Informacje o cenie zabiegu abdominoplastyka (operacja powłok brzucha)

11.182 zł
średnia
34
pacjenci

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej i zredukowania wiotkości mięśni. Zazwyczaj zalecana jest osobom, u których nastąpił gwałtowny spadek wagi lub o kobiet po kilku ciążach. Dzięki plastyce brzucha możemy uzyskać bardziej płaski i jędrny brzuch, bez nadmiaru skóry.

Abdominoplastyka (operacja powłok brzucha) Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Kraków 12.000 zł 12.000 zł 12.000 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen udostępnionych przez użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 4800 - 8.385 zł
5 Historie
Średnia cena 8386 - 13977€
8 Historie
Najwyższa cena 13978 - 16000€
5 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę plastyki brzucha?

Cena abdominoplastyki obejmuje pierwszą konsultację z klientem, podczas której oceni on dany przypadek, wykluczy przeciwwskazania i dobierze najskuteczniejszą technikę. Orientacyjny koszt takiej wizyty to 150-450 zł. Przed operacją konieczne będzie wykonanie podstawowych badań, takich jak morfologia czy badanie moczu; koszt w zależności od pakietu może wynieść 100-150 zł. Główne koszty to opłacenie pracy chirurga i jego zespołu (3000-7000 zł), rezerwacja sali operacyjnej; ponadto płacimy za znieczulenie i pracę anestezjologa (800-1500 zł). Po operacji pacjent spędza w klinice co najmniej 24 godziny – taki pobyt kosztuje ok. 300-800 zł, w zależności od standardu pokoju oraz opieki. W cenę zabiegu wliczone są także wizyty kontrolne: koszt jednej to 150-450 zł. Po plastyce brzucha pacjent powinien nosić ubranie lub pas uciskowy (70-280 zł), zaopatrzć się w krem na blizny (40-150 zł), oraz przyjmować przepisane leki (20-50 zł).

Co może podwyższyć cenę plastyki brzucha?

Wiele czynników wpływa na cenę abdominoplastyki; przede wszystkim należy pamiętać, każdy przypadek jest nieco inny, dlatego też wymaga zastosowania innej techniki, co może sprawić, że cena będzie wyższa. Co więcej chirurg może zalecić połączenie abdominoplastyki z innymi zabiegami, takimi jak na przykład liposukcja brzucha. Po operacji plastycznej brzucha specjalista może zalecić serię masaży lub drenaż limfatyczny oraz zabiegi usuwania blizn. Nie można także zapominać, że doświadczenie specjalisty, prestiż kliniki oraz miasto i województwo wpływają na ostateczną cenę zabiegu.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Inne operacje plastyczne również mogą poprawić wygląd brzucha i okolic. Przykładem może być liposukcja, czyli zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, którego cena waha się od 6000 zł do 11000 zł. Możesz także rozważyć mniej inwazyjne metody, takie jak lipoliza iniekcyjna (600-1000 zł), HIFU (2500-3500 zł).

Czy plastyka brzucha jest refundowana przez NFZ?

Istnieje możliwość uzyskania refundacji na wykonanie zabiegu plastyki brzucha, jednak takie przypadki nie są liczne. Aby uzyskać refundację na tego rodzaju operację, należy udokumentować swój przypadek i przedstawić odpowiednie powody, dla których chcemy go wykonać. Jakie motywacje zostaną uznane za ważne? Refundacji nie uzyska pacjent, który plastykę brzucha chce wykonać jedynie z powodów estetycznych – pacjent powinien udowodnić, że istnieją medyczne wskazania do wykonania zabiegu. Przykładowo o refundację może starać się osoba, której nadmiar skóry na brzuchu utrudnia codzienne funkcjonowanie i wpływa to negatywnie na jej stan zdrowia.

Porady ogólne

Cena nie powinna być najważniejszym czynnikiem przy wyborze chirurga – należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wykształcenie, doświadczenie, kwalifikacje i stopień zaufania, jakie w nas wzbudza.

Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
Liposukcja czy plastyka brzucha?? Renata82 · 27 gru 2017

Liposukcja czy plastyka brzucha?? Witam chciałabym wiedzieć czy żeby u mnie uzyskać łaski brzuch wystarczy liposukcja czy musi być zrobiona plastyka brzucha? Chcę się pozbyć fałd które są widoczne przy zgięciu brzucha. Jestem po dwóch operacjach cięcia cesarskiego. Zawsze byłam szczupła i ważyłam między 53 a 60 kg . Proszę o opinię lekarzy wraz z ceną. Dziękuję

Witam, niezbędna będzie konsultacja w celu ustalenia czy sama liposukcja wystarczy. Czasami po zabiegu liposukcji, zwłaszcza gdy skóra pozbawiona jest elastyczności, skóra może opaść tworząc nawis. I wtedy plastyka brzucha jest niestety konieczna

4 odpowiedzi czytaj więcej

Dobry wieczór mam pytanie odnośnie operacji brzucha czy ta operacje wykonujecie w uk , i jaka cena jest takiego zabiegu.A jeżeli w uk proszę podać numer telefonu lub stronke waszej kliniki. Dziękuję

