Poprawa estetyki uzębienia - Licówki porcelanowe Wideo - pytanie wyróżnione
Cofnięta górna 2 - licówka? inka88 · 13 lip 2015

Witam. Będę wdzięczna za każdą radę- moim problemem jest cofnięta górna dwójka- reszta zębów górnych tworzy ładny łuk. Ta wada sprawia, że się nie uśmiecham, a gdy się zapomnę- na każdym zdjęciu wychodzę tragicznie, jakbym nie miała zęba. W latach młodzieńczych nosiłam aparat zdejmowany, ale nie pomógł. Ortodontka kazała wtedy wyrwać 7 żeby 2 się zmieściła- nie zgodziłam się. Szukam alternatywy dla aparatu stałego, na który mnie nie stać (i prawdę mówiąc dla 1 zęba nie chciałabym go nosić). Ostatnio dowiedziałam się o możliwości założenia licówki- czy w moim przypadku, takiego cofnięcia zęba- jest to realna możliwość? Jeśli tak to jaka licówka byłaby najlepsza? Dodam, że ta dwójka jest też lekko uszczerbiona na dole. Zęby wyleczone.

Witam serdecznie, Oczywiście, przy braku wady zgryzu nie ma konieczności leczenia ortodontycznego ze względu na wadę tylko jednego zęba. Jak najbardziej istnieje możliwość protetycznego leczenia Pani zęba. Przed decyzją o konkretnym już leczeniu należałoby wykonać analizę zgryzu. Licówka jest korzystna przy minimalnych wadach koloru i ustawienia, ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej
Martwy Zab a licowki Justyna111692 · 5 cze 2013

czy Licowki mozna zakladac na martke zeby ?? I przede wszystkim czy przed przyklejeniem zab musi byc wynerwiaany czy nie ? I jeszcze jedno czy jak sie ma plomby to to w niczym nie przeszkadza ??

sadzę, że korona estetyczna porcelanowa to najlepsze długotrwałe rozwiązanie. pozdrawiam Podlaska Anna Dental Art Clinic

2 odpowiedzi czytaj więcej
Krzywe jedynki aaaaa · 2 maj 2011

Witam, mam problem z którym borykam się od dłuższego czasu. Mianowicie mam krzywe dwie górne jedynki - jedna jest zbyt wysunięta do przodu, druga zaś odrobinę cofnięta. W dodatku odnoszę wrażenie, że zęby cały czas mi się krzywią i pojawia się między nimi widoczna z boku szparka. Wstydzę się uśmiechać. Słyszałem o koronkach, licówkach - jaka na to rada i przybliżone koszty? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam,wszystko zależy od tego jak duża to jest wada. Myślę,że jeśli występuje dysproporcja w wielkości miedzy jedynkami to najlepiej wykonać korony pełnoceramiczne lub korony porcelanowe na stopie złota.Koszt to w tej chwili 800 zł.Pozdrawiam.

4 odpowiedzi czytaj więcej