Licówki porcelanowe: ceny

1.637 zł
średnia
12
według
lekarzy

Licówki porcelanowe to specjalne płytki, które nakłada się na zęby, aby nadać im pożądany kształt lub uzupełnić braki w uzębieniu. Licówki mogą być też wykonane z innych materiałów niż porcelana. Zabieg zakładania licówek to jedna z najczęściej wykonywanych procedur estetycznych w gabinetach stomatologicznych. Średnia cena założenia licówki porcelanowej wynosi 1.637 zł.

Licówki porcelanowe: ceny
Licówki porcelanowe Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Kraków 1.850 zł 1.925 zł 2.000 zł
Ceny w Poznań 1.200 zł 1.350 zł 1.500 zł

Podana cena jest orientacyjna – to średnia cen obliczona na podstawie cen dodanych przez specjalistów Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, anatomia pacjenta, stopień trudności zabiegu, marek zastosowanych produktów itd.

Co jest wliczone w cenę zakładania licówek porcelanowych?

Pierwszym czynnikiem, który powinniśmy wliczyć w cenę, jest konsultacja ze specjalistą stomatologiem, często też implantologiem i/lub protetykiem. Cena za jedną licówkę to od 1500 do 3000 zł za jeden ząb. W tę cenę należy wliczyć głównie wynagrodzenie stomatologa, pracę pracowni stomatologicznej wyrabiającej licówki, koszt materiałów i użytkowania gabinetu stomatologicznego.

Co może podwyższyć cenę zakładania licówek porcelanowych?

Na cenę wpływa wybór materiału, z którego wykonane są licówki. Licówki ceramiczne i porcelanowe są zazwyczaj droższe od kompozytowych. Kolejnym materiałem wykorzystywanym do produkcji licówek jest cyrkon. Wybór topowego gabinetu stomatologicznego w dużym mieście również może podnieść cenę. Co najważniejsze, ale też dość oczywiste – im więcej licówek zakładamy, tym wyższa cena.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Innym zabiegiem, który poprawi estetykę uzębienia, jest wybielanie zębów: wybielanie lampą LED kosztuje od 200 do 600 zł, z wykorzystaniem lampy Beyond – 500-1500 zł, a wybielanie regeneracyjne – 1200-2000 zł. Kolejnym zabiegiem, często łączonym z zakładaniem licówek, są implanty zębowe; cena za jeden implant to od 1200 do 2000 zł.

Czy licówki porcelanowe są refundowane przez NFZ?

Zakładanie licówek porcelanowych to interwencja estetyczna, dlatego też NFZ nie zapłaci za taki zabieg. Należy go wykonać prywatnie. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne też zazwyczaj nie obejmują tego zabiegu.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Tego rodzaju zabiegi mogą być kosztowne, dlatego też gabinety stomatologiczne coraz chętniej wprowadzają opcję płatności na raty. Jest jednak indywidualna decyzja każdej kliniki. Aby dowiedzieć się, czy wybrane przez Ciebie centrum oferuje taką możliwość, zapytaj o to w formularzu kontaktowym.

Porady ogólne

Postaraj się wybrać doświadczonego specjalistę, który wzbudza Twoje zaufanie. Dobierze on najlepszą pod względem estetycznym i zdrowotnym metodę.