Witam. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą. Klinika Medimel cieszy się dużym wśród angielskich pacjentów. Zapewniamy opiekę podczas całego pobytu w Polsce -łącznie z dowozem do/z lotniska , organizacją potrzebnych badań oraz rezerwacją z hotelu. Kontakt z recepcją pod nr 500355884 www.medimel.co.uk chirurgia-szczecin.pl ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej
Skóra po ciąży - cena zabiegu zarejestrowany360036 · 26 kwi 2016

witam Chciałabym usunać nadmiar skóry po porodzie i pozbyć się rozstępów. Ile mnie to będzie kosztowalo ? pozdrawiam

dr Janusz Jaworowski

Najlepsza odpowiedź

Szanowna Pani Dziękuję za zdjęcia. Wśród operacji plastycznych brzucha istnieje kilka technik chirurgicznych, którymi można zdecydowanie poprawić wygląd brzucha usunąć nadmiar skóry po porodzie i pozbyć się rozstępów naprawić mięsnie brzucha i to bez pionowego cięcia. Orientacyjna cena zabiegu wyniesie ok 12500 cena zawiera wykonanie operacji ... czytaj więcej

5 odpowiedzi czytaj więcej

Pod koniec lutego mialam robiona abdominoplastyke w Lodzi.Niestety lekarz operujacy nie usunal mi tz.oponki mimo ze cena za zabieg byla jak wszedzie.Wypisano mnie na drugi dzien bez recepty na przeciwbolowe leki.Wzywalam prywatne pogotowie.Horror,nie wiem jakim cudem do samochodu doszlam.Prawdopodobnie na skutek nie usuniecia oponki skora sie opuszcza.Brzuch wyglada obrzydliwie.Nosze sie z zamiarem robienia korekty.Stracilam wiare w lodzkich lekarzy.Pepek zostal umieszczony w trzesacym sie ciele.Zle sie z tym czuje,mimo ze nie jestem mloda.Nigdy nikomu lekarzy z Lodzi z klinki chir.plastycznej nie polece.Jaka rada jest dla mnie.Moj operator powiedzial zebym schudla i sie nie schylala.

Dzień dobry W pierwszej kolejności zalecalibyśmy jednak udać się do lekarza, który Panią operował. To lekarz , który przeprowadził zabieg powinien Pani wyjaśnić w jaki sposób został on przeprowadzony i dlaczego efekt jest niezadowalający. Jeśli jednak nie chce Pani wracać do poprzedniego lekarza zapraszamy Panią na konsultację do AMC Art Med ... czytaj więcej

3 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU ABDOMINOPLASTYKA (OPERACJA POWŁOK BRZUCHA)

Nadmiar skóry na brzuchu
Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące zabiegu usunięcia nadmiaru skóry po "na szczescie" udanej...
Grzegorztren
Ostatni komentarz: 19 maj 2020 ·
1
Cała w rozstępach :(
Witam. Jestem 3 lata po porodzie. Przed ciąża byłam szczupła i dużo trenowałam na siłowni niestety podczas...
Leewa
Ostatni komentarz: 13 kwi 2020 ·
0 4
Plastyka brzucha i liposukcja
Witam. Jestem 10 tygodni po plastyce brzucha z liposukcją pełną plus boki. Nie jestem zadowolona z efektu....
JoannaPe
Ostatni komentarz: 12 lut 2020 ·
0 5

Oferty

Zobacz wszystkie

Oferty na zabieg Abdominoplastyka (operacja powłok brzucha)

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Abdominoplastyka (operacja powłok brzucha). Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Znajdź oferty

Gdzie?

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Abdominoplastyka (operacja powłok brzucha). Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Początkiem listopada przeszłam operacje powłok brzusznych wraz z liposukcją, którą wykonywał doktor Taisir Zakout. Po dwóch tygodniach rekonwalescencji mogę powiedzieć, że wybór placówki był strzałem w " dziesiatke", a doktor to nie tylko chirurg plastyk, a artysta plastyk. Efekt operacji przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Krótko mówiąc polecam w 100%- tach. Równocześnie dziękuję całemu personelowi Cleopatry.

Cena 14.000 zł

Witam! 22 stycznia robiłam pełną plastykę brzucha w Czechach. Profesjonalna klinika. Dr Frajer wykonal super robotę. Na inne zabiegi na pewno też tam pojadę!

Cena 3.000 zł

Polecam doktora Piotrowiaka

zaneta_pastern879885

Polecam serdecznie Pana doktora. Konkretny, poświęca tyle czasu pacjentom, ile trzeba. Odpowiada na wszystkie wątpliwości. Praca, którą Pan Doktor u mnie wykonał, jest rewelacyjna.

Cena 15.000 zł

Abdominplastyka i lipo

fryzjerniafedde

Polecam. Doktor robi pìękne brzuchy, dobra opieka nad pacjentem. Efekt super. Dziękuję

Cena 3.600 zł