Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Skleroterapia - ból po zdjęciu pończoch uciskowych

slimkim · Utworzono: 27 mar 2017 · Zaktualizowano: 27 mar 2017

Dzień dobry. Tydzień temu poddałam się zabiegowi skleroterapi piankowej.(obydwie nogi od razu) Lekarz po zabiegu założył mi pończochy uciskowe drugi stopień i zalecił abym nie zdejmowała ich przez jedną dobę. A później nosiła w dzień przez tydzień. Dzisiaj mija tydzień powinnam nie nosić juz pończoch ale po ich zdjęciu odczuwam ból w miejscach gdzie były większe żyłki, i mam wrażenie ze niektóre miejsca jakby nie były zrobione dobrze bo widac nadal żylaki mają normalny kolor czy będzie trzeba powtórzyć skleroterapie i czy nie za krótko mam nosić pończochy ?

2 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  Najlepsza odpowiedź
  27 mar 2017 ·

  422 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  najlepiej będzie zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg. Noszenie wyrobów uciskowych zazwyczaj przynosi ulgę, proponuję nosić je do czasu wizyty. Zazwyczaj jedna sesja skleroterapii nie jest wystarczająca do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu, ale oczywiście ich ilość ustala lekarz prowadzący. Pozdrawiam,

  lek. Diana Kupczyńska
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2 tel. +48 71 7070 993
  Warszawa, al. Jerozolimskie 56C tel. +48 22 820 90 03

 • dr n.med Paweł Lewandowski

  27 mar 2017 ·

  16 odpowiedzi

  Po zabiegach skloroterapii zaleca się kompresję przez 3 tyg. Bóle w okolicy żylaków mogą wynikać z obecności nadmiaru krwi i skrzeplin w nieczynnym naczyniu żylnym. Zaleca się kontrolę u lekarza wykonującego zabieg.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.