Informacje o cenie zabiegu Korekcja uszu

4.267 zł
średnia
102
specjalistów

Korekcja uszu, czyli otoplastyka, to zabieg chirurgiczny, który pozwala skorygować odstające i/lub zbyt duże uszy. Dzięki zabiegowi osiągniemy lepsze proporcje głowy i twarzy. Otoplastyka pozwala także modyfikować kształt ucha. Zabieg można wykonać już o dzieci w wieku 6 lat.

Korekcja uszu Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Warszawa 3.500 zł 4.443 zł 5.500 zł
Ceny w Poznań 3.500 zł 4.325 zł 5.000 zł
Ceny w Bielsko-Biała 3.600 zł 3.600 zł 3.600 zł
Ceny w Polanica-Zdrój 3.500 zł 4.166 zł 4.500 zł
Ceny w Bytom 3.500 zł 3.725 zł 3.950 zł
Ceny w Kraków 3.500 zł 3.999 zł 4.500 zł
Ceny w Szczecin 3.800 zł 4.458 zł 5.250 zł
Ceny w Łódź 4.100 zł 4.550 zł 5.000 zł
Ceny w Bydgoszcz 3.900 zł 4.075 zł 4.250 zł
Ceny w Wrocław 3.500 zł 4.166 zł 5.000 zł
Ceny w Katowice 4.000 zł 4.000 zł 4.000 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen zawartych w prawdziwych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 3500 - 3.199 zł
8 Historii
Średnia cena 3.200 zł - 5.333 zł
9 Historii
Najwyższa cena 5.334 zł - 5.500 zł
3 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę korekcji uszu?

Pierwsza konsultacja z chirurgiem, na której bada on pacjenta i wybiera metodą według przypadku to koszt około 150-400 zł. Przed zabiegiem chirurgicznym należy wykonać pakiet podstawowych badań, na podstawie których można ustalić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegi chrurgicznego, za które zapłacimy ok. 100-150 zł. W cenę wliczone są też koszty użytkowania sali operacyjnej. Dużą część opłaty stanowi wynagrodzenie chirurga: 2500-5000 zł. Znieczulenie i praca anestezjologa to około 1200 zł. Po zabiegu pozostają blizny, które należy pielęgnować stosując kremy (40-150 zł) i przyjmować przepisane leki (30-80 zł). W cenę wliczamy także wizyty kontrolne po operacji (150-300 zł), na których specjalista kontroluje, czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Co może podwyższyć cenę korekcji uszu?

Cena otoplastyki może wzrosnąć z wielu powodów. Przykładowo u niektórych pacjentów konieczna jest operacja obustronna (obu uszu), która będzie droższa, niż otoplastyka jednostronna (tylko jednego ucha). Każdy pacjent jest inny i u niektórych osób anatomia ucha i okolic może sprawić, że chirurg będzie musiał zastosować trudniejszą i bardziej czasochłonną technikę. Istnieją różne metody korekty uszu, poza chirurgiczną wyróżniamy też Earfold i nici liftingująca i ich koszta różnią się. Ostatnim aspektem, o jakim chcielibyśmy wspomnieć jest fakt, że na cenę wpływają także wybór miasta, reputacja chirurga oraz standard kliniki.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Istnieje mniej inwazyjna technika korekty odstających uszu, a mianowicie zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Należy jednak pamiętać, że nie u wszystkich pacjentów można zastosować to rozwiązanie. Cena takiego zabiegu to 1400-2300 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Niektóre kliniki chirurgii plastycznej oferują taką możliwość. Zapytaj o to na przykład w formularzu kontaktowym za pośrednictwem naszej strony.

Czy korekcja nosa jest refundowana przez NFZ?

Starając się o refundację jakiegokolwiek zabiegu, powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie: NFZ pokrywa koszty zabiegów, kiedy istnieją wskazania medyczne do ich wykonania. Odstające uszy to zazwyczaj problem jedynie estetyczny, dlatego NFZ ani prywatne ubezpieczenie nie pokryje takiego zabiegu. Jeśli jednak w wyniku urazu lub wypadku nastąpiła deformacja uszu, możemy starać się o finansowanie.

