EUROMEDIC

EUROMEDIC

Brak opinii
Dodaj opinię
Kościuszki 92, Katowice, Śląskie
EUROMEDIC
EUROMEDIC
Brak opinii

Informacje

Od października 2009 roku - dr Ludyga oraz specjaliści chirurgii naczyniowej Kliniki Euromedic przeprowadzają unikatowe w skali światowej peracje endowaskularne zwężonych żył szyjnych lub żyły nieparzystej (CCSVI), dotyczące m.in. pacjentów ze stawrdnieniem rozsianym.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EuroMedic powstał w 2000 roku z inicjatywy, dr Tomasza Ludygi i dr Leszka Sedlaka jako owoc kilkunastoletnich doświadczeń w zakresie chirurgii naczyniowej. Początkowo funkcjonowała jako  prywatny oddział  chirurgii krótkoterminowej specjalizując się  w leczeniu chorób żył.  

Specjalizacje

Obecnie ośrodek EuroMedic świadczy usługi w zakresie poradnictwa specjalistycznego i dysponuje dwoma oddziałami szpitalnymi, w tym Zakładem Radiologii Inwazyjnej. Pozwala to, na niemal pełny zakres operacji na tętnicach obwodowych ze szczególnym uwzględnieniem niedokrwienia kończyn. Zabiegi obejmują m.in.: operacje typu bypass oraz plastykę tętnic z implantacją stentów (tętnic kończyn, tętnic szyjnych i innych),  a także  implantację stentgraftów w przypadkach tętniaków aorty. Niezależnie od powyższego wykonywane są operacje z zakresu chirurgii ogólnej i laparoskopowej, plastycznej, ortopedii i  inne. Szczególną  pozycję w naszej ofercie zajmuje także Oddział Okulistyczny przeprowadzający m.in. operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji.

Od października 2009 roku - dr Ludyga oraz specjaliści chirurgii naczyniowej Kliniki Euromedic przeprowadzają unikatowe w skali światowej peracje endowaskularne zwężonych żył szyjnych lub żyły nieparzystej (CCSVI), dotyczące m.in. pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.

Zespół

Zespół lekarzy zatrudnionych w klinice obejmuje ponad 40 osób. Zakład posiada  kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczący finansowania części usług medycznych.   Nieobjęte kontraktem badania i zabiegi wykonywane są odpłatnie, możliwe jest również finansowanie zabiegów w systemie ratalnym.

Lokalizacja

Katowicki szpital EuroMedic to pięciopiętrowy budynek (o powierzchni ponad 3 tys. metrów kwadratowych) z ogrodem oraz komfortowymi salami gdzie pacjenci mają zapewniony wysoki poziom leczenia i obsługi. Euromedic dysponuje dwiema salami operacyjnymi, 1-2 osobowymi pokojami z indywidualnymi łazienkami dla pacjentów. Ośrodek jest odpowiednio przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla pacjentów, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się została przygotowana usługa asysty (pomoc w dotarciu i poruszaniu się po szpitalu).

Szpital wyposażony jest w sprzęt pozwalający na monitorowanie podstawowych funkcji życiowych oraz na wspomaganie ich w przypadku konieczności. Sale operacyjne są wyposażone również w specjalną infrastrukturę informatyczną, która pozwala na teletransmisję obrazu z sali operacyjnej w jakości HD, w dowolne miejsce na świecie co umożliwia konsultację ze specjalistami nie będącymi na miejscu. Ponadto ta infrastruktura umożliwia również archiwizację nagrania z zabiegu, a pozyskany materiał może być wykorzystany do prowadzenia działań edukacyjnych, szkoleniowych oraz badań naukowych, którymi to również zajmują się  specjaliści zatrudnieni w szpitalu EuroMedic.

Opcja wideokonsultacji:

  • Nie

Możliwość płatności w ratach:

  • Nie

Zdjęcia (5)

Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.

Odpowiedzi na pytania (2)

Skleroterapia \"pajaczków\"
Odpowiedź specjalisty · 19 lip 2010

Witam. W przypadku pajączków naczyniowych najczęściej nie trzeba wykonywać badania dopplera, chyba istnieją obrzeki konczyn lub zylaki kwalifikujące sie do operacji. Najczęściej wystarczy Venolight do podswietlenia zyłek doprowadzających. Badanie...

Czytaj więcej
po zabiegu
Odpowiedź specjalisty · 7 sty 2010

Żyła która wyczuwalna jest na przyśrodkowej powierzchni uda,w postaci twardego postronka, jest to ta żyła która powinna ulec destrukcji i zanikowi po zabiegu. Nie dzieje sie to jednak dość szybko. Istnieje sposób na przyspieszenie zaniku tej...

Czytaj więcej
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.