Odmładzanie skóry zimnym laserem pikosekundowym

Odmładzanie skóry zimnym laserem pikosekundowym
Specjalista laseroterapii, której poświęca się od ponad 15 lat. W swojej klinice Medivita używa 12 rodzai laserów, wykorzystujących różne technologie.Stawia na idnywidualne podejście do pacjenta.
Utworzono: 9 lis 2018 · Zaktualizowano: 5 maj 2020

Usuwanie tatuaży i przebarwień - zimny laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy to narzędzie nowej generacji, znajdujące się o poziom wyżej niż laser Q switch – laser diodowy używany głównie do usuwania tatuażu.

Okazało się, że dla lasera pikosekundowego wskazanie usuwania tatuażu to tylko mały margines możliwości. Nowa technologia zastosowana w tej maszynie pozwala na wykonanie rewolucyjnego zimnego odmłodzenia skóry, jest to bowiem tzw. zimny laser.

Dzięki bardzo szybkiemu impulsowi pikosekundowemu pojawiły się zupełnie nowe możliwości wykorzystania tego lasera. Doskonale usuwa tatuaże skracając zabieg, świetnie sprawdzi się przy usuwaniu plam pigmentowych, przebarwień. 

Zimne odmładzanie skóry laserem pikosekundowym

Jednak głównym wskazaniem z doskonałymi efektami okazało się odmładzanie skóry.

Ilość energii dostarczana do tkanki skóry za pomocą lasera pikosekundowego jest nieporównywalnie większa niż to co mogły zaoferować dotychczas stosowane lasery.

Jednocześnie laser pikosekundowy nie powoduje oparzenia skóry, dlatego nazywany jest zimnym laserem. To ma wpływa na odczucia pacjenta podczas zabiegu. Dzięki tej właściwości można laser pikosekundowy stosować przy odmładzaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu – czyli skóry bardzo delikatnej. Wcześniej stosowane lasery: frakcyjny czy termolifting radiofrekwencyjny igłowy powodowały po zabiegu wyłączenie pacjenta z normalnego funkcjonowania na jakiś czas, aż skóra się wygoi.

Teraz przy użyciu lasera pikosekundowego nie ma takiej potrzeby, skóra po zabiegu jest jedynie lekko zarumieniona. Nie ma żadnych oparzeń a efekt przewyższa wielokrotnie ten, który pozwalają uzyskać inne lasery.

Sciborowicz wideoWideo: O laserze pikosekundowym opowiada dr Jacek Sciborowicz

Terapia blizn, bliznowców i rozstępów

Dodatkowo laser