Porady ogólne

Nie tylko w przypadku otoplastyki, ale także przy innych interwencjach, nawet niechirurgicznych, powinniśmy uważać na wyjątkowo niskie ceny. Zazwyczaj kliniki o wysokim standardzie i wysoko wykwalifikowani chirurdzy ustalają nieco wyższe ceny.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
szymon725491
Zmniejszenie płatków uszu Szymon725491 · 1 kwi 2019

Witam serdecznie , mam pytanie . Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmniejszenia płatków ucha . Chciałbym zeby płatek uchu był przyłączony do ciała oraz zmniejszony . Zabieg chcialbym wykonać w terminie 19-26 kwietnia . Czy jest w ogóle taka możliwość oraz jaka jest orientacyjna cena takiego zabiegu ? Dodaje zdjęcia uszu, oczywiście więcej szczegół umówimy na wizycie konsultacyjna . Czy zabieg można wykonać w dniu konsultacji , ewentualnie w następny dzień gdyz zależy mi na czasie .Pozdrawiam

Witam, Zabieg w podanym przez Pana terminie jest możliwy. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z kliniką. Pozdrawiam

3 odpowiedzi czytaj więcej
szymon725491
Zmniejszenie płatków ucha Szymon725491 · 17 lip 2018

Witam serdecznie , mam pytanie . Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmniejszenia płatków ucha . Chciałbym zeby płatek uchu był przyłączony do ciała oraz zmniejszony . Co jest dla mnie bardzo ważne - chciałbym taki zabieg wykonać jak w najszybszym terminie . Czy jest w ogóle taka możliwość oraz jaka jest orientacyjna cena takiego zabiegu ? Dodaje zdjęcia uszu, oczywiście więcej szczegół umówimy na wizycie konsultacyjna .Pozdrawiam

Witam. Zabieg jak najbardziej możliwy do wykonania. Termin jeszcze w lipcu. Janusz Jastrzębski

3 odpowiedzi czytaj więcej
ona123
Korekta uszu Kraków/Katowice ona123 · 27 lut 2018

Witam! Interesuję mnie orientacyjna cena korekty uszu,konsultacji oraz długość oczekiwania na zabieg od dnia konsultacji. Lekarz z okolic Krakowa/ Katowic. Pozdrawiam!

Dzień dobry. W wolnej chwili zapraszam serdecznie na moją stronę chirurgplastyk. Znajdzie tam Pani część informacji na temat operacji, także cennik. Pozdrawiam. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej

5 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU KOREKCJA USZU

Operacja zmniejszania uszu
Witam wszystkich lekarzy, Czy w Polsce jest lekarz który zajmuje się zmniejszeniem płatka ucha metoda...
miroslaw717664
Ostatni komentarz: 30 kwi 2021 ·
0 2
Operacja plastyczna uszu
Witam, jestem 3 tygodnie po zabiegu korekty uszu. Czy to jest normalne, że uszy wyglądają jak przyklejone?...
AgnieszkaKilan
Ostatni komentarz: 5 kwi 2021 ·
1

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Korekcja uszu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Trafiłam do Pani doktor z polecenia jednej dziewczyny na forum. Szukałam lekarza, u którego zrobię korektę uszu. Po konsultacji byłam już pewna, że to Pani doktor. Wszystko szczegółowo wytłumaczyła, a przy tym jest tak sympatyczna, że nie da się jej nie polubić. Jestem miesiąc po zabiegu i jestem już bardzo zadowolona z zabiegu. Wiem, że jeszcze trochę czasu minie zanim wszystko się ułoży ostatecznie, ale wynik operacji już mi się bardzo podoba. Zdecydowanie polecam i wiem, że podjęłam słuszną decyzję. Życzę wszystkim podobnych rezultatów.

Cena 4.500 zł

Witam serdecznie, Jestem tydz po zabiegu, sam zabieg nic nie boli, bo jest wykonany pod znieczuleniem miejscowym. Bardzo się bałam, ale Pan Doktor i pielęgniarka spisali się na medal, cały czas ze mną rozmawiali, więc nie miałam czasu na myślenie o operacji, słyszałam cięcie i przecinanie chrząstki chyba?? Ale do przeżycia. Ból zaczął się po operacji, trzeba natychmiast brać leki przeciwbólowe: mi pomagał ibuprom max, zażywałam 6 dni. Siódmego dnia, czyli dziś, mogę powiedzieć, że już żyję bez bólu i tabletek, zaczynam wracać do siebie, opuchlizna z twarzy zeszła całkowicie, środę planuje umyć włosy, ale u fryzjera, boje sie ze sobie coś uszkodze..... Uszy przemywam specjalnym płynem odkażającym rany plus ciepła woda najlepiej. Wszystko pięknie się goi i co najważniejsze mam cudowne uszka, takie o jakich marzyłam, dlatego polecam wszystkim osobą które mają taki kompleks róbcie, nie bójcie się bo naprawdę warto, ból jest chwilowy, ale efekt na całe życie!!! Pozdrawiam wszystkich czytających mój post i życzę powodzenia???

Cena 4.500 zł

Jestem 3 dni po zabiegu. Zdecydowałam się na zabieg z powodów estetycznych. Ból w 3 dobie po zabiegu delikatny. Po 7 dniach będzie ściągnięcie szwów. Także na efekt końcowy trochę trzeba będzie poczekać. Sam zabieg był bezbolesny i przebiegł sprawnie. Najbardziej problematyczny był wybór specjalisty. W związku z tym że nie miałam wcześniej do czynienia z operacjami plastycznymi i nie miałam nikogo, kto by polecił mi dobrego chirurga skorzystałam z internetu, i zaczęłam poszukiwania które zawęziłam do Poznania. Swój wybór oparłam na opiniach.

