Mezoterapia igłowa Wideo - pytanie wyróżnione

Mam worki pod oczami od zawsze. Próbowałam mezoterapii igłowej preparatem Prostrolane Inner B, ale niestety zabieg nie dał żadnych efektów. Szukam innego rozwiązania, aby usunąć worki. Bardzo proszę o opinie i dobre rady. Dziękuję

Dzień dobry. Po pierwsze - proponuję wybrać tylko dużą, renomowaną klinikę medycyny estetycznej. Po drugie - na pewno potrzebna jest seria różnych zabiegów, a nie jeden przypadkowy. Po trzecie - warto pomyśleć o chirurgu plastyku w przypadku niesatysfakcjonujących wyników leczenia, o którym napisałem powyżej. Pozdrawiam serdecznie. Dr Bartł ... czytaj więcej

4 odpowiedzi czytaj więcej

Podczas mezoterapii igłowej, robiąc iniekcję pod oczami, dostało się powietrze ze strzykawki. Teraz w okolicy oka powstała opuchlizna. Co dalej? Jak to usunąć? Czym to grozi?

Dzień dobry. Obrzęk i ewentualne powietrze podsķórne powinny się wchłonąć samoistnie do ok. 2 tygodni po zabiegu. Proszę pozostać w kontakcie z Lekarzem wykonującym zabieg. Pozdrawiam serdecznie. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

2 odpowiedzi czytaj więcej
Zwłóknienia po Mewaj · 24 cze 2020

Dzień dobry W październiku ub. r. miałam wykonaną mezoterapię twarzy oraz pod oczami. Zaraz po zabiegu wystąpił ogromny obrzęk i świąd twarzy. Było podejrzenie alergii. Dostałam leki i profilaktycznie antybiotyk. Niestety niewiele to pomogło. Z opuchlizną borykałam się kolejne miesiące. Gdy nieco zeszła, okazało się, że na całej twarzy, a szczególnie pod oczami zostały mi zgrubienia. Próbowałam rozbijać to RF i dermapenem. Efekt żaden. Okazało się po czasie, że miałam podany zły preparat. Ampułkę Murier ze złotem koloidalnym i komórkami macierzystymi, która jak widzę nie jest przeznaczona do iniekcji. Pod oczami mam ogromne i widoczne zgrubienia. Żaden lekarz nie chce się podjąć pomocy. Czy jest jakaś nadzieja, że istnieje metoda, aby to usunąć? Bardzo proszę o o pomoc, bo już wylałam morze łez, jestem załamana i wyglądam fatalnie.

Witam Ogólna zasada jest taka że powikłanie powinien usunąć lekarz który wykonał zabieg W tym wypadku powstały blizny i najpewniej powinno się dać je usunąć laserem frakcyjnym CO2 Pozdrawiam

2 odpowiedzi czytaj więcej
Zmiany pod oczami Monika12 · 28 kwi 2020

Dzień dobry. Mam 28 lat i od miesiąca, z dnia na dzień pojawiły się pod moimi oczami zmiany, opuchlizny, z którymi nie miałam nigdy problemów. Prowadzę aktywny tryb życia, zdrową dietę, nie opalam się, przez cały rok stosuję filtr SPF50. Mimo wszystko pojawiły się te opuchlizny. W mojej rodzinie nikt nie borykał się z tego typu defektem.

Dzień dobry po wykluczeniu chorobowych przyczyn ww stanu można rozważyć kilka metod poprawy jakości skóry tej okolicy i redukcji tych zmian. Stosuje sie w takim wypadku zabiegi laserem frakcyjnym CO2, Termolifting igłowy RF INFINI ,lub ostatnio coraz częściej zabieg laserem picosekundowym do uzyskania satysfakcjonującego efektu z reguły konieczny ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej
Powikłania po dermapenie? gadulka · 21 kwi 2020

Dzień dobry, zwracam się z zapytaniem do specjalistów, ponieważ ze względu na obecna sytuacje nie mam możliwości kontaktu z lekarką wykonująca zabieg. Odbyłam 3 serie mezoterapii mikroiglowej. Ostatni raz mniej więcej 2 tyg temu. Zastosowano ampułkę Dermaheal Hsr. Moim głównym celem było zwiększenie gęstości skory pod oczami (nie miałam jeszcze zmarszczek ale chciałam temu zapobiec), oraz spłycenie blizn po trądziku. Efekt na policzkach bardzo mnie zadowolił niestety pod oczami wręcz przeraził. Skóra zrobiła się wiotka. Marszczy się i jakby totalnie straciła jędrność. Nie wiem już co mam uczynić gdyż z zabiegu na zabieg jest coraz gorzej. Stosuje pielęgnacje jak przed zabiegiem tj. Serum hialuronowe oraz krem NMF + HA które bardzo mi dobrze służyły, dodatkowo teraz po zabiegu dołożyłam pod oczy olej jojoba który nie zdziałał wiec za namowa Pań farmaceutek użyłam maści retimax. Nic niestety na mnie nie działa. Nie wiem czy to skutek uboczny dermapenu i powinnam zrezygnować z tego typu zabiegów? Czy może powinnam poczekać? Jak mam uratować skore? Zalaczylam zdjęcie sprzed zabiegu z grudnia oraz zdjęcia obecnie. Będę wdzięczna za pomoc.

Dr Ewa Rybicka

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry Skóra dolnej powieki wyglada na podraznioną i zdecydowanie źle reaguje na przestymulowanie. Proszę oodstawienie zwłaszcza retimaxu ( skóra wyglada jak po peelingu retinolowym) Polecam przez kilka tygodni stosowanie tylko bardzo delikatnej pielegnacji preparatami takimi jak Regen Ceutic firmy Dermaceutic, bardzo dobrego kremu nawilza ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej
LINERASE czy Profhilo pasja · 15 lis 2019

Witam. Wybieram sie na zabieg na dekolt i do wyboru mam LINERASE lub profhilo. Prosze o radę który wybrac i czy dwa tygodnie po tym zabiegu mogę zrobić laserowy zabieg odmładzający na dekolt ? Dziekuje

Dzień dobry, optymalne dla Pani zabiegi i ich kolejność można dobrać podczas osobistej konsultacji, po ocenie problemu, jaki chce Pani skorygować, zebraniu wywiadu i wykluczeniu przeciwwskazań do określonych terapii. Z zaprezentowanych przez Panią polecam w kontekście odmłodzenia skóry dekoltu laseroterapię, a następnie serię zabiegów preparatem ... czytaj więcej

5 odpowiedzi czytaj więcej

Witam 2 tyg temu miałam przeprowadzony mezobotoks pod oczami preparatem azzalure oraz sunekos. Niestety pod lewym okiem doszło do paraliżu mięśnia okręznego oka, mięsnia jarzmowego i dźwigacza wargi górnej, ponieważ nie moge zmrużyć oka, całkowicie nie marszczy się skóra pod okiem, nie mogę uśmiechnąć się ,gdyż mięsień jarzmowy jest sparaliżowany, górna warga po prawej stronie unosi się tylko do połowy lewej strony. Czuję ściągnięcie, dyskomfort lewego policzka, przy smiechu widać dziwny grymas a oko jest duże, nie zmrużone. Wygląda to żle ponieważ prawe oko reaguje mimicznie, lewe jest jak martwe . Jaka jest przyczyna takiego efektu oraz za jaki czas mniej więcej mięsnie wrócą do sprawności? będę wdzięczna za każdą wskazówkę i chętnie umówię się na konsultację.

