Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Licówki porcelanowe

Warto
100%
Warto
Na podstawie 2 historii
Średnia cena
1.425 zł
Średnia cena
Według 5 specjalistów
 • Znieczulenie miejscowe
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne od razu
 • Trwałe efekty

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki - efekty

Licówki porcelanowe (dr n. med. Jarosław Cynkier)

Licówki porcelanowe to porcelanowe płytki, nakładki na zęby, które mocno przylegają do przedniej powierzchni zęba. Dzięki pięknym zębom możemy poczuć się pewniej, ponieważ uśmiech to zazwyczaj nasz list polecający. Stomatologia estetyczna pomoże nam osiągnąć wymarzony, piękny uśmiech. Licówki zębowe są dobrym sposobem na korektę koloru lub ułożenia zębów, w rezultacie szybko, bezboleśnie i trwale poprawiając uśmiech. 

Licówki stomatologiczne poprawiają aspekty estetyczne, takie jak kolor i kształt uzębienia, ale także kształt i wielkość pojedynczego zęba, uzupełniają specjaliści z Candeo Dental Clinic. Gdy ząb jest bardzo mały lub za krótki, można ustalić odpowiednią jego długość. Licówki można również stosować, by zakryć złamane zęby lub te, które na przestrzeni lat utraciły swoją jakość.

Oto trzy najpopularniejsze rodzaje licówek:

 • licówki kompozytowe: Wykorzystuje się do nich materiał na bazie żywicy akrylowej zmieszanej z ceramiką. Licówka kompozytowa jest umieszczana na powierzchni zęba, a następnie dentysta nadaje jej wymagany kształt i rozmiar. Wreszcie, gdy osiągnięty zostanie pożądany efekt estetyczny, do utwardzenia elementu stosuje się światło ultrafioletowe. Ten rodzaj licówek ma pewne zalety. Są tańsze, szybsze w realizacji, ponieważ na ogół nie trzeba ich tworzyć w zewnętrznym laboratorium, a w przypadku pęknięcia lub uszkodzenia, łatwiej i szybciej można je naprawić. Wśród wad możemy wspomnieć, że mają stosunkowo niską żywotność (od 5 do 10 lat), skłonność do przebarwień i muszą być okresowo sprawdzane przez dentystę.
 • licówki porcelanowe: Wykorzystuje się do nich szklaną ceramiki wzmocnioną innymi materiałami, takimi jak leucyt. Dzięki temu jest to produkt mocniejszy, trwalszy i przypomina naturalne zęby. Są one wytwarzane w pracowni protetycznej, zatem proces zwykle trwa dłużej. W tym procesie konieczne jest wykonanie wycisków, a następnie zaprojektowanie niestandardowych licówek. Wreszcie są one cementowane na zębie. Wśród zalet, które możemy wymienić, jest na pewno ich trwałość (od 10 do 15 lat), wyglądają bardziej naturalnie i nie przebarwiają się. Jest to materiał, który nie musi być okresowo sprawdzany i konserwowany przez dentystę ze względu na dobrą jakość produktu. Wśród wad można wymienić ich wyższą cenę w porównaniu do licówek kompozytowych. Ponadto, w przypadku pęknięcia, kolejny pełny kawałek należy wykonać w pracowni protetycznej. Wreszcie, przed umieszczeniem ich na zębie, konieczne będzie delikatne oszlifowanie go, co może powodować wrażliwość zęba.

Dla kogo?

Wizyta u stomatologia

Warunkiem, który należy spełnić, aby móc wykonać zabieg, jest dobry stan jamy ustnej

Licówki stosuje się u wszystkich, którzy chcą poprawić estetyczne aspekty uzębienia. Aby poddać się zabiegowi, konieczne jest dobre zdrowie jamy ustnej.

Zespół MediArt Clinic wymienia wskazania do interwencji:

 • ubytki i ukruszenia brzegów zębów;
 • przebarwienia i żółta barwa, której nie są w stanie wybielić inne zabiegi;
 • zęby stożkowe;
 • starte zęby;
 • nieestetyczne zęby przednie;
 • zbyt wąskie lub małe zęby;
 • krzywe zęby;
 • przerwy między zębami;
 • niedorozwój zębiny lub szkliwa.

Wybór specjalisty

Wizyta u stomatologa: OrthoVision

Wybierz doświadczonego specjalistę (zdjęcie: OrthoVision)

Zawsze zaleca się wybranie doświadczonego stomatologa. Jest to zabieg wymagający dużej precyzji i znajomości tematu. Dlatego warto poszukać dentystę wyszkolonego w dziedzinie estetyki zębów.

Chociaż wszyscy dentyści mają możliwość nakładania licówek dentystycznych, ci, którzy wzięli udział w kursach z zakresu estetyki zębów, mogą osiągnąć wyższą jakość pracy i bardziej naturalne rezultaty. Oprócz specjalisty, klinika musi mieć odpowiednie zaplecze, aby pacjent czuł się komfortowo, rozumieć i być w dobrych rękach. Czasami konieczne może być odwiedzenie kilku klinik w celu porównania i sprawdzenia, jakie opcje oferują. Pamiętaj, że nie powinieneś opierać swojej decyzji wyłącznie na cenie.

Na tej wizycie specjalista zdecyduje również, czy konieczne będą inne zabiegi stomatologii estetycznej, jak na przykład założenie koron (dostępne są m.in. korony pelnoceramiczne i korony porcelanowe) czy też wybielanie zębów.

Bibliografia:

Dentestetica (data nieznana). Licówki porcelanowe. Dostępny: https://dentestica.pl/licowki-porcelanowe/. [dostęp: 05.03.2020]

MediArt Clinic (data nieznana). Licówki Platinum – sposób na piękny i estetyczny uśmiech. Dostępny: https://mediartclinic.pl/stomatologia-estetyczna/.... [dostęp: 05.03.2020]

West Dent (data nieznana). Licówki. Dostępny: http://www.westdent.pl/stomatologia/protetyka/.... [dostęp: 05.03.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów