Informacje o cenie zabiegu Powiększanie ust własnym tłuszczem

3.500 zł
średnia

Powiększanie ust własnym tłuszczem jest jedną z bardzo popularnych metod zwiększania objętości warg przy użyciu wypełniacza. W tym wypadku efekt wymodelowania i powiększenia ust osiągany jest poprzez wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej pobranej wcześniej z innego obszaru ciała pacjenta. Własna tkanka tłuszczowa jest w pełni naturalnym wypełniaczem, dzięki czemu zabieg lipotransferu uważany jest za najbezpieczniejszą metodę wolumetrii ust. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na etapie iniekcji tłuszczu stosuje się niekiedy także znieczulenie stomatologiczne. Zabieg powiększania ust tłuszczem jest drobną i mało inwazyjną procedurą. Pacjenci mogą opuścić klinikę w dniu zabiegu.

Co jest wliczone w cenę zabiegu powiększania ust własnym tłuszczem?

Zabieg wymaga konsultacji lekarskiej. Pierwsza wizyta w gabinecie specjalisty pozwoli ocenić możliwości zastosowania lipotransferu u danej osoby. W trakcie konsultacji lekarz wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, omawia z pacjentem jego przebieg i oczekiwane rezultaty. Koszt pierwszej konsultacji u specjalisty to 150-350 zł. Pacjenci są ponadto zobligowani do wykonania kilku podstawowych badań przed zabiegiem przeszczepu tłuszczu i wypełnienia ust. Na cenę zabiegu składają się: wynagrodzenie za pracę lekarza i zaangażowanego w procedurę wykwalifikowanego personelu oraz koszt użytych do zabiegu środków i sprzętów medycznych. W cenę zabiegu jest wliczona opłata za znieczulenie. Konieczna wizyta kontrolna po zabiegu to wydatek w granicach 150-350 zł.

Co może podwyższyć cenę powiększania ust własnym tłuszczem?

Orientacyjna cena zabiegu powiększania ust własnym tłuszczem to 2000-5000 zł. Jednym z czynników, który może wpłynąć na ostateczny koszt zabiegu, jest rodzaj zastosowanego znieczulenia. Na koszt procedury powiększenia ust własnym tłuszczem może wpłynąć również technika pobrania tkanki tłuszczowej i zastosowanie na tym etapie wysoko specjalistycznych urządzeń. Istnieje ponadto możliwość wzbogacenia transferowanego tłuszczu komórkami macierzystymi (MSC) w celu przyspieszenia regeneracji tkanek po zabiegu i poprawy ich kondycji. Wszystkie tego typu dodatkowe procedury podwyższają cenę wolumetrii ust. Różnice w cenach między poszczególnymi klinikami wynikają także ze standardów opieki w danej placówce. Bardziej doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra, nienaganna reputacja szpitala, wyposażenie placówki to czynniki, które mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w cenie zabiegu.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Powiększenie ust to zabieg, który przeprowadza się w obecnie różnymi metodami. Najtrwalszy efekt gwarantuje chirurgiczne podniesienie wargi wraz z jej lekkim wywinięciem, czyli zabieg lip lift. Koszt operacyjnego powiększenia ust wynosi od 4000 do 6000 zł. Można również trwale zwiększyć usta i wymodelować ich kształt przy użyciu implantów. Za powiększenie ust implantami zapłacimy od 5000 do 11000 zł. Natomiast zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym to metoda najbardziej zbliżona do lipotransferu. To procedura jeszcze mniej inwazyjna – nie jest potrzebny przeszczep, bo do wypełnienia warg wykorzystuje się nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym kosztuje od 2000 do 5000 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Nie jest to standardowa usługa dostępna we wszystkich klinikach, dlatego jeżeli jesteś nią zainteresowana, zapytaj o to przed zabiegiem.

Czy powiększanie ust własnym tłuszczem jest refundowane przez NFZ?

Zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Płatność za zabieg w wielu klinikach można natomiast rozłożyć na raty, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Porady ogólne

Nawet drobne zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej przeprowadzane w obrębie twarzy wymagają od lekarza dużej precyzji działania, znajomości wielu technik i metod, doświadczenia i wielkiego profesjonalizmu. Dlatego, aby uniknąć powikłań po zabiegu oraz nie narazić się na oszpecenie, należy z rozwagą podejmować decyzję o wyborze placówki i lekarza, któremu zlecimy powiększenie ust. Renoma kliniki i kwalifikacje specjalisty mają w tym wypadku dużo większe znaczenie niż cena zabiegu.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Witam. Zastanawiam się nad delikatnym powiększeniem ust. Chciałabym, aby były pełne i kształne, lecz nie wygladajace jak napompowane. Jaki jest koszt? Czy należy się jakos specjalnie przygotowac? Jaki jest okres rekonwalescencji oraz czy efekty widoczne są natychmiastowo czy po jakimś czasie?

Witam Panią, Zabieg modelowania ust jest zabiegiem, który może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta nie zgodzę się z poprzednią wypowiedzią, że jedna ampułka dla młodej osoby to za dużo, gdyż nie zależy to od wieku pacjenta a kształtu ust oraz oczekiwań względem efektu. Po zabiegu modelowania ust: Przez kilka godzin powinno się uni ... czytaj więcej

4 odpowiedzi czytaj więcej

3 dni temu poddałam się zabiegowi lipotransferu w usta. Pojawiła się spora asymetria i chciałam zapytać, czy to normalne i czy mam się o co martwić . Po jakim czasie można powtórzyć zabieg?

ClinicForYou

ClinicForYou

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry, 3 dni to za wcześnie na ocenę rezultatów, ale proszę pozostawać w kontakcie z lekarzem operatorem. Natomiast zabieg można powtórzyć nie wcześniej niż po 3 miesiącach. Pozdrawiamy serdecznie :)

2 odpowiedzi czytaj więcej
mm1998

Witam, w jakim stopniu można maksymalnie powiększyć usta własnym tłuszczem? Czy możliwe jest powiększenie ust ilością tłuszczu porównywalną do 2 ml kwasu hialuronowego?

Dobry wieczór, Przy przeszczepie tłuszczu zawsze trzeba na uwadze, że ok. 30-40% objętości ulegnie wchłonięciu. Nie zaleca się bardzo dużego powiększania ust ze względu na nienaturalny wynik estetyczny. Pozdrawiam, T.Witwicki

4 odpowiedzi czytaj więcej
assiaa

Proszę Państwa! Podejrzewam, że podobne pytanie przewija się w różnych tematach i kontekstach, prosiłabym o rzetelną informację zarówno Państwa specjalistów, jak i osoby, które miały przeprowadzony tego typu zabieg. Interesuje mnie kwestia powiększania ust własnym tłuszczem. Na stronach różnych specjalistów odnajduję sprzeczne informacje na temat trwałości takiego zabiegu. Czytałam info zarówno o tym, iż po kilku zabiegach efekt jest trwały (NA STAŁE), widziałam wiadomość o konieczności ponownego zabiegu po kilku latach (nie pamiętam dobrze, mowa była chyba o ok 6 latach), u innego lekarza wyraźnie padło stwierdzenie, iż jest to zabieg tymczasowy wymagający powtórek aby podtrzymać efekt, gdyż usta same z siebie pozbawione są tkanki tłuszczowej (w związku z tym wszczepiona się nie wgaja). Rozumiem, iż jest wiele uwarunkowań zarówno indywidualnych, okołozabiegowych. Czy można jednoznacznie stwierdzić, że po określonej ilości zabiegów efekt będzie trwały? czy formalnie zabieg lipotransferu pod względem efektu będzie przypominał kwas hialuronowy z koniecznością ponownego dostrzykiwania po określonym czasie? Bardzo proszę o szczere opinie!dziękuję i pozdrawiam!

Dr n. med. Lubomir Lembas

Dr n. med. Lubomir Lembas

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry, w USA jest największy "rynek" chirurgii plastycznej; aspiracyjne przeszczepy tłuszczu w usta są tam wykonywane od lat 80-tych - masowo; przynajmniej od około 10 lat na kongresach chirurgii plastycznej w USA pokazywane są przypadki pacjentów, którzy mieli aspiracyjny przeszczep tkanki tłuszczowej w usta wiele lat wstecz, a potem przy ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU POWIĘKSZANIE UST WŁASNYM TŁUSZCZEM

Lip Plump - czy powieksza usta?
Witam Bardzo proszę o udzielenie informacji na temat 'pompki do ust' Lip Plump, jest to nowy wynalazek z...
Enigmaaa
Ostatni komentarz: 19 mar 2013 ·
0

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Powiększanie ust własnym tłuszczem. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Witam jestem pacjentka Dr.Kossut dlugo zastanawialam sie na zabieg powiększenia ust poniewaz nie ukrywam troszke sie balam i nie wiedzialam jak to wszystko bedzie wyglądac.Wybieralam sie 1 rok aż wkońcu dotarłam do pani Małgosi.I naprawde warto było bylo moje usta sa teraz duzo ladniejsze i pelniejsze czuje sie zdecydowanie lepiej patrząc w lustro:) Pani Małgosia świetnie mi doradziła. Wszystko robiłyśmy powoli i systematycznie do uzyskania pożdanego efektu! Pelen profesjonalizm,znieczulenie ogólnie SUPER POLECAM!!! Ania:)

Cena 1.200 zł

W połowie grudnia powiększałam usta u dr Rybickiej. Bardzo bałam się tego zabiegu. Długo wybierałam lekarza, zaufałam znajomej, która jest pacjentką Pani Dr od dawna. Jestem bardzo zadowolona. Usta mają naturalny wygląd, są lekko powiększone i bardzo fajnie nawilżone i napięte. Polecam każdemu.

Cena 1.100 zł

Jestem pacjentką dr Kossut od dwóch lat i z całą pewnością pozostanę wierna temu lekarzowi jeszcze przez długi czas. Miałam kilkakrotnie wykonywane powiększanie ust, z którego za każdym razem byłam bardzo zadowolona. Usta stały się pełniejsze, bardziej wydatne, przy czym nie są "przesadzone" i wciąż wyglądają naturalnie. Taki był cel i został on osiągnięty. Pod tym względem Pani doktor ma wyjątkowe wyczucie estetyki, proporcji i umiaru :) Posiadam dosyć pulchną i płaską twarz, pozbawioną wyraźnych rysów. Z tego powodu, aby stała się ona mniej dziecięca, a bardziej kobieca, zdecydowałam się uciec do medycyny estetycznej. Obecnie jestem w trakcie wykonywania serii zabiegów lipolizy dolnej części policzków. Pierwsze efekty zauważyłam już po drugim zabiegu i szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać efektu końcowego :) Z całego serca polecam Panią doktor. Profesjonalizm w wykonywaniu zabiegów, fachowa porada w każdej chwili i przede wszystkim ceny w granicach zdrowego rozsądku.

Cena 1.100 zł