Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Nieestetyczne ślady po bandażowaniu nogi po skleroterapii

marzka · Utworzono: 24 paź 2016 · Zaktualizowano: 2 lis 2016

Witam srrdecznie Czy taaki wyglad nogi po zabiegu i zdjeciu opatrunku powinien mnie mocno niepokoic Bandaz mocno powbijal mi sie w cialo tworzac nieestetyczne slady Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

2 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
  • Dr Iwona Radziejewska-Choma

    2 lis 2016 ·

    287 odpowiedzi

    Witam
    Widocznie bandaż zbyt mocno ucisnął nogę. Proszę się nie martwić, wszystko zniknie.
    Można smarować skóre kremami gojącymi tj. Cicalfate lub Aderma epitheliale. Dodatkowo żylaki poddane skleroterapii należy smarować żelem z heparyną.
    Pozdrawiam
    Iwona Radziejewska

  • dr n.med. Michał Molski

    27 paź 2016 ·

    8 odpowiedzi

    Proszę się nie niepokoić. Takie podbiegnięcia krwawe a nawet ubytki naskórka zdarzają się po bandażowaniu, jest to problem niegroźny, samoistnie ustąpi. Można smarować żelem z heparyną i stosować pończochę uciskową lub bandażować (trochę łagodniej niż po zabiegu).

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.