melongurl

Dzień dobry. Niedługo kończę 18 lat i szczerze mówiąc-mam dosyć swojej bródki. Jest wystająca i masywna przez co moja twarz wygląda okropnie z widoku frontalnego. Nie będę wspominać o profilu, bo jest po prostu nieproporcjonalny. Chciałabym dowiedzieć się czegoś o możliwych zabiegach, które pomogłyby mi z tym problemem. Czy NFZ refunduje niektóre z nich? Jeżeli nie, to ile może kosztować taka operacja?

Przez nie estetyczny wygląd mojej brody często byłam wysmiewana przez rówieśników w tym momencie brak mi pewności siebie a moja broda uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Oczekuje ze po operacji nabiore pewności siebie i poprawia się moje kontakty międzyludzkie. Moja jedyna obawa są powikłania pooperacyjne.

marcepanyyy

Witam serdecznie. Interesuje mnie operacja plastyczna brody/podbrodka. Nie umiem tego okreslic. Chodzi mi mianowicie o to, by dol twarzy byl ladny okragly, a brode mam jak taki kwadrat. Kości sa ok, nie wiem czy nalezalo by przyciac skore czy naciagnac na brodzie. Jaki bylby to koszt? Pozdrawiam

duska546953

Witam. Mam krzywą przegrodę nosową do tego długą brodę. Nosze już pół roku aparat ortodontyczny. W lutym czeka mnie operacja przegrody nosowej na nzf. Chciałabym się zorientować jaka jest cena zmniejszenia brody, czy aparat ortodontyczny przeszkadza w operacji? Ile bym musiała czekac na termin?

patimk

Witam od paru lat noszę się z myślą o zrobieniu operacji implantu brody. Około dwóch lat temu prawie wylądowałam na stole operacyjnym jednak po konsultacji z jednym z lepszych lekarzy zrezygnowałam. Zrezygnowałam tylko ze względu na dość krótka rozmowę z lekarzem który stwierdził że wystarczy mi mały implant i to koniec. Liczyłam na coś więcej w końcu to zmiana na całe życie. Mam dość okrągła twarz moja broda wygląda jakby była zadarta do gory ze względu na małą ilość tłuszczu na podbrodku. Marzy mi się długa broda która z profilu będzie skierowana w dół i przedluzala moja twarz jak i z przodu i to bardzo ważne by właśnie z przodu ja wysmuklila. Chciałabym umówić się na konsultacje z konkretnym lekarzem który nawet będzie w stanie mi pokazac w komputerze moje zdjęcie przerobione żebym po zabiegu wiedziała czego się spodziewać. Mam nadzieję że wkrótce znajdę to czego szukam pozdrawiam.

lisek789042

Witam, Mój problem to zbyt szeroka wysunięta broda. Jestem kobietą i niestety nadaje to mojej twarzy mocny, męski wyraz twarzy szczególnie kiedy się uśmiecham. Chciałabym zredukować tkankę kostna brody w taki sposób żeby była krótsza i zwężona. Jestem z Lublina. Poszukuję specjalisty w okolicy Lublina/Rzeszowa. Dziękuję za wszelkie informację.

Korekcja brody
Monika240614

Dzień dobry, Chciałam skonsultować się w sprawie odstającej brody. Interesuje mnie korekcja plastyczna lub zabieg umożliwiający zlikwidowanie wcięcia pomiędzy brodą a dolną wargą lub zmniejszenie brody poprzez usunięcie części tkanki. Chciałam się dowiedzieć: -czy wykonują Państwo takie zabiegi, jak to wygląda -jaką metodą jest wykonane -jakie badania muszę wykonać przed zabiegiem -jaka jest procedura konsultacji -ile czasu trwa zabieg -ile czasu trwa rehabilitacja (zdjęcie opatrunku) - kiedy będę mogła wyjść na ulicę -jak to wygląda od strony finansowej -kiedy można umówić się na konsultacje oraz sam zabieg Z góry dziękuję za wyczerpującą informacje, która pozwoli mi podjąć dalsze decyzje. Pozdrawiam, Monika

przedoperacja

Dzień dobry. Mam plagiocefalię oraz jeszcze 4 miesiące temu asymetrię szczęki. Jestem już po operacji dwuszczekowej z genioplastyką i przeszczepem kości. Niestety nie jestem do końca zadowolony. Twarz stała się bardziej pociągła, długa i w dodatku lewa strona jest mniejsza, mam mniej tkanki. Dlatego połówi twarzy są nadal asymetryczne tym razem pod względem wielkości. Ale teraz do konkretów. Mam plagiocefalię, prawa strona wysunieta do przodu oraz wyższa od lewej. Dokładne pomiary i obraz z tomografi mogę pokazać na wizycie. Zdecydowałem się już po konsultacjach, że najlepiej będzie za pomocą implanu 3d. Szukam lekarza, który wykonywał już coś takiego lub jest w stanie to zrobić. Jak już wspominałem mam także asymetryczne oczy. Prawe oko i brew są wyżej niż lewe oraz bardziej wysunięte do przodu, efekt plafiocefali. I ten zabieg chce wykonać w pierwszej kolejności, następnie implant czaszki i rozważam ponownie operację szczeki tym razem jej skrócenie - nie mam progeni, po prostu efekt long face. Operacje jakie mnie interesują zarówno prywatne jak i na NFZ. Proszę o kontakt lekarzy zainteresowanych leczeniem, mogę podesłać zdjęcia do oceny.

zarejestrowany303570
Mam problem z dysproporcja
zarejestrowany303570

Mam problem z dysproporcja w budowie mojej twarzy - cala dolna szczeka i broda sa zbyt wydatne do reszty twarzy. Pare lat temy leczylam wade zgryzu -dosyc powazna zgryz rozwarty - i wyrwano mi 4 trzonowe zeby. Leczenie zakonczylo sie sukcesem, ale twarz zeszczuplala a dysproporcja sie poglebila. Chcialabym sie umowic na konsultacje ze specjalista, kotry oceni co mozna zrobic. Czy jest mozliwe spotkac sie po 21 sierpnia? Pozdrawiam Aleksandra