Informacje o cenie zabiegu powiększanie biustu

14.856 zł
średnia
100
specjalistów

Powiększanie biustu to operacja plastyczna, która ma za zadanie powiększyć piersi i nadać im pożądany kształt, co jest możliwe dzięki implantom lub poprzez autologiczny przeszczep tłuszcz (lipotransfer). W przypadku protez, należy zaznaczyć, że istnieją dwa podstawowe typy: anatomiczne, które zapewniają bardziej naturalny efekt, i okrągłe, dla uzyskania bardziej pełnego dekoltu.

Powiększanie biustu Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Warszawa 13.000 zł 15.333 zł 17.500 zł
Ceny w Polanica-Zdrój 15.500 zł 15.500 zł 15.500 zł
Ceny w Poznań 13.000 zł 14.571 zł 17.000 zł
Ceny w Kraków 13.000 zł 14.964 zł 16.500 zł
Ceny w Szczecin 13.500 zł 14.725 zł 15.400 zł
Ceny w Wrocław 14.000 zł 15.277 zł 18.000 zł
Ceny w Bydgoszcz 14.500 zł 14.625 zł 14.750 zł
Ceny w Katowice 13.000 zł 14.442 zł 17.000 zł
Ceny w Chorzów 13.000 zł 13.250 zł 13.500 zł
Ceny w Częstochowa 14.000 zł 14.000 zł 14.000 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen zawartych w prawdziwych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 13000 - 11.141 zł
6 Historii
Średnia cena 11.142 zł - 18.570 zł
+10 Historii
Najwyższa cena 18.571 zł - 18.000 zł
3 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę powiększania biustu?

Pierwszym krokiem na drodze do powiększenia biustu jest udanie się na konsultację do chirurga plastycznego, gdzie ustali on wspólnie z pacjentką, jakie implanty wybrać oraz jaką technikę operacji zastosować. Konsultacja z chirurgiem może kosztować od 150 do 450 zł. Przed zabiegiem powinniśmy wykonać serię badań, aby wykluczyć przeciwwskazania, najważniejsze z nich to USG piersi (80-150 zł) i pakiety badań krwi i moczu (w zależności od laboratorium 80-150 zł). Jako że mowa o zabiegu chirurgicznym należy liczyć się z kosztami użytkowania sali operacyjnej. Powiększanie biustu zawsze wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, którego koszt to 1000 zł. Główny koszt zabiegu to wynagrodzenie chirurga i jego zespołu: 8000-13000 zł. Po operacji konieczny jest pobyt w klinice przynajmniej 24 godziny i ceny hospitalizacji zaczynają się od 300, a sięgają 700 zł. Po operacji należy wracać na wizyty kontrolne (150-300 zł za jedną). Po zabiegu pozostają blizny, które należy pielęgnować odpowiednim kremem: w zależności od marki kosztuje on 40-150 zł (lub więcej). Powinno się także kupić przepisane leki (głównie przeciwzapalne i przeciwbólowe), za które zapłacimy 50-100 zł. Jedną z ważniejszych rzeczy jest także zakup stanika pooperacyjnego: 100-400 zł.

Co może podwyższyć cenę operacji powiększania biustu?

Zadajesz sobie pytanie, dlaczego zapłaciłaś za operację powiększania biustu więcej niż Twoja koleżanka? Na cenę takiej operacji wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest defekt pacjentki oraz jej oczekiwania względem rezultatu. Od tych rzeczy zależy, jaka technika zostanie zastosowana, co w dużym stopniu determinuje cenę. Niekiedy też konieczne jest wykonanie powiększenia z mastopeksją. Istnieje też wiele marek i rodzajów implantów, a ich ceny różnią się od siebie (Sebbin, Motiva, Mentor, Polytech, Allergan, Nagor, Silimed, Sebbin, Eurosilicone, Laboratoires Arion, aby wymienić niektóre). Wszyscy specjaliści powinni pracować na implantach zatwierdzonych do użytku w Europie, posiadających znak jakości i bezpieczeństwa CE. Pamiętaj, że cena jest zwykle wyższa w dużych miastach; ponadto doświadczeni i znani specjaliści oraz kliniki z nienaganną reputacją zazwyczaj mają wyższe ceny.

Ceny podobnych zabiegów Polsce

Oprócz operacji powiększania piersi istnieją inne zabiegi chirurgiczne, które pomogą spełnić marzenia o pięknym biuście. Przykładem jest mastopeksja, czyli lifting piersi, który pozwala podnieść obwisły biust. Za taką operację zapłacimy 11000-17000 zł. Piersi można także podnieść przy pomocy nici liftingujących APTOS, co kosztuje około 9000-12000 zł. Jeżeli jednak Twoim problemem są zbyt duże piersi, możesz je chirurgicznie zmniejszyć za 11000-17000 zł. Dla kobiet po mastektomii rozwiązaniem jest rekonstrukcja piersi, która wykonywana prywatnie kosztuje około 9-12000 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Coraz więcej klinik oferuje taką możliwość, jednak program ratalny nie jest wciąż standardem, dlatego należy uzyskać taką informację przed zabiegiem.

Czy operacja powiększania biustu jest finansowana przez NFZ?

Nie, NFZ nie finansuje operacji plastycznych, mających na celu jedynie poprawę wyglądu. Podobnie prywatni ubezpieczyciele. Wiele kliniki oferuje jednak możliwość zapłaty w ratach.

Porady ogólne

Wybór kliniki i chirurga plastycznego to prawdopodobnie jeden z najważniejszych wyborów w Twoim życiu. Przemyśl dokładnie wszystkie za i przeciw i nie kieruj się jedynie ceną. Twoje zdrowie, bezpieczeństwo ale też zadowolenie z efektu operacji są ważniejsze.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
jagoda12
Usuwanie implantów - cena zabiegu Jagoda12 · 27 lis 2019

Czy znacie lekarzy usuwających implanty metodą en bloc? Najlepiej w okolicach Krakowa, i jaka jest szacowana cena zabiegu?

MUDr. Libor Polák

MUDr. Libor Polák

Dzieň dobry, usuwanie implantow kosztuje na mojej klinice Polmedicana w Ostravie 1200 Euro/5000 zlotych/. Do widzenia, Libor Polák Dr.med.

2 odpowiedzi czytaj więcej
pati828803

Witam. Chciałam zapytać gdzie w Warszawie mogłabym odbyć konsultacje tydzień po zabiegu powiększania piersi? Chodzi o to że będę miała operacje za granicą i wygodniej mi odbyć taką konsultacje w miejscu mojego zamieszkania. Wiem że w cenie operacji mam już wszystkie konsultacje itd ale zależy mi na szybkim powrocie do dzieci. Cena nie się liczy. Pytałam w jednej klinice i kilku innych znanych lekarzy, ale powiedzieli, że nie praktykuja czegoś takiego....

Nie ma za co. Miłego dnia Dr Bartłomiej Zoń

3 odpowiedzi czytaj więcej
angela188

Witam, ponieważ mieszkam za granica chciałabym się dowiedzieć na jak długo musiałabym przyjechać na konsultacje oraz wykonanie wszelkich badań. Interesuje mnie również cena implantów firmy mentor.

Witam, przed zabiegiem konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem w celu doboru odpowiednich implantów. Należy wykonać szereg badań z krwi oraz USG piersi. Cały pobyt to około 10 dni. Ceny znajdzie Pani na naszej stronie Pozdrawiam

7 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU POWIĘKSZANIE BIUSTU

Dr Drozd - cena implantu
Czy cena implantu Mentor HP i Mentor XTRA HP u dr Drozda jest taka sama? Czym różnią się te implanty + na...
xszarlotkax
Ostatni komentarz: 18 lut 2021 ·
3
Usunięcie implantów piersi
Czy ktoś się orientuje, jaka jest cena zabiegu usunięcia implantów? Ewentualnie jaki to jest przedział...
Jagoda12
Ostatni komentarz: 24 lip 2020 ·
0