Cena 4.000 zł

Odstające uszy to był ogromny kompleks. Aby je ukryć, stale nosiłam rozpuszczone włosy, a kiedy robiłam kucyk, musiałam zakrywać uszy opaską... Długo wahałam się przed zabiegiem, ale w końcu się zdecydowałam i nie żałuję! **Efekt jest wspaniały!** Żałuję jedynie, że nie zdecydowałam się na operację wcześniej :) **Polecam doktora Adama Zielińskiego i klinikę Mellitus z całego serca :)

Cena 5.000 zł

Na początku mojej historii chciałabym wszystkim osobom, które borykają się z problemem odstających małżowin usznych, polecić Dr Janinę Grabowską. ##Przed zabiegiem## Zacznę może od mojej historii… W kwietniu zdecydowałam się na zabieg korekty małżowin uszu, szukałam więc najodpowiedniejszej kliniki do wykonania tego zabiegu. Mój wybór padł na dr Janinę Grabowską. **Pani dr moim zdaniem jest jedną z najcudowniejszych, najwyrozumialszych lekarzy, z jakimi w swoim życiu miałam styczność**. To pełna ciepła i oddana osoba swojej pracy… Można porozmawiać z Panią dr o wszystkich wątpliwościach związanych z zabiegiem, choć wierzcie mi, nie ma o czym nawet wspominać. ##Zabieg## Też się obawiałam, bo przecież zabieg był wykonywany w znieczuleniu ogólnym i tego się najbardziej bałam, że będę świadoma i wszystko widziała czy słyszała… Nie bójcie się 🙂 Strach ma wielkie oczy, jak mówi przysłowie… Też byłam przestraszona, ale miła atmosfera, a przede wszystkim matczyna opieka asystentek potrafi naprawdę załagodzić obawy przed i po wszystkim. Ok, przechodzimy do faktów… Przed zabiegiem musiałam przebrać się w specjalny fartuch przeznaczony do zabiegu, czyli mogłam się, ale nie musiałam mieć pod nim bielizny. Wybór należy do ciebie. Potem zostałam zaproszona do pokoju Pani dr, abym mogła zostać poinformowana o całym przebiegu zabiegu… Przy okazji Pani dr Zrobiła mi fotkę, jak moje uszy, tzn. mój wieloletni koszmar wyglądał przed operacją… takie dla uwiecznienia 🙃 Dostałam jakieś tabletki do popicia w celu rozluźnienia się, gdyż byłam strasznie spięta i wystraszona. Pomogło!!! To najważniejsze, hehe… Potem było mi już wszystko jedno, wiedziałam tylko, że za chwilę będzie po wszystkim. W trakcie zabiegu byłam wszystkiego świadoma jak to przy operacji ze znieczuleniem miejscowym, ale wierzcie mi, tak jak potrafi zagadać pacjentkę i odwrócić jego uwagę, to tylko asystentki Pani dr potrafią. Asystentki były ciepłe, wyrozumiałe a nawet pośmiałyśmy się w tracie zabiegu. Czyli był light, którego tak bardzo się bałam. Naprawdę nie ma czego się bać. Potem wiadomo, **opieka po zabiegu doskonała**… Czułam się jakbym z moją mamusia siedziała, hehe. Dostałam wody, cały czas pytania jak się czuję… Czy chce się położyć, czy chcę odpocząć, czy jestem o własnych siłach dojść do wyjścia. Rewelacja!!! ##Rekonwalescencja i efekty## **A po operacji czułam się wyśmienicie**… Naczytałam się w necie, jak bardzo to boli, że nie idzie spać jak już, to na siedząco, że nie można jeść ani pić, bo tak boli… Powiem szczerze, że byłam wystraszona tego bólu „ po”, ale z czystym sumieniem mogę wam napisać, że nic nie boli!!! Antybiotyk robi swoje, a tabletki wypisane przez Pani Dr są tak dobre, że nie odczuwa się bólu w ogóle. Raz tylko musiałam wziąć, reszta bez bólu. **Goi się bardzo ładnie, a co najważniejsze mam uszka, o których zawsze marzyłam 🙂🙂🙂 Także z czystym sumieniem polecam Panią dr Janinę Grabowską oraz załogę… Jest wspaniała.** Opieka i zmiana opatrunków także pod okiem Pani dr. Także mogę napisać tylko tyle albo jak dla mnie aż… DZIĘKUJĘ! Rewelacja!!!

Cena 4.509 zł