Jak wybrać profesjonalną klinikę medycyny estetycznej?

Autor:

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się większą popularnością. Nic w tym dziwnego, w końcu coraz częściej i chętniej korzystamy z dobrodziejstw płynących z zabiegów estetycznych. Szukając placówki, w której wykonuje się tego typu usługi, warto kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by wybrać profesjonalną i bezpieczną klinikę medycyny estetycznej świadczącą usługi na najwyższym poziomie.

Sprawdzona, doświadczona kadra medyczna to podstawa!

Stojąc przed wyborem kliniki medycyny estetycznej, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie pracującej tam kadry medycznej. W końcu każdemu powinno zależeć na tym, by oddać swój wygląd w ręce profesjonalistów. Dlatego warto wybrać klinikę, w której zabiegi przeprowadzane są przez lekarzy medycyny estetycznej, a te drobniejsze, mniej inwazyjne – przez wykwalifikowanych kosmetologów.

Przeprowadzanie konsultacji przed zabiegiem

W dobrej klinice medycyny estetycznej zawsze przed zdecydowaniem się na konkretny zabieg przeprowadza się konsultację medyczną. W czasie jej trwania lekarz pomaga w doborze odpowiedniej metody zabiegowej, tj. takiej, która spełni wszelkie oczekiwania pacjenta i pomoże mu uporać się z jego problemami estetycznymi. W trakcie takiej konsultacji specjalista ocenia również stan zdrowia pacjenta i inne czynniki warunkujące bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Wysoka jakość sprzętów i preparatów stosowanych podczas zabiegów

Profesjonalna klinika medycyny estetycznej dysponuje najnowszym sprzętem, posiadającym wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. To aspekty, które bezwzględnie należy sprawdzić przed wyborem kliniki, ponieważ jakość używanego sprzętu w dużej mierze wpływa na końcowy efekt wybranej metody zabiegowej. Podobnie jak w przypadku preparatów stosowanych podczas zabiegów. W renomowanych klinikach medycyny estetycznej używa się tylko sprawdzonych preparatów pochodzących od znanych i cenionych marek, których jakość potwierdzają dwa podstawowe oznaczenia: CE, informujący, że dany produkt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i FDA, tj. ważny certyfikat przyznawany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Preparaty powinny być hermetycznie zamknięte. Wówczas możemy być pewni, że nie były wcześniej używane i nie utraciły swych cennych właściwości.

Odwiedź stronę internetową wybranej kliniki medycyny estetycznej

Strona internetowa placówki medycznej to jej wizytówka, dlatego powinna być przejrzysta i estetyczna, i co najważniejsze – dostarczać nam szeregu informacji dotyczących kadry lekarskiej, przeprowadzanych zabiegów i ich cen, a także stosowanych preparatów i wykorzystywanych sprzętów.

Zapoznaj się z opiniami o klinice

Przed wyborem kliniki medycyny estetycznej warto również sprawdzić opinię o konkretnym miejscu i pracujących tam specjalistach. Dobrym źródłem informacji są fora internetowe lub specjalistyczne portale. Często przedstawiciele klinik udzielają wywiadów lub komentarzy eksperckich do mediów, co stanowi dodatkową rekomendację i uwiarygodnienie danego miejsca.

Stosunek jakości do ceny

Profesjonalny zabieg przeprowadzany w klinice medycyny estetycznej nie może być tani. Usługi lekarzy specjalistów, wysokiej jakości preparaty, specjalistyczny sprzęt, generują naprawdę wysokie koszty, co przekłada się na cennik oferowanych przez daną placówkę zabiegów. Dlatego zbyt niskie i wyjątkowo atrakcyjne ceny powinny wzbudzić naszą czujność.


Przed wyborem konkretnej kliniki medycyny estetycznej upewnij się, że oddajesz swoje zdrowie i wygląd w ręce specjalistów i udajesz się do renomowanego i godnego zaufania miejsca, w którym przeprowadza się zabiegi na najwyższym poziomie i z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Tylko profesjonalna klinika medycyny estetycznej stanowi gwarancję udanego zabiegu oraz długotrwałych i zadowalających rezultatów.


 

Publikowane: 16.09.2019

Autor

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, mezoterapii. Współpracuje z Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging.

Dotyczące tematu

Wypełnianie zmarszczek - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Mentorka MANUFAKTURA PIĘKNA Centrum Medycyny Estetycznej Katarzyna Luch 09.01.2018
Warto     

Piękna robota dr Kasi Luch z Wrocławia. Czasem zdarza się mieć krwiaka po zabiegu. Ale absolutnie nie wpływa on na końcowy efekt. Po dwóch tygodniach nie było po nim śladu, wchłonął się, a usta są cudne!!! Nie są śmieszn... Więcej 

2 Lubię to   9 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni