Informacje o cenie zabiegu korekcja uszu

4.278 zł
średnia
103
specjalistów

Korekcja uszu, czyli otoplastyka, to zabieg chirurgiczny, który pozwala skorygować odstające i/lub zbyt duże uszy. Dzięki zabiegowi osiągniemy lepsze proporcje głowy i twarzy. Otoplastyka pozwala także modyfikować kształt ucha. Zabieg można wykonać już o dzieci w wieku 6 lat.

Korekcja uszu Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Warszawa 3.500 zł 4.464 zł 5.500 zł
Ceny w Poznań 3.500 zł 4.325 zł 5.000 zł
Ceny w Bielsko-Biała 3.600 zł 3.600 zł 3.600 zł
Ceny w Polanica-Zdrój 3.500 zł 4.166 zł 4.500 zł
Ceny w Kraków 3.500 zł 4.076 zł 5.000 zł
Ceny w Szczecin 3.800 zł 4.458 zł 5.250 zł
Ceny w Łódź 4.100 zł 4.550 zł 5.000 zł
Ceny w Bydgoszcz 3.900 zł 4.075 zł 4.250 zł
Ceny w Wrocław 3.500 zł 4.166 zł 5.000 zł
Ceny w Katowice 4.000 zł 4.000 zł 4.000 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen zawartych w prawdziwych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 3500 - 3.207 zł
7 Historii
Średnia cena 3.208 zł - 5.347 zł
10 Historii
Najwyższa cena 5.348 zł - 5.500 zł
3 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę korekcji uszu?

Pierwsza konsultacja z chirurgiem, na której bada on pacjenta i wybiera metodą według przypadku to koszt około 150-400 zł. Przed zabiegiem chirurgicznym należy wykonać pakiet podstawowych badań, na podstawie których można ustalić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegi chrurgicznego, za które zapłacimy ok. 100-150 zł. W cenę wliczone są też koszty użytkowania sali operacyjnej. Dużą część opłaty stanowi wynagrodzenie chirurga: 2500-5000 zł. Znieczulenie i praca anestezjologa to około 1200 zł. Po zabiegu pozostają blizny, które należy pielęgnować stosując kremy (40-150 zł) i przyjmować przepisane leki (30-80 zł). W cenę wliczamy także wizyty kontrolne po operacji (150-300 zł), na których specjalista kontroluje, czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Co może podwyższyć cenę korekcji uszu?

Cena otoplastyki może wzrosnąć z wielu powodów. Przykładowo u niektórych pacjentów konieczna jest operacja obustronna (obu uszu), która będzie droższa, niż otoplastyka jednostronna (tylko jednego ucha). Każdy pacjent jest inny i u niektórych osób anatomia ucha i okolic może sprawić, że chirurg będzie musiał zastosować trudniejszą i bardziej czasochłonną technikę. Istnieją różne metody korekty uszu, poza chirurgiczną wyróżniamy też Earfold i nici liftingująca i ich koszta różnią się. Ostatnim aspektem, o jakim chcielibyśmy wspomnieć jest fakt, że na cenę wpływają także wybór miasta, reputacja chirurga oraz standard kliniki.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Istnieje mniej inwazyjna technika korekty odstających uszu, a mianowicie zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Należy jednak pamiętać, że nie u wszystkich pacjentów można zastosować to rozwiązanie. Cena takiego zabiegu to 1400-2300 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Niektóre kliniki chirurgii plastycznej oferują taką możliwość. Zapytaj o to na przykład w formularzu kontaktowym za pośrednictwem naszej strony.

Czy korekcja nosa jest refundowana przez NFZ?

Starając się o refundację jakiegokolwiek zabiegu, powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie: NFZ pokrywa koszty zabiegów, kiedy istnieją wskazania medyczne do ich wykonania. Odstające uszy to zazwyczaj problem jedynie estetyczny, dlatego NFZ ani prywatne ubezpieczenie nie pokryje takiego zabiegu. Jeśli jednak w wyniku urazu lub wypadku nastąpiła deformacja uszu, możemy starać się o finansowanie.

Porady ogólne

Nie tylko w przypadku otoplastyki, ale także przy innych interwencjach, nawet niechirurgicznych, powinniśmy uważać na wyjątkowo niskie ceny. Zazwyczaj kliniki o wysokim standardzie i wysoko wykwalifikowani chirurdzy ustalają nieco wyższe ceny.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
szymon725491
Zmniejszenie płatków uszu Szymon725491 · 1 kwi 2019

Witam serdecznie , mam pytanie . Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmniejszenia płatków ucha . Chciałbym zeby płatek uchu był przyłączony do ciała oraz zmniejszony . Zabieg chcialbym wykonać w terminie 19-26 kwietnia . Czy jest w ogóle taka możliwość oraz jaka jest orientacyjna cena takiego zabiegu ? Dodaje zdjęcia uszu, oczywiście więcej szczegół umówimy na wizycie konsultacyjna . Czy zabieg można wykonać w dniu konsultacji , ewentualnie w następny dzień gdyz zależy mi na czasie .Pozdrawiam

Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

Witam, Zabieg w podanym przez Pana terminie jest możliwy. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z kliniką. Pozdrawiam

3 odpowiedzi czytaj więcej
szymon725491
Zmniejszenie płatków ucha Szymon725491 · 17 lip 2018

Witam serdecznie , mam pytanie . Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmniejszenia płatków ucha . Chciałbym zeby płatek uchu był przyłączony do ciała oraz zmniejszony . Co jest dla mnie bardzo ważne - chciałbym taki zabieg wykonać jak w najszybszym terminie . Czy jest w ogóle taka możliwość oraz jaka jest orientacyjna cena takiego zabiegu ? Dodaje zdjęcia uszu, oczywiście więcej szczegół umówimy na wizycie konsultacyjna .Pozdrawiam

Witam. Zabieg jak najbardziej możliwy do wykonania. Termin jeszcze w lipcu. Janusz Jastrzębski

3 odpowiedzi czytaj więcej
adam687809

Witam uprzejmie, Zastanawiam się nad korekcją uszu w Warszawie. Możecie mi polecić kogoś u kogo cena zabiegu będzie wynosiła nie więcej niż 3-4 tyś za dwa ucha?

Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

Witam, Zapraszam na konsultację z lekarzem chirurgiem w naszej klinice. Koszt 4-4,5 tyś. zł Pozdrawiam

4 odpowiedzi czytaj więcej
ona123
Korekta uszu Kraków/Katowice ona123 · 27 lut 2018

Witam! Interesuję mnie orientacyjna cena korekty uszu,konsultacji oraz długość oczekiwania na zabieg od dnia konsultacji. Lekarz z okolic Krakowa/ Katowic. Pozdrawiam!

Dzień dobry. W wolnej chwili zapraszam serdecznie na moją stronę chirurgplastyk. Znajdzie tam Pani część informacji na temat operacji, także cennik. Pozdrawiam. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej

5 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU KOREKCJA USZU

korekta uszu , Toruń
Witam . Gdzie w Toruniu mogę zrobić sobie korekte uszu i jaki są ceny zabiegów w tym mieście ? Z gory...
izi
Ostatni komentarz: 28 gru 2012 ·
0

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Korekcja uszu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Nad operacja zastanawiałam sie bardzo długo. Po długim szukaniu i czytaniu opinii różnych lekarzy trafiłam właśnie na dr Janusza Jaworowskiego i to było najlepsze co mogło mnie spotkać. Doktor wyleczył mnie z mojego największego kompleksu. Z efektu jestem mega zadowolona. Polecam każdemu kto ma jakieś wątpliwości. Pan doktor to mistrz w swoim fachu i jeszcze planuje tam wrócić!!!

Cena 5.500 zł

Trafiłam do Pani doktor z polecenia jednej dziewczyny na forum. Szukałam lekarza, u którego zrobię korektę uszu. Po konsultacji byłam już pewna, że to Pani doktor. Wszystko szczegółowo wytłumaczyła, a przy tym jest tak sympatyczna, że nie da się jej nie polubić. Jestem miesiąc po zabiegu i jestem już bardzo zadowolona z zabiegu. Wiem, że jeszcze trochę czasu minie zanim wszystko się ułoży ostatecznie, ale wynik operacji już mi się bardzo podoba. Zdecydowanie polecam i wiem, że podjęłam słuszną decyzję. Życzę wszystkim podobnych rezultatów.

Cena 4.500 zł

Witam serdecznie, Jestem tydz po zabiegu, sam zabieg nic nie boli, bo jest wykonany pod znieczuleniem miejscowym. Bardzo się bałam, ale Pan Doktor i pielęgniarka spisali się na medal, cały czas ze mną rozmawiali, więc nie miałam czasu na myślenie o operacji, słyszałam cięcie i przecinanie chrząstki chyba?? Ale do przeżycia. Ból zaczął się po operacji, trzeba natychmiast brać leki przeciwbólowe: mi pomagał ibuprom max, zażywałam 6 dni. Siódmego dnia, czyli dziś, mogę powiedzieć, że już żyję bez bólu i tabletek, zaczynam wracać do siebie, opuchlizna z twarzy zeszła całkowicie, środę planuje umyć włosy, ale u fryzjera, boje sie ze sobie coś uszkodze..... Uszy przemywam specjalnym płynem odkażającym rany plus ciepła woda najlepiej. Wszystko pięknie się goi i co najważniejsze mam cudowne uszka, takie o jakich marzyłam, dlatego polecam wszystkim osobą które mają taki kompleks róbcie, nie bójcie się bo naprawdę warto, ból jest chwilowy, ale efekt na całe życie!!! Pozdrawiam wszystkich czytających mój post i życzę powodzenia???

Cena 4.500 zł

Jestem 3 dni po zabiegu. Zdecydowałam się na zabieg z powodów estetycznych. Ból w 3 dobie po zabiegu delikatny. Po 7 dniach będzie ściągnięcie szwów. Także na efekt końcowy trochę trzeba będzie poczekać. Sam zabieg był bezbolesny i przebiegł sprawnie. Najbardziej problematyczny był wybór specjalisty. W związku z tym że nie miałam wcześniej do czynienia z operacjami plastycznymi i nie miałam nikogo, kto by polecił mi dobrego chirurga skorzystałam z internetu, i zaczęłam poszukiwania które zawęziłam do Poznania. Swój wybór oparłam na opiniach.

Cena 4.000 zł

Odstające uszy to był ogromny kompleks. Aby je ukryć, stale nosiłam rozpuszczone włosy, a kiedy robiłam kucyk, musiałam zakrywać uszy opaską... Długo wahałam się przed zabiegiem, ale w końcu się zdecydowałam i nie żałuję! **Efekt jest wspaniały!** Żałuję jedynie, że nie zdecydowałam się na operację wcześniej :) **Polecam doktora Adama Zielińskiego i klinikę Mellitus z całego serca :)

Cena 5.000 zł