zabieg, słowa otuchy i pomoc.

Cena 1.400 zł