Informacje o cenie zabiegu Licówki porcelanowe

1.637 zł
średnia
12
specjalistów

Licówki porcelanowe to specjalne płytki, które nakłada się na zęby, aby nadać im pożądany kształt lub uzupełnić braki w uzębieniu. Licówki mogą być też wykonane z innych materiałów niż porcelana. Zabieg zakładania licówek to jedna z najczęściej wykonywanych procedur estetycznych w gabinetach stomatologicznych. Średnia cena założenia licówki porcelanowej wynosi 1.637 zł.

Licówki porcelanowe Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Kraków 1.850 zł 1.925 zł 2.000 zł
Ceny w Poznań 1.200 zł 1.350 zł 1.500 zł

Podana cena jest orientacyjna – to średnia cen obliczona na podstawie danych podanych w autentycznych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, anatomia pacjenta, stopień trudności zabiegu itd.

Najniższa cena 750 - 1.226 zł
4 Historie
Średnia cena 1.227 zł - 2.046 zł
5 Historie
Najwyższa cena 2.047 zł - 2.050 zł
2 Historie

Co jest wliczone w cenę zakładania licówek porcelanowych?

Pierwszym czynnikiem, który powinniśmy wliczyć w cenę, jest konsultacja ze specjalistą stomatologiem, często też implantologiem i/lub protetykiem. Cena za jedną licówkę to od 1500 do 3000 zł za jeden ząb. W tę cenę należy wliczyć głównie wynagrodzenie stomatologa, pracę pracowni stomatologicznej wyrabiającej licówki, koszt materiałów i użytkowania gabinetu stomatologicznego.

Co może podwyższyć cenę zakładania licówek porcelanowych?

Na cenę wpływa wybór materiału, z którego wykonane są licówki. Licówki ceramiczne i porcelanowe są zazwyczaj droższe od kompozytowych. Kolejnym materiałem wykorzystywanym do produkcji licówek jest cyrkon. Wybór topowego gabinetu stomatologicznego w dużym mieście również może podnieść cenę. Co najważniejsze, ale też dość oczywiste – im więcej licówek zakładamy, tym wyższa cena.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Innym zabiegiem, który poprawi estetykę uzębienia, jest wybielanie zębów: wybielanie lampą LED kosztuje od 200 do 600 zł, z wykorzystaniem lampy Beyond – 500-1500 zł, a wybielanie regeneracyjne – 1200-2000 zł. Kolejnym zabiegiem, często łączonym z zakładaniem licówek, są implanty zębowe; cena za jeden implant to od 1200 do 2000 zł.

Czy licówki porcelanowe są refundowane przez NFZ?

Zakładanie licówek porcelanowych to interwencja estetyczna, dlatego też NFZ nie zapłaci za taki zabieg. Należy go wykonać prywatnie. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne też zazwyczaj nie obejmują tego zabiegu.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Tego rodzaju zabiegi mogą być kosztowne, dlatego też gabinety stomatologiczne coraz chętniej wprowadzają opcję płatności na raty. Jest jednak indywidualna decyzja każdej kliniki. Aby dowiedzieć się, czy wybrane przez Ciebie centrum oferuje taką możliwość, zapytaj o to w formularzu kontaktowym.

Porady ogólne

Postaraj się wybrać doświadczonego specjalistę, który wzbudza Twoje zaufanie. Dobierze on najlepszą pod względem estetycznym i zdrowotnym metodę.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
Brak dwójek - licówki czy aparat? nataliefyig · 7 kwi 2021

Dzień, mam 16 lat i aktualnie noszę aparat na zęby. Mam z nimi dość duży problem, ponieważ przez geny wcale nie mam dwójek, tylko jedynki są normalnej wielkości a reszta zębów jest bardzo mała. Dzięki stałemu aparatowi nie mam już przerwy pomiędzy jedynkami, natomiast powinnam nosić go jeszcze przez ponad rok (przez covid nie miałam możliwości chodzenia do ortodonty przez ok. pół roku). Czy powinnam zdjąć aparat i założyć licówki? Czy może zaczekać do zdjęcia aparatu na zęby i później zastanawiać się co dalej? Chodzi mi tylko o górny łuk i górne zęby (które są krzywe i małe, przez co wyglądają źle), z dolnymi wszystko jest w porządku.