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Powiększanie biustu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Witam. Zabieg powiększenia piersi wykonał dr Polak z Czech z Ostrawy w klinice Polmedicana 5.10.2020 r. Pierwszy zabieg powiększenia piersi 2017 r. również u tego doktora. Jestem bardzo zadowolona, wszystko sprawnie i ok. Klinika czyściutka, panie pielęgniarki bardzo mile i pomocne. 1 op implanty 430 Polytech, a przy drugiej wymiana na 610 Polytech. Pan doktor słucha oczekiwań pacjentki i nie krytykuje wyboru np. większych implantów. Szczerze mogę polecić klinikę Polmedicane i na pewno jeszcze tam wrócę… 😊😉

Cena 12.000 zł

Hej kochane! 😊 Chciałabym się podzielić z wami swoją historią. Jestem 2 tygodnie po operacji powiększania piersi, zabieg wykonywał dr Drozd w Katowicach. Od dawna o tym marzyłam, jednak blokował mnie strach przed bólem - nie wiedziałam, czego się spodziewać, sądziłam że wiąże się to z przeogromnym cierpieniem. I wiecie co? Bardzo, bardzo się pomyliłam, ale od początku... Na konsultacje czekałam miesiąc, ustaliliśmy tam jaki rozmiar byłby dla mnie odpowiedni, docelowo chciałam mieć +2 rozmiary, tak żeby efekt był widoczny, ale też nie wyglądał karykaturalnie. Od początku byłam zdecydowana na implant okrągły, firmy Mentor z ultra wysokim profilem, zaufałam tej firmie ponieważ ma certyfikat FDA i dożywotnią gwarancję (większość implantów ma tylko 10 lat, więc warto to sprawdzić). Miałam dodatkowo asymetrię, więc doktor użył implantów 405cc i 455cc. Na pierwszej konsultacji doktor stwierdził, że mam drugi stopień opadania piersi i warto byłoby zrobić lift okołobrodawkowy – wywołało to we mnie większy strach niż sama implantacja. Jakoś to w sobie przetrawiłam… miałam wiele wątpliwości, tygodnie po pierwszej konsultacji były najgorsze, przejrzałam cały Internet, co jeszcze bardziej potęgowało mój lęk. Dr Drozd ma w zwyczaju robić dwie konsultacje przed zabiegiem, na drugim okazało się, że może nie trzeba będzie robić liftu, bo nie mam opadającej skóry, tylko brodawki są nisko, a można to zniwelować wysokim implantem, do samej operacji byłam trzymana w niepewności 🙈 Dzień zabiegu: Przyjechałam do kliniki, zaprowadzono mnie do swojego dwu-osobowego pokoju z łazienką. Po chwili przyszła pani pielęgniarka z wenflonem i dokumentami, które musiałam wypełnić. Wzięłam prysznic, przebrałam się w specjalne uciskowe pończochy (to było wyzwanie, niesamowicie ciężko się je ubierało 🙈), przyszedł doktor, zapytał jak samopoczucie, po czym zaczął malować po mojej klatce rysunki przypominające mapę drogową 🙃 Lęk był o dziwo dużo mniejszy niż po pierwszej konsultacji, może jeszcze to do mnie zupełnie nie docierało? Dopiero kiedy położyłam się do łóżka i wieziono mnie na blok operacyjny, zapragnęłam stamtąd uciec, ale już nie było odwrotu! Próbowałam się powstrzymać, ale łezki mimowolnie leciały. Rozłożyłam ręce jak do ukrzyżowania, pielęgniarka zapytała, czy mam jakieś alergie, podłączono mnie do jakiejś aparatury, słyszałam ze serce wali mi jak oszalałe. „Może Pani poczuć ból w lewej ręce” – powiedział głos, po czym poczułam w żyle chłodny, lekko rozpierający płyn zmierzający do góry… założono mi maskę, wzięłam kilka wdechów bezwonnego gazu i poczułam jakie moje ciało jest ciężkie, jakbym chciała się zapaść, coraz trudniej mi się mrugało, nie byłam już w stanie utrzymać ich