Informacje o cenie zabiegu zmniejszenie biustu

14.741 zł
średnia
91
pacjent

Mammoplastyka, czyli chirurgiczne zmniejszenie piersi, polega na usunięciu tkanki tłuszczowej i gruczołu z tej partii ciała. W niektórych przypadkach może być konieczne zmniejszenie otoczki brodawki. Poza zmniejszeniem rozmiaru, celem zabiegu jest także nadanie im pożądanego kształtu i proporcjonalnej sylwetki.

Zmniejszenie biustu Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Warszawa 12.000 zł 14.538 zł 19.000 zł
Ceny w Bielsko-Biała 13.500 zł 13.500 zł 13.500 zł
Ceny w Polanica-Zdrój 14.500 zł 15.000 zł 15.500 zł
Ceny w Kraków 12.000 zł 14.450 zł 16.000 zł
Ceny w Szczecin 12.000 zł 15.471 zł 19.500 zł
Ceny w Bydgoszcz 18.000 zł 18.250 zł 18.500 zł
Ceny w Wrocław 12.000 zł 13.714 zł 16.500 zł
Ceny w Katowice 12.000 zł 16.250 zł 18.000 zł
Ceny w Chorzów 15.990 zł 15.990 zł 15.990 zł
Ceny w Poznań 12.000 zł 14.416 zł 19.000 zł
Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen zawartych w prawdziwych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 12000 - 11.054 zł
7 Historii
Średnia cena 11.055 zł - 18.426 zł
9 Historii
Najwyższa cena 18.427 zł - 19.500 zł
4 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę operacji zmniejszenia biustu?

Przed operacją należy udać się na konsultację z chirurgiem plastycznym, który oceni piersi i będzie w stanie podać dokładny kosztorys. Pierwsza wizyta kosztuje 150-450 zł. Kiedy podejmiemy już decyzję o zabiegu należy wykonać serię badań, aby wykluczyć przeciwwskazania (USG piersi, morfologia, badanie moczu itp.). USG piersi kosztuje 80-150 zł, a pozostałe badania w zależności od laboratorium 100-150 zł. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, czego koszt to 1000-1200 zł. Wynagrodzenie chirurga to 5000-8000 zł. W cenę wliczyć należy także koszty użytkowania sali operacyjnej. Po operacji pacjentka pozostaje w klinice przynajmniej 24 godziny: spędzenie nocy w szpitalu i opieka pooperacyjna to 300-700 zł za dobę. Po zabiegu powinniśmy udawać się na konsultacje, aby upewnić się, że proces gojenia przebiega prawidłowo i nie wystąpiły komplikacje (150-200 zł jedna). Pacjentka powinna zaopatrzyć się w przepisane leki (40-80 zł) i krem na blizny (ceny są bardzo różne w zależności od marki: 40-150 zł lub więcej). Konieczne będzie także noszenie stanika pooperacyjnego, za który zapłacimy 100-400 zł.

Co może podwyższyć cenę operacji zmniejszenia biustu?

Powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, bardzo wiele zależy od diagnozy pacjentki, od której zależy wybór techniki operacyjnej (odwrócone T, blizna pozioma itp.). Bardziej skomplikowane i czasochłonne techniki sprawiają, że cena zabiegu rośnie. U niektórych osób specjalista może zalecić drenaż limfatyczny lub masaże, co również podniesie ogólne koszty. Pamiętaj także, że reputacja kliniki i kwalifikacje lekarza wpływają na cenę. Podobnie miasto – w większych ośrodkach miejskich ceny zazwyczaj są wyższe.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Podobną operacją jest mastopeksja, czyli lifting piersi, która pozwala podnieść i wymodelować obwisłe piersi, a której koszt to 11000-17000 zł. Ten sam zabieg można wykonać małoinwazyjną metodą przy pomocy nici liftingujących za 3000-7000 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Najczęściej występujący system płatności ratalnej za zabiegi medyczne w Polsce to MediRaty. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie klinika oferuje taki program.

Czy operacja zmniejszenia biustu jest finansowana przez NFZ?

