Wszystkie informacje zawarte na tej stronie pochodzą od autentycznych użytkowników portalu, nie od lekarzy czy specjalistów.

Abdominoplastyka, zespolenie mięśni prostych, częściowa liposukcja (dr Jerzy Chęciński)

Po zabiegu Warto
Ariena
Warszawa · Utworzono: 15 mar 2021 · Zaktualizowano: 15 kwi 2021
Historia

Jestem 7 dobę po abdominoplastyce, zespoleniu mięśni prostych i częściowej liposukcji. Operacja wykonana została w Klinice dr J. Chęcińskiego. Bardzo polecam tego lekarza, bo jest kompetentny i z dużym doświadczeniem, potrafiący poradzić sobie z "trudnym brzuchem".

Przed zabiegiem

Od pierwszej wizyty do operacji minęły 2 miesiące. Do samej decyzji o zabiegu dojrzewałam kilkanaście lat! Jestem po dwóch porodach, w tym po jedej cesarce. Po ciążach został mi nadmiar skóry na brzuchu i rozstępy. Niby przez te wszystkie lata przyzwyczaiłam się do swojego okropnego brzucha, ale na plaży czy basenie zawsze ukrywałam go pod pareo. Jeśli komuś przez lata przeszkadza taki brzuch, to warto to zmienić! Mimo bólu i cierpienia pooperacyjnego cieszę się, że pozbyłam się tego paskudztwa, które wisiało mi pod pępkiem.

Rekonwalescencja

Okres powrotu do sił jest trudny. Ból pleców, lędźwi jest koszmarny i spowodowany wymuszoną pochyłą pozycją. Dziś w 7 dobie odczuwam lekką poprawę jeśli chodzi o plecy. Brzuch generalnie od początku jakoś zbytnio mi nie dokuczał. Na chwilę obecną nie mogę jeszcze się wyprostować, bo skóra w nadbrzuszu mega ciągnie jakby było jej za mało. Poza tym nadal są przeciwskazania do wyprostowania się.

Codzienne czynności są trudne i najlepiej mieć kogoś do pomocy, czy nawet opieki, by nie nadwyrężać się. Brzuch póki co widziałam tylko raz, w Klinice przy zmianie opatrunku i choć jest jeszcze posiniaczony i obrzęknięty, to efekt jest wspaniały! Mam brzuch jak deskę, zero rozstępów, które zostały wywalone do kosza razem z tym skórnym workiem. Czekam na powrót do pełnej sprawności, czyli do wyprostowania się i normalnego poruszania ;) (Teraz nawet po szklankę na wyższej półce nie mam jak sięgnąć).

Póki co nie wstawiam zdjęć, bo nie mam jak ich zrobić, ale z czasem postaram się to zrobić, żeby było widać, jak ogromne są zmiany i jak wspaniałe są efekty! Pamiętajcie, że to nie jest jakiś tam zabieg, tylko poważna operacja i trzeba dobrze się do niej przygotwać i fizycznie i psychicznie i mieć na uwadze, że co najmniej 2 tygodnie jest się wyłączonym z normalnego życia (owszem, jak ktoś się uprze, to będzie robił różne rzeczy na siłę, ale tu nie o to chodzi, by przeciążyć organizm, a o to, by mógł dojść do siebie).

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

mamalobuzow

· Sochaczew

· 15 kwi 2021

Piękny brzuch! Jak finansowo to wychodzi?

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Aktualizuj historię
Aktualizuj historię
Zainteresowała Cię ta historia?
Podziel się Twoją historią o zabiegu operacji plastycznej
Zacznij teraz
Zobacz wszystkie

Więcej historii

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.