Dzień dobry, sugeruję zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg. Mezobotox to zabieg z użyciem minimalnych dawek toksyny botulinowej, stąd dziwi obecność opisywanych przez Panią dolegliwości. Działanie leku jest przemijające, więc Pani mięśnie mimiczne wrócą do pełnej sprawności. Kiedy, to w dużej mierze zależy od podanej da ... czytaj więcej

4 odpowiedzi czytaj więcej
Twarda skóra po mezoterapii EstGen ja_a842373 · 23 sty 2020

Pomocy, skora twarzy jak drewniana sztywna po zabiegu mezoterapii igłowej z preparatem est gen. Minęło 5 tygodni. Twarz jak maska skora twarda na twarxy i szyi. blizny. Jakby wstrzyknieto silikon przemyslowy. Brak czucia. Rysy zniekształcone. Preparat podano w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka nie chce pomóc i kaze kierować sprawe do sadu a producent est gen zrzuca wine na kosmetyczke i nie chce pomoc. POMOCY. Dermatolog twierdzi ze zostanę zeszpecona juz na zawsze. POMOCY. twarz boli, po zabiegu goraczka i potworne migreny. Pozniej jajby skorupa, maska na twarzy. Zamienila sie w gumowa jakby skore. Bez czucia, zgrubiala. Zrobilam mikrodermabrazje ale nic nie daje. Rysy twarzy zmienione. Co mam robic, pomozcie prosze.

Ciężko coś Pani doradzić nie badając skóry.Kosmetyczka nie może wykonywać takich zabiegów,gdyż nie ma pojęcia co robi i po co,a także pracuje na dziwnych,nie przebadanych produktach.Proszę zgłosić do prokuratury popełnienie przestępstwa oraz do stowarzyszenia lekarzy dermatologów estetycznych.Odpowiedzialność zdecydowanie jest kosmetyczki.Musi Pani ... czytaj więcej

4 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień Dobry, Poszukuję pomocy, minęło już tyle czasu, że nie pozostaje mi nic innego jak opublikować to w Internecie. W lutym tego roku miałam zabieg mezoterapii igłowej dekoltu i biustu. Był to drugi mój zabieg u tej samej Pani kosmetolog, po drugim zabiegu dostałam ostrych powikłań, które trwają aż do dziś. Noc po zabiegu wszystko mi opuchnęło, grudki były powiększone i nabrzmiałe i miały ostro czerwony kolor, dostałam gorączki, pojechałam na SOR, dostałam dwa zastrzyki oraz leki Alerproof, kolejno po tygodniu sytuacja znów się powtórzyła, zmiany się aogniły, wystąpiła gorączka, znów pojechałam po zastrzyki do szpitala, dostałam antybiotyk. W każdym miejscu iniekcji zbierała się treść ropna. Po antybiotyku ustąpiło, jednak do tej pory każde miejsce wkłucia jest mocno zaczerwienione, zdarza się, że zaczynają mnie te zmiany swędzieć. Stosowane maści : Fucibet, MaxiCortan, Hydrocotizon, Triderm, Novate, żadna nie pozbyła się problemu. Miałam również naświetlenia IPL, fale radiowe. Z naturalnych kosmetyków stosowałam olej z czarnuszki, wyciąg z opuncji, maść nagietkową, nic nie przyniosło rezultaltu. Nie mogę dłużej stosować maści sterydowych, ponieważ niszczą one skórę. Nie oczekuję pomocy za darmo, jeśli ktoś wie jak można pomóc chętnie przyjadę na wizytę. W każdym zaczerwienionym miejscu widać naczynia krwionośne. Największe zmiany są lekko wypukłe. Bardzo Państwa proszę o pomoc, nie jestem w stanie tego zaakceptować, źle to wpływa na jakość mojego życia, jednoczesnie ma to negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Z góry dziękuję za zainteresowanie, za poświęcony czas i za dobre serce. Z poważaniem, Karolina

Dr Ewa Rybicka

Najlepsza odpowiedź

Zgadzam się z dr Zieniem, wskazana konsultacja u dobrego dermatologa, klinicysty. Wcześniej od kosmetyczki należy wyegzekwować dokumentację z zabiegu i minimum ulotkę dołączaną do produktu. Wygląda na to,że uczuliła się Pani na produkt, albo był zanieczyszczony. Nie znalazłam w sieci informacji o producencie, certyfikatach dopuszczajacych itp. ... czytaj więcej

6 odpowiedzi czytaj więcej