W niektórych przypadkach tak. W jakich konkretnie? NFZ refunduje zabiegi, które należy wykonać z przyczyn zdrowotnych. U niektórych kobiet zbyt duże piersi powodują dolegliwości związane przede wszystkim ze zbyt dużym obciążeniem pleców. W tych przypadkach można starać się o refundację. Pakiety ubezpieczenia prywatnego również mogą zaiwerać tego typu operację, jednak należy się skonsultować z przedstawicielem.

Porady ogólne

Cena nie powinna być czynnikiem decydującym przy wyborze specjalisty – kieruj się kwalifikacjami i doświadczeniem chirurga. Pamiętaj także, że bardzo ważne jest, aby czuć zaufanie do lekarza, którego wybierasz.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Witam, chciałabym w przyszłym roku poddać się zabiegowi pomniejszenia piersi, mój rozmiar to 75 D/E moje piersi są Obcisłe i nie jestem zadowolona z ich wyglądu jako kobieta chciałabym być jak najbardziej atrakcyjna i podobać się przede wszystkim sobie, jestem szczupła osoba natomiast mój biust przeszkadza mi i jest mi w nim" bardzo nie wygodnie" chciałbym zmniejszyć go do rozmiaru małego B oraz podnieść go tak żeby wygladal dobrze Proszę o polecenie lub napisanie swojej opinii czy zmieszcze się w cenie 8-10 000 zł wykonując ta operacje Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Witam serdecznie, Zmniejszenie piersi w KLINICE ELITE to koszt 11-13 tyś. złotych. Dokładną cenę ustala lekarz podczas konsultacji. Pozdrawiam

5 odpowiedzi czytaj więcej

Witam Poszukuje w Warszawie wybitnego i doświadczonego chirurga w usuwaniu implantów piersi En bloc - z cała kapsułą. Proszę o pomoc lub polecenie

Dzień dobry. Zawsze staram się wykonać tę operację metodą en-bloc, jednak, śródoperacyjnie, nie zawsze jest to możliwe. Decyduje o tym kilka czynników, natomiast, tak jak napisałem, zawsze mam zamiar taką operację wykonać. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

2 odpowiedzi czytaj więcej

Jestem 10 miesięcy po dużej redukcji piersi. Brodawki są bez unerwienia. Efekt jest wspaniały, ale nastąpiły powikłania w postaci rozchodzących ran, poprawiono szycie. Mimo wszystko ponownie rana sie rozeszla i jest spora blizna. Zbiornik chlonki utrzymywal 8 miesiecy, była ściągana, aż sie wchlonęła. Pierś nadal mnie boli, są dni że bardzo mocno. Usg wykonuje co miesiąc. Nic w nim nie widać. Czy to normalne, że tak długo odczuwam ból?

Dzień dobry! W zależności od zakresu zabiegi, dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się przez około roku

2 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU ZMNIEJSZENIE BIUSTU

Co jest potrzebne do szpitala?
Hej dziewczyny, za 2 tygodnie mam zaplanowaną operację zmniejszenia piersi, możecie dać mi jakieś...
Endzi865160
Ostatni komentarz: 16 sty 2020 ·
0

Oferty

Zobacz wszystkie

Oferty na zabieg Zmniejszenie biustu

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Zmniejszenie biustu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Znajdź oferty

Gdzie?

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Zmniejszenie biustu. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Brak mi słów żeby opisać, co Panu doktorowi udało się zrobić z moimi piersiami. Operacja bez najmniejszych komplikacji, rekonwalescencja również. Żadnych powikłań. Efekt natomiast przerósł moje najśmielsze wyobrażenia. Piersi są mocno zredukowane a mimo to majà naprawdę piękny kształt. Zarówno przed jak i po operacji czułam się bardzo zaopiekowana. Wszelkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Uzyskałam odpowiedź na wszystkie pytania.

Cena 18.000 zł

Warto, super samopoczucie po zabiegu. Efekt powalający. Nowe inne lepsze zycie. Profesor Szychta talent talentów. A jaki miły i sympatyczny czlowiek. Uzdrowil nie tylko moje ciało ale i głowę.

