Licówki porcelanowe Wideo - pytanie wyróżnione
Brak dwójek - licówki czy aparat? nataliefyig · 7 kwi 2021

Dzień, mam 16 lat i aktualnie noszę aparat na zęby. Mam z nimi dość duży problem, ponieważ przez geny wcale nie mam dwójek, tylko jedynki są normalnej wielkości a reszta zębów jest bardzo mała. Dzięki stałemu aparatowi nie mam już przerwy pomiędzy jedynkami, natomiast powinnam nosić go jeszcze przez ponad rok (przez covid nie miałam możliwości chodzenia do ortodonty przez ok. pół roku). Czy powinnam zdjąć aparat i założyć licówki? Czy może zaczekać do zdjęcia aparatu na zęby i później zastanawiać się co dalej? Chodzi mi tylko o górny łuk i górne zęby (które są krzywe i małe, przez co wyglądają źle), z dolnymi wszystko jest w porządku.

Brak odpowiedzi

Witam, mam założone licówki na przednie zęby. Jednak po miesiącu stwierdziłam, że kolor mógłby być jaśniejszy. Czy istnieje możliwość zdjęcia licówek i wykonania nowych? Jakie są konsekwencje? Czy zęby ulegają wówczas zniszczeniu? Nie chodzi mi o koszty, tylko o wpływ na kondycję uzębienia i dziąseł.

Brak odpowiedzi
Licówki na wysunięte jedynki ZanetaO1993 · 12 paź 2020

Witam. Nosiłam aparat ortodontyczny, bo miałam problem z wypchniętymi trójkami, które znajdowały się poza lukiem. Obecnie nie nosze aparatu już 1.5 roku, zauważyłam, że moje jedynki nieco się wysunęły do przodu i ogólnie kształt moich zębów powoduje asymetrie uśmiechu. Czy mogę założyć licówki na takie zęby?

Dzień dobry! W celu stwierdzenia czy jedynki kwalifikują się do licówek, potrzebna byłaby konsultacja z naszym lekarzem dentystą- można ją przeprowadzić osobiście lub na podstawie zdjęć. Zapraszamy do kontaktu :)

1 odpowiedź czytaj więcej
Cofnięta górna 2 - licówka? inka88 · 18 mar 2015

Witam. Będę wdzięczna za każdą radę- moim problemem jest cofnięta górna dwójka- reszta zębów górnych tworzy ładny łuk. Ta wada sprawia, że się nie uśmiecham, a gdy się zapomnę- na każdym zdjęciu wychodzę tragicznie, jakbym nie miała zęba. W latach młodzieńczych nosiłam aparat zdejmowany, ale nie pomógł. Ortodontka kazała wtedy wyrwać 7 żeby 2 się zmieściła- nie zgodziłam się. Szukam alternatywy dla aparatu stałego, na który mnie nie stać (i prawdę mówiąc dla 1 zęba nie chciałabym go nosić). Ostatnio dowiedziałam się o możliwości założenia licówki- czy w moim przypadku, takiego cofnięcia zęba- jest to realna możliwość? Jeśli tak to jaka licówka byłaby najlepsza? Dodam, że ta dwójka jest też lekko uszczerbiona na dole. Zęby wyleczone.

Witam serdecznie, Oczywiście, przy braku wady zgryzu nie ma konieczności leczenia ortodontycznego ze względu na wadę tylko jednego zęba. Jak najbardziej istnieje możliwość protetycznego leczenia Pani zęba. Przed decyzją o konkretnym już leczeniu należałoby wykonać analizę zgryzu. Licówka jest korzystna przy minimalnych wadach koloru i ustawienia, ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej
Martwy Zab a licowki Justyna111692 · 6 sie 2012

czy Licowki mozna zakladac na martke zeby ?? I przede wszystkim czy przed przyklejeniem zab musi byc wynerwiaany czy nie ? I jeszcze jedno czy jak sie ma plomby to to w niczym nie przeszkadza ??


                     Dental Art Clinic

Dental Art Clinic

sadzę, że korona estetyczna porcelanowa to najlepsze długotrwałe rozwiązanie. pozdrawiam Podlaska Anna Dental Art Clinic

2 odpowiedzi czytaj więcej
Krzywe jedynki aaaaa · 25 paź 2009

Witam, mam problem z którym borykam się od dłuższego czasu. Mianowicie mam krzywe dwie górne jedynki - jedna jest zbyt wysunięta do przodu, druga zaś odrobinę cofnięta. W dodatku odnoszę wrażenie, że zęby cały czas mi się krzywią i pojawia się między nimi widoczna z boku szparka. Wstydzę się uśmiechać. Słyszałem o koronkach, licówkach - jaka na to rada i przybliżone koszty? Dziękuję z góry za odpowiedź.


                     Gabinet Stomatologiczny Anna Krzywda

Gabinet Stomatologiczny Anna Krzywda

Witam,wszystko zależy od tego jak duża to jest wada. Myślę,że jeśli występuje dysproporcja w wielkości miedzy jedynkami to najlepiej wykonać korony pełnoceramiczne lub korony porcelanowe na stopie złota.Koszt to w tej chwili 800 zł.Pozdrawiam.

4 odpowiedzi czytaj więcej