Informacje o cenie zabiegu korekcja uszu

4.227 zł
średnia
100
specjalistów

Korekcja uszu, czyli otoplastyka, to zabieg chirurgiczny, który pozwala skorygować odstające i/lub zbyt duże uszy. Dzięki zabiegowi osiągniemy lepsze proporcje głowy i twarzy. Otoplastyka pozwala także modyfikować kształt ucha. Zabieg można wykonać już o dzieci w wieku 6 lat.

Korekcja uszu Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Warszawa 3.500 zł 4.385 zł 5.500 zł
Ceny w Poznań 3.500 zł 4.262 zł 5.000 zł
Ceny w Bielsko-Biała 3.600 zł 3.600 zł 3.600 zł
Ceny w Polanica-Zdrój 3.500 zł 3.966 zł 4.500 zł
Ceny w Kraków 3.500 zł 4.083 zł 5.000 zł
Ceny w Szczecin 3.800 zł 4.458 zł 5.250 zł
Ceny w Bydgoszcz 3.900 zł 4.075 zł 4.250 zł
Ceny w Wrocław 3.500 zł 3.968 zł 5.000 zł
Ceny w Katowice 3.750 zł 3.916 zł 4.000 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen udostępnionych przez użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 3500 - 3.169 zł
7 Historii
Średnia cena 3.170 zł - 5.283 zł
9 Historii
Najwyższa cena 5.284 zł - 5.500 zł
3 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę korekcji uszu?

Pierwsza konsultacja z chirurgiem, na której bada on pacjenta i wybiera metodą według przypadku to koszt około 150-400 zł. Przed zabiegiem chirurgicznym należy wykonać pakiet podstawowych badań, na podstawie których można ustalić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegi chrurgicznego, za które zapłacimy ok. 100-150 zł. W cenę wliczone są też koszty użytkowania sali operacyjnej. Dużą część opłaty stanowi wynagrodzenie chirurga: 2500-5000 zł. Znieczulenie i praca anestezjologa to około 1200 zł. Po zabiegu pozostają blizny, które należy pielęgnować stosując kremy (40-150 zł) i przyjmować przepisane leki (30-80 zł). W cenę wliczamy także wizyty kontrolne po operacji (150-300 zł), na których specjalista kontroluje, czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Co może podwyższyć cenę korekcji uszu?

Cena otoplastyki może wzrosnąć z wielu powodów. Przykładowo u niektórych pacjentów konieczna jest operacja obustronna (obu uszu), która będzie droższa, niż otoplastyka jednostronna (tylko jednego ucha). Każdy pacjent jest inny i u niektórych osób anatomia ucha i okolic może sprawić, że chirurg będzie musiał zastosować trudniejszą i bardziej czasochłonną technikę. Istnieją różne metody korekty uszu, poza chirurgiczną wyróżniamy też Earfold i nici liftingująca i ich koszta różnią się. Ostatnim aspektem, o jakim chcielibyśmy wspomnieć jest fakt, że na cenę wpływają także wybór miasta, reputacja chirurga oraz standard kliniki.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Istnieje mniej inwazyjna technika korekty odstających uszu, a mianowicie zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Należy jednak pamiętać, że nie u wszystkich pacjentów można zastosować to rozwiązanie. Cena takiego zabiegu to 1400-2300 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Niektóre kliniki chirurgii plastycznej oferują taką możliwość. Zapytaj o to na przykład w formularzu kontaktowym za pośrednictwem naszej strony.

Czy korekcja nosa jest refundowana przez NFZ?

Starając się o refundację jakiegokolwiek zabiegu, powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie: NFZ pokrywa koszty zabiegów, kiedy istnieją wskazania medyczne do ich wykonania. Odstające uszy to zazwyczaj problem jedynie estetyczny, dlatego NFZ ani prywatne ubezpieczenie nie pokryje takiego zabiegu. Jeśli jednak w wyniku urazu lub wypadku nastąpiła deformacja uszu, możemy starać się o finansowanie.

Porady ogólne

Nie tylko w przypadku otoplastyki, ale także przy innych interwencjach, nawet niechirurgicznych, powinniśmy uważać na wyjątkowo niskie ceny. Zazwyczaj kliniki o wysokim standardzie i wysoko wykwalifikowani chirurdzy ustalają nieco wyższe ceny.
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
Zmniejszenie płatków uszu Szymon725491 · 1 kwi 2019

Witam serdecznie , mam pytanie . Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmniejszenia płatków ucha . Chciałbym zeby płatek uchu był przyłączony do ciała oraz zmniejszony . Zabieg chcialbym wykonać w terminie 19-26 kwietnia . Czy jest w ogóle taka możliwość oraz jaka jest orientacyjna cena takiego zabiegu ? Dodaje zdjęcia uszu, oczywiście więcej szczegół umówimy na wizycie konsultacyjna . Czy zabieg można wykonać w dniu konsultacji , ewentualnie w następny dzień gdyz zależy mi na czasie .Pozdrawiam

Witam, Zabieg w podanym przez Pana terminie jest możliwy. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z kliniką info@elite.waw.pl. Pozdrawiam

3 odpowiedzi czytaj więcej
Zmniejszenie płatków ucha Szymon725491 · 17 lip 2018

Witam serdecznie , mam pytanie . Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmniejszenia płatków ucha . Chciałbym zeby płatek uchu był przyłączony do ciała oraz zmniejszony . Co jest dla mnie bardzo ważne - chciałbym taki zabieg wykonać jak w najszybszym terminie . Czy jest w ogóle taka możliwość oraz jaka jest orientacyjna cena takiego zabiegu ? Dodaje zdjęcia uszu, oczywiście więcej szczegół umówimy na wizycie konsultacyjna .Pozdrawiam

Witam. Zabieg jak najbardziej możliwy do wykonania. Termin jeszcze w lipcu. Janusz Jastrzębski

3 odpowiedzi czytaj więcej
Korekta uszu Kraków/Katowice ona123 · 27 lut 2018

Witam! Interesuję mnie orientacyjna cena korekty uszu,konsultacji oraz długość oczekiwania na zabieg od dnia konsultacji. Lekarz z okolic Krakowa/ Katowic. Pozdrawiam!