Cena 18.000 zł

Jestem niesamowicie zadowolona z efektu przeprowadzonej operacji, opieki w klinice i po wyjściu i z podejścia Pana Doktora i personelu do mojej osoby. Pan Doktor to lekarz z ogromnym taktem, wiedzą i fachowością. To, co uzgodniliśmy w trakcie wizyty, zostało spełnione. W czasie pobytu w Klinice czułam się bardzo zaopiekowana przez wszystkich. Każda wątpliwość była wyjaśniona. Opieka pooperacyjna rewelacja. Pan Doktor był stale dostępny czy to telefonicznie czy osobiście. Jeśli będę robiła kiedyś jakąkolwiek operacje plastyczną to tylko u dr Charytonowicza.

Cena 18.000 zł

Doktor wykonał zmniejszenie piersi o jedyne 50 mililitrów. Nie jest to ilość na jaką się umawialiśmy. Jest to dla porównania. około łyk wody. Ilość właściwie niezauważalna. Nigdy bym się nie zdecydowała na usuwanie tak znikomej ilości, kosztem blizn i cięcia przewodów mlecznych oraz gruczołu, co oczywiście niesie za sobą poważne konsekwencje. Są to cięcia nieuniknione przy zmniejszaniu i zdaje sobie z tego sprawę, ale mają sens jeśli faktycznie pierś się zmniejszy. A robienie tego żeby wyciąć 50 ml jest wręcz absurdalne. Zgłosiłam się na operację zmniejszenia jednej piersi. Kilkukrotnie upewniałam się, pytając doktora czy będzie w stanie to zmniejszenie wykonać, czy da się wyciąć tyle ile potrzeba przez ustalone miejsca, i prosiłam żeby dokładnie obejrzał pierś, bo nie chce się obudzić i usłyszeć, że zrobił coś innego niż ustalamy, albo że się tego nie udało zrobić. Doktor zapewnił, że się da. Jednak ta pewność siebie doktora nie poszła w parze z efektami. Po operacji usłyszałam właśnie to czego się obawiałam: "Nie udało mi się zrobić tego, co chciałem". Na wizytę czekałam około godzinę dłużej niż ustalona pora. Za drugim razem pół godziny i pojechałam. Klinika jest w zwykłym domu, więc nie ma poczekalni ani parkingu dla pacjentów. Stałam na ulicy obok wyrzuconego pod kliniką sedesu. Nie wyobrażam sobie tak stać godzinę na ulicy, jeśli czułabym się bardzo słabo po operacji. Przy wypisie okazało się, że doktor nie wystawi mi zwolnienia, tłumacząc że nie ma druków. Teraz zwolnienia wystawia się online, więc dziwne tłumaczenie. Skierował mnie do mojej przychodni, żeby poprosić o zwolnienie, mimo że chwilę wcześniej kazał podpisać oświadczenie, że będę siedzieć w domu, bo jestem narażona na złapanie wirusa przez obniżenie odporności po operacji. Także obolała bezpośrednio po operacji, zamiast się położyć, miałam wycieczkę do przychodni i narażanie na kontakt z chorymi. Byłam posmarowana środkiem, którym przed operacją smarują pacjenta aż do wysokości twarzy. Ma kolor jak rozcieńczona krew. Więc poprosiłam czy mogę przed wyjściem to sobie umyć. Usłyszałam, że nie, bo to za długo trwa i zmyję to sobie w domu. Podany czas opieki nad pacjentem to doba. Było przed 9:00 rano. Operacja robiona wieczorem dnia poprzedniego. Mimo to nie dano mi czasu na toaletę. W przychodni, gdzie jechałam po zwolnienie, oczywiście mnie zatrzymano na wejściu z powodu tego płynu na moim ciele. Musiałam tłumaczyć, że to nie krew tylko jakiś płyn, bo jestem chwilę po wyjściu z gabinetu po operacji. Na szczęście mnie wpuścili do gabinetu po wyjaśnieniu. Ludzie mijający mnie oczywiście też skupiali na tym wzrok. Wahałam się z dodaniem opinii, ale nikomu nie życzę takiego rozczarowania, jakie mnie spotkało. Wydanych nie małych pieniędzy, cięć, blizn na marne i podejmowania ryzyka operacji oraz powikłań.

Cena 7.000 zł