Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Zgrubienie na żyle po skleroterapi

Alka364513 · Utworzono: 25 kwi 2016 · Zaktualizowano: 26 cze 2016

Dzień dobry, 10 marca miałam zabieg skleroterapii. Wszystko jest ok, z wyjątkiem jednej żyły na łydce. W miejscu gdzie była widoczna, to widać ją nadal, a od ok. 3 tyg. zrobiły się takie jasnobrązowe przebarwienia w miejscach, gdzie przebiega głębiej pod skórą. Wyczywalne są zgrubienia i delikatnie boli przy gotyku. Kilka dni temu, w miejscu takiego przbarwienia zrobiło się większe zgrubienie, bardziej bolące. Czy jest normalne, że po takim czasie utrzymuje się stan zapalny, a w sumie nawet to bardziej się nasila? Jak długo to może trwać? Dodam, że cały czas noszę pończochy uciskowe.

1 odpowiedź

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  26 cze 2016 ·

  287 odpowiedzi

  Witam
  To normalny przebieg gojenia po skleroterapii. Warto byłoby jednak udać się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg, aby "odbarczyć" ten najbardziej twardy fragment żył. Znajduje się tam zakrzepnięta krew i bez odbarczenia istnieje duże ryzyko pozostania przebarwienia w tym miejscu. Miejscowo proszę stosować żele z heparyną i Arnikę.
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.