Dzień dobry. W wolnej chwili zapraszam serdecznie na moją stronę chirurgplastyk. Znajdzie tam Pani część informacji na temat operacji, także cennik. Pozdrawiam. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej

5 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU KOREKCJA USZU

korekta uszu , Toruń
Witam . Gdzie w Toruniu mogę zrobić sobie korekte uszu i jaki są ceny zabiegów w tym mieście ? Z gory...
izi
Ostatni komentarz: 28 gru 2012 ·
0

Oferty

Zobacz wszystkie

Oferty na zabieg Korekcja uszu

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Korekcja uszu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Znajdź oferty

Gdzie?

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Korekcja uszu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu. Przede wszystkim z podejścia Pani doktor Bożeny Jendrysik (jak i całego personelu) do pacjenta, które łączy konkretność z, bez mała, matczyną opieką :). W klinice panuje wspaniała atmosfera a zabieg był bez mała przyjemnością :)

Cena 2.500 zł

Nad operacja zastanawiałam sie bardzo długo. Po długim szukaniu i czytaniu opinii różnych lekarzy trafiłam właśnie na dr Janusza Jaworowskiego i to było najlepsze co mogło mnie spotkać. Doktor wyleczył mnie z mojego największego kompleksu. Z efektu jestem mega zadowolona. Polecam każdemu kto ma jakieś wątpliwości. Pan doktor to mistrz w swoim fachu i jeszcze planuje tam wrócić!!!

Cena 5.500 zł

Trafiłam do Pani doktor z polecenia jednej dziewczyny na forum. Szukałam lekarza, u którego zrobię korektę uszu. Po konsultacji byłam już pewna, że to Pani doktor. Wszystko szczegółowo wytłumaczyła, a przy tym jest tak sympatyczna, że nie da się jej nie polubić. Jestem miesiąc po zabiegu i jestem już bardzo zadowolona z zabiegu. Wiem, że jeszcze trochę czasu minie zanim wszystko się ułoży ostatecznie, ale wynik operacji już mi się bardzo podoba. Zdecydowanie polecam i wiem, że podjęłam słuszną decyzję. Życzę wszystkim podobnych rezultatów.

Cena 4.500 zł

Witam serdecznie, Jestem tydz po zabiegu, sam zabieg nic nie boli, bo jest wykonany pod znieczuleniem miejscowym. Bardzo się bałam, ale Pan Doktor i pielęgniarka spisali się na medal, cały czas ze mną rozmawiali, więc nie miałam czasu na myślenie o operacji, słyszałam cięcie i przecinanie chrząstki chyba?? Ale do przeżycia. Ból zaczął się po operacji, trzeba natychmiast brać leki przeciwbólowe: mi pomagał ibuprom max, zażywałam 6 dni. Siódmego dnia, czyli dziś, mogę powiedzieć, że już żyję bez bólu i tabletek, zaczynam wracać do siebie, opuchlizna z twarzy zeszła całkowicie, środę planuje umyć włosy, ale u fryzjera, boje sie ze sobie coś uszkodze..... Uszy przemywam specjalnym płynem odkażającym rany plus ciepła woda najlepiej. Wszystko pięknie się goi i co najważniejsze mam cudowne uszka, takie o jakich marzyłam, dlatego polecam wszystkim osobą które mają taki kompleks róbcie, nie bójcie się bo naprawdę warto, ból jest chwilowy, ale efekt na całe życie!!! Pozdrawiam wszystkich czytających mój post i życzę powodzenia???

Cena 4.500 zł

Od dziecka moim kompleksem były odstające uszy. Kto je ma, ten wiem jak to w młodzieńczych latach było wyśmiewane i uprzykrzane. W dorosłym życiu już nie przeszkadza to, ale skoro było to moje marzenie postanowilam, że je spełnię. O klinice dowiedziałam się od koleżanki, ktora robiła zabiegi na twarz, po wejściu na stronę przeczytałam, że jest bezinwazyjna oferta korekty uszu. Wysłałam swoje zdjęcia do konsultacji z Panią doktor. Moje uszy nie dość, że były odstające, asymetryczne, to płatek jednego ucha nie mial fałdki. Odpowiedź Pani Doktor: kwalifikuje się Pani do zabiegu, zapraszam Panią do umówienia wizyty. Aż ze szczęścia podskoczylam. Do zabiegu trzeba być zdrowym, bez infekcji itp. Przed zabiegiem dostaje się znieczulenie, a także miejscowe ostrzyniecia, które de facto mnie nie bolały, precyzja Pani Doktor :). Sam zabieg trwał okolo 1h, później normalnie się funkcjonuje. 2-3 dni opatrunek na głowie, a później zwykła opaska. Ból pojawił się po zejściu znieczulenia, ale do zniesienia, można się wspomoc przeciwbólowymi, jak ktoś potrzebuje. Efekt jest spektakularny, zdjęcia porównawcze sprzed i po, to nie ma co ukrywać dwie inne osoby na zdjęciach. Jestem przeszczesliwa, że trafiłam do Pani Doktor i zdecydowałam się na ten zabieg. Odmienia życie!

Cena 3.000 zł