Brak odpowiedzi

Witam, mam założone licówki na przednie zęby. Jednak po miesiącu stwierdziłam, że kolor mógłby być jaśniejszy. Czy istnieje możliwość zdjęcia licówek i wykonania nowych? Jakie są konsekwencje? Czy zęby ulegają wówczas zniszczeniu? Nie chodzi mi o koszty, tylko o wpływ na kondycję uzębienia i dziąseł.

Brak odpowiedzi
Licówki na wysunięte jedynki ZanetaO1993 · Dzisiaj

Witam. Nosiłam aparat ortodontyczny, bo miałam problem z wypchniętymi trójkami, które znajdowały się poza lukiem. Obecnie nie nosze aparatu już 1.5 roku, zauważyłam, że moje jedynki nieco się wysunęły do przodu i ogólnie kształt moich zębów powoduje asymetrie uśmiechu. Czy mogę założyć licówki na takie zęby?

Dzień dobry! W celu stwierdzenia czy jedynki kwalifikują się do licówek, potrzebna byłaby konsultacja z naszym lekarzem dentystą- można ją przeprowadzić osobiście lub na podstawie zdjęć. Zapraszamy do kontaktu :)

1 odpowiedź czytaj więcej

Witam. Będę wdzięczna za każdą radę- moim problemem jest cofnięta górna dwójka- reszta zębów górnych tworzy ładny łuk. Ta wada sprawia, że się nie uśmiecham, a gdy się zapomnę- na każdym zdjęciu wychodzę tragicznie, jakbym nie miała zęba. W latach młodzieńczych nosiłam aparat zdejmowany, ale nie pomógł. Ortodontka kazała wtedy wyrwać 7 żeby 2 się zmieściła- nie zgodziłam się. Szukam alternatywy dla aparatu stałego, na który mnie nie stać (i prawdę mówiąc dla 1 zęba nie chciałabym go nosić). Ostatnio dowiedziałam się o możliwości założenia licówki- czy w moim przypadku, takiego cofnięcia zęba- jest to realna możliwość? Jeśli tak to jaka licówka byłaby najlepsza? Dodam, że ta dwójka jest też lekko uszczerbiona na dole. Zęby wyleczone.

Witam serdecznie, Oczywiście, przy braku wady zgryzu nie ma konieczności leczenia ortodontycznego ze względu na wadę tylko jednego zęba. Jak najbardziej istnieje możliwość protetycznego leczenia Pani zęba. Przed decyzją o konkretnym już leczeniu należałoby wykonać analizę zgryzu. Licówka jest korzystna przy minimalnych wadach koloru i ustawienia, ... Czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU LICÓWKI PORCELANOWE

Peknieta licowka kompozytowa
Witam,dzis pekla mi licowka i chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliosc uzupelnienia licowki czy jedynym...
Arleta
Ostatni komentarz: 21 sie 2012 ·
0
Kruszące sie jedynki
Witam Mam pewien problem ,a dokładniej kruszą mi się górne jedynki.Co do dokladniejszego opisu to dotykajac...
Rafcioskc
Ostatni komentarz: 11 paź 2011 ·
0
Przykry zapach z licowek
Mam licówki od 1 do trojek z jedynki ,jak przytkne mocno paca przy dziąsle czuje niemily zapach ;( reszta...
frezetka
Ostatni komentarz: 15 kwi 2012 ·
1
Zbyt duże i szerokie jedynki
Witam moje jedynki są ogromne w stosunku do innych zębów. Chciałabym je jakoś zmniejszyć. Mam również wadę...
Bella1013
Ostatni komentarz: 21 mar 2010 ·
0

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, oferujących zabieg Licówki porcelanowe. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

W 2017 roku poddałam się zabiegowi założenia licówek bez szlifowania w gabinecie dr. Piotra Kieca w Krakowie. Czas zabiegu był rozłożony na dwa dni, przebiegł bezproblemowo. Jestem bardzo zadowolona z efektów - zęby są białe, równe, udało się zniwelować szparę pomiędzy szczękami dolną i górną oraz skorygować tyłozgryz. Po 3 latach licówki utrzymują się w dobrej kondycji, nie odbarwiły się i wyglądają jak nowe. Polecam.

Cena 6.000 zł