Informacje o cenie zabiegu IPL

367 zł
średnia
28
specjalistów

IPL (ang. intense pulse light) to technologia mająca wiele zastosowań w medycynie estetycznej: wykorzystywana jest głównie do odmładzania skóry i usuwania przebarwień, ale także do trwałej depilacji, leczenia trądziku i likwidacji rumienia. Zabiegi światłem IPL są nieinwazyjne i delikatniejsze niż zabiegi laserem, dlatego też ryzyko powikłań jest niskie. Interwencje trwają krótko, nie są bolesne i nie wymagają hospitalizacji. Najczęściej wykonuje się od kilku do kilkunastu sesji. Średnia cena za zabieg IPL wynosi 367 zł.

IPL Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Wrocław 250 zł 250 zł 250 zł
Ceny w Bydgoszcz 500 zł 500 zł 500 zł
Ceny w Kraków 100 zł 250 zł 400 zł
Ceny w Warszawa 250 zł 250 zł 250 zł
Ceny w Katowice 100 zł 100 zł 100 zł
Ceny w Częstochowa 500 zł 500 zł 500 zł
Ceny w Racibórz 150 zł 275 zł 400 zł
Ceny w Rzeszów 100 zł 350 zł 600 zł
Ceny w Gostyń 150 zł 150 zł 150 zł
Ceny w Olsztyn 150 zł 150 zł 150 zł
Ceny w Lubliniec 150 zł 250 zł 350 zł

Podana cena jest orientacyjna – to średnia cen obliczona na podstawie danych podanych w autentycznych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, anatomia pacjenta, stopień trudności zabiegu itd.

Najniższa cena 100 - 274 zł
2 Historie
Średnia cena 275 zł - 458 zł
7 Historie
Najwyższa cena 459 zł - 675 zł
3 Historie

Co jest wliczone w cenę zaiegu IPL?

W pierwszej kolejności należy udać się na konsultację do dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej (koszt od 100 do 300 zł). Specjalista określi, czy nasz problem można leczyć w ten sposób, wykluczy przeciwwskazania i zdecyduje, ile sesji zabiegowych należy wykonać. Fotoodmładzanie twarzy z wykorzystaniem systemu IPL kosztuje ok. 200-300 zł za jedną sesję. Depilacja IPL z kolei kosztuje od 150 do 500 zł za jeden zabieg. Po zabiegu należy stosować kremy z filtrem (najtańsze kosztują 40 zł, a ceny sięgają nawet 200-300 zł).

Co może podwyższyć cenę zabiegu IPL?

Interwencję IPL można łączyć z innymi zabiegami. Niektóre nowoczesne urządzenia wykorzystują jednocześnie technologię IPL i na przykład RF. Terapie łączone oraz zabiegi z wykorzystaniem urządzeń najnowszej technologii zazwyczaj kosztują więcej.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Najbardziej podobnym zabiegiem jest odmładzanie lampami LED. Jedna sesja kosztuje od 150 do 300 zł. Obecnie dostępnych jest wiele technik odmładzania. Przykładowo jedna sesja odmładzania twarzy falami radiowymi (radiofrekwencja) kosztuje od 350 do 700 zł. Innym przykładem jest odmładzanie laserem: jedna sesja to koszt od 300 do 1500 zł.

Czy zabieg IPL jest refundowany przez NFZ?

Nie – ani NFZ, ani prywatne ubezpieczenia nie obejmują zabiegów medycyny estetycznej, co dotyczy zarówno zabiegów IPL, jak i innych.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Najczęściej wykonuje się więcej niż jedną sesję IPL. Za całą terapię nie płacimy z góry, a przy każdym zabiegu, dzięki czemu płatność rozkłada się w czasie.

Porady ogólne

Przykładowe urządzenia wykorzystujące technologię IPL to LightSheer, SkinTyte II, Solari itp.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Kilka dni temu miałam wykonany zabieg z użyciem Dermapenu. Ile minimalnie czasu muszę odczekać, by poddać się kuracji IPL?

Dzień dobry Po zabiegu Dermapen należy odczekać 10-14 dni do wykonania procedury z użyciem IPL na tym samym obszarze. Zabiegi IPL to zwykle seria, którą rekomenduję rozpocząć jesienią, kiedy skóra nie będzie już opalona i łatwiejsza będzie ochrona przed promieniowaniem UV po procedurze. Ewa Rybicka

1 odpowiedź czytaj więcej

Dzień dobry, Planuję zapisać się na zabieg usuwania trwałego rumienia za pomocą IPL. Czy to, że opalam się na czerwono na twarzy i po opalaniu twarz jest bardzo czerwona, może być przeciwskazaniem do zabiegu IPL? Czy po IPL rumień może zostać na stałe i nie zejść w kilka dni po zabiegu?

Dzień dobry Rumień najskuteczniej mozna zredukować lub całkowicie usunąć stosując serie zabiegów IPLem medycznym. Trzeba tylko mieć na uwadze że musi to być bardzo dobrej klasy sprzęt w rękach doświadczonego lekarza. Niestety 90% funkcjonujących w gabinetach kosmetycznych IPLi to tani chiński sprzęt który nie ma szans w konfrontacji z rumieniem ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej

Witam, 8 miesięcy temu miałam u kosmetyczki zabieg IPL na twarz. Po tym skóra całkowicie się zmieniła, pogrubiała, zrobiła się wiotka, pojawiły się linie marionetki. Ludzie pytają, czy dużo schudłam, a moja waga utrzymuje od wielu już lat. Jestem załamana, z jędrnej, napiętej skóry mam skórę starszej Pani. Jaki zabieg mógłby mi pomóc, by poprawić kondycję i wygląd skóry. Mam 35 lat.

Dzień dobry Wydaje się mało prawdopodobne aby nawet źle wykonany zabieg IPLem mógł wywołać takie konsekwencje.moze są inne przyczyny pogorszenia stanu skóry Niezależnie od tego ma Pani co najmniej kilka możliwości uzyskania poprawy wolumetrii ,jędrności ,napięcia skory Może to byc Accent Prime( urządzenie konturujące i modelujące sylwetkę twarz ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej

Proszę o informację, po co po oparzeniu poddano mnie zabiegowi naświetlania LED? W sumie 10 takich naświetlań, czy tylko dla przyśpieszenia narastania nowego naskórka? Czy dłuższe naświetlanie spowodowałoby, że ubytki tkanki by się wypełniły nową tkanką mimo martwicy po oparzeniu?

Witam, LED o długości fali 833 nm przyspiesza proces gojenia poprzez działanie na poziomie komórkowym (hamuje uwalniania mediatorów stanu zapalnego). Na pewno nie wyleczy blizny. To, co widać u Pani na zdjęciu, trzeba leczyć laserem frakcyjnym CO2.

2 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU IPL

Czerwona twarz po zabiegach IPL
Sz. P. Jestem zrozpaczona i prosze o pomoc lekarzy na tym forum. 30 wrzesnia 20015 roku mialam robiony...
kasia360116
Ostatni komentarz: 9 cze 2020 ·
1

Oferty

Zobacz wszystkie