Rozszczep podniebienia: ceny

14.000 zł
średnia

Rozszczep podniebienia i/lub wargi to wada, która rozwija się już w brzuchu matki. Rozszczep może dotyczyć samej wargi lub samego podniebienia, lub też obu tych struktur, może być jednostronny lub obustronny, a także całkowity lub częściowy. Operowaniem takich przypadków zajmują się chirurdzy szczękowi. Zabieg polega na przeszczepie fragmentu kości oraz tkanek i rekonstrukcji naruszonej struktury. Średnia cena za zabieg naprawczy rozszczepu podniebienia wynosi 14.000 zł.

Podana cena jest orientacyjna – to średnia cen obliczona na podstawie cen dodanych przez specjalistów Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, anatomia pacjenta, stopień trudności zabiegu, marek zastosowanych produktów itd.

Co jest wliczone w cenę operacji naprawczej rozszczepu podniebienia?

Pod uwagę należy wziąć cenę konsultacji z chirurgiem, co kosztuje od 100 do 300 zł. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, dlatego konieczne jest wykonanie pakietu badań (krew, EKG itp.), za co zapłacimy do 250 zł. Cena znieczulenia ogólnego to około 1000 zł. Cena operacyjnej korekty rozszczepu podniebienia to około 7000-9000 zł, a rozszczepu wargi i podniebienia to ok. 8000-12000 zł.

Co może podwyższyć cenę operacji naprawczej rozszczepu podniebienia?

Wiele zależy do samej wady; im bardziej jest skomplikowana i rozległa, tym wyższy będzie koszt operacji. Niekiedy konieczny jest więcej niż jeden zabieg operacyjny. Korekta wady wiąże się też z leczeniem ortodontycznym, co generuje dodatkowe koszty.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Jedyną metodą korekty rozszczepu podniebienia i/lub wargi jest operacja chirurgiczna.

Czy operacja naprawcza rozszczepu podniebienia jest refundowana przez NFZ?

Tak, korekta rozszczepu podniebienia i wargi to zabiegi refundowane. Wykonywane są głównie na publicznych oddziałach chirurgii plastycznej.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Niektóre kliniki decydują się wprowadzić taką opcję. Poszukaj informacji o tym na stronie internetowej placówki.

Porady ogólne

Poczytaj opinie o różnych oddziałach chirurgii plastycznej i chirurgach szczękowych.