otwartych, ogarnął mnie spokój i akceptacja tego co się dzieje… [PRZEBUDZENIE] Obudziłam się wieziona na łóżku, niestety nie pamiętałam co mi się śniło, choć bardzo chciałam to zapamiętać. Wymamrotałam „Czemu nie było operacji, czemu nic mnie nie boli?” Co czułam? Czułam się trochę jak mumia, niezbyt przytomna, otumaniona, bardzo mocno związana bandażem, miałam założony stanik kompresyjny firmy Lipoelastic. Byłam bardzo zaskoczona, spodziewałam się czegoś zupełnie innego, rozdzierającego klatkę piersiową bólu, a czułam tylko ciężar i ucisk, jakby mi ktoś włożył do stanika dwa worki cukru. Ból oceniam 2/10. Wiadomo, silne leki znieczulające jeszcze działały, ale stan ten utrzymywał się przez wiele godzin. Obeszło się też bez liftu. Opieka w klinice była cudowna, pielęgniarka przychodziła do mnie co godzinę, dawała mi leki w kroplówce i wszystko było w porządku. Przerażały mnie tylko dreny, czułam się w nich jak cyborg. Nastała noc i zrobiło się trochę gorzej. Starałam się leżeć nieruchomo, dlatego nieźle dałam w kość swoim plecom, bolały mnie strasznie, łopatki i odcinek lędźwiowy dosłownie mnie paliły. Co chwile regulowałam poziom lóżka, żeby je trochę odciążyć. Nie zmrużyłam praktycznie oka przez całą noc, głównie przez cogodzinne wymioty i ten ból pleców – nudności to normalna sprawa po narkozie i antybiotykach, przeszło dopiero po środkach przeciwwymiotnych. Pierwszy posiłek, który byłam w stanie zjeść, to musli o 11. Było pyszne! Po śniadaniu ściągnięto mi bandaż i dreny – jejku co to była za ulga! Najlepszy moment. Bałam się ściągania drenów, ale zupełnie niepotrzebnie, to w ogóle nie boli, nawet nie zauważyłam kiedy je ściągnięto, także nie bójcie się drenów 🤗 One mają za zadanie zmniejszyć ilość naciekających płynów, czyli odciążyć nasze piersi i zmniejszyć ewentualny ból. Po wyjściu z kliniki bałam się, że kiedy leki przestaną działać, czeka mnie bol, którego nie zbije lekami bez recepty. Znowu się pomyliłam. Czułam się naprawdę w porządku! Ucisk i ograniczenie ruchowe to nie to samo co ból, więc byłam mega zadowolona. Czasami budziłam się w nocy z bólem pleców, ketonal trochę pomagał. Leki brałam co 4h na przemian ibuprofen, paracetamol, ketaprofen itd. (tak zapobiegawczo bardziej). Przy pierwszej kąpieli było mi trochę słabo, więc zrobiłam ją możliwie szybko, bez stanika czułam się strasznie ciężko i wolałam go jak najszybciej założyć. Rany odkażałam i smarowałam Tribioticiem, potem opatrunek i gotowe. Kiedy je pierwszy raz zobaczyłam, nie podobały mi się, sutki były nisko, wyglądały jak dwa przyszyte głazy, ale z każdym dniem podobają mi się coraz bardziej, robią się mniej kanciaste, sutki stopniowo się unoszą, na początku wydawało mi się, że są asymetryczne, to normalne, rzadko piersi wyglądają w pierwszych dniach tak jak sobie wymarzyłyśmy. Z dolegliwości od kilku dni czuję kłucie w lewym sutku, co jakiś czas, kiedy się ruszam, czuję takie punktowe ukłucie jakby igiełką, nie ukrywam, że trochę mnie to irytuje, doktor twierdzi, że na tym etapie gojenia, to normalne, jutro mam konsultację, więc dowiem się więcej szczegółów. A prawa pierś od początku jakby nic z nią nie było robione 😄 PODSUMOWUJĄC: TAK! ❤️ Polecam z całego serca plastykę piersi, jeśli tylko macie takie marzenie, nie wahajcie się je spełnić, strach ma wielkie oczy i trwa krótko, a piękny biust zostanie wam do końca życia! <3

Cena 16.000 zł

Już pisałam na temat plastyki powiek. Nigdy nie opiniuję. Pierwszy raz zrobiłam to przed chwilą, opisując zabieg plastyki powiek (opadanie górnych i przepukliny dolnych). Praktycznie po 2 miesiącach od tego zabiegu, zdecydowałam o dużym w moim odczuciu zabiegu, plastyce piersi. Ale tym razem bez strachu, obaw. Już wiedziałam, że będzie dobrze. Pan doktor Osuch swoją osobą sprawia, że czujesz, że właściwe miejsce, właściwa osoba. Różnie moje znajome to przechodziły… po zabiegu przyjęłam 1 TABLETKĘ P/BÓLOWĄ, NIE BYŁO OBRZĘKÓW, SINIAKÓW, CZUCIE W BRODAWKACH NATYCHMIAST, BLIZNY SUBTELNE, GOJENIE REWELACYJNE. Efekt wspaniały. Dopiero po zabiegu zdałam sobie sprawę z tego, że piersi nie ciążą mi (zaznaczam, że rozmiar mam zupełnie średni i nie było redukcji) czuję się lekko z nimi, wyglądają cudownie, są w miejscu, w którym powinny być, przez co nie czuję ciężaru. Bardzo dużo rozpisuję się na temat zabiegu… bo… chcę zachęcić te panie, które wahają się. Zróbcie to!!! A powinnam podziękować doktorowi i zespołowi. Pan Dr, człowiek konkretny, powoduje, że opuszczają Cię niepewność i strach. Pewien siebie, to plus, także dowcipny i przepocieszny czasami. A co najważniejsze, kiedy kończą się krótkie żarty, widać w jego twarzy totalne skupienie, troskę, profesjonalizm. Rzecz cenna: od początku do końca poczucie pełnego nadzoru, zaopiekowania… dbałość o każdy szczegół i komfort pacjenta. I nie łatwo doktora namówić do pomysłu np.:zdjęcia szwów, jeśli On uważa, że nie czas… jest absolutnie świetny. Jako i jego Panie z zespołu. Pozdrawiam serdecznie cały ZESPÓŁ KLINIKI. Bogumiła.

Cena 26.000 zł

Bylam operowana przez dr J. w Klinice T. Bardzo cierpiałam po wybudzeniu, wymiotowałam, o 7 rano pobudka przez pielęgniarki i do domu! Bez śniadania, bez niczego. Miałam piersi nierówne, cięcia pod pachą o długości 8 cm. Jeździłam do kliniki po pomoc, a bylam zbywana i odsyłana do domu, bo "panikujeę, moje piersi są piękne i potrzebują czasu". Nie mogłam ruszać rękoma, bo blizny się źle goiły, ale lekarz to widział i nic nie powiedział. Postanowiłam pojechać do kliniki Szczyt i tam jak mnie zobaczył Charatynowicz od razu odesłal mnie do fizjoterapeuty Macieja Waś - to było moje wybawienie. Wystarczyło pół godziny rehabilitacji, abym zaczęła podnosić ramię. Pan Maciej jest najbardziej zaangażowanym specjalistą, jakiego znam. Do tego bardzo przystojny :) Długie tygodnie chodziłam do niego na wizyty, aby wyrównać również wysokość brodawek. Praca na powięziach była trochę bolesna, ale przyniosła genialne rezultaty. Pan Maciej Waś uratował moje piersi i moja psychikę, bo bylam naprawdę w złym stanie. W klinice T. nie otrzymałam wystarczającej pomocy.

Cena 22.000 zł

Cześć dziewczyny , zdecydowałam się na powiększenie biustu , jestem po pierwszej konsultacji , lekarz powiedział ze założy mi implant okrągły firmy mentor . Nie wiem jaki wziąć rozmiar . Mam 158 cm wzrostu, 58 kg , rozmiar biustu 70 b. Chciałabym żeby wyglądały naturalnie na ładne duże c. Jaki rozmiar implantu wybrac ? 200 czy np 300. Poradzicie proszę

Cena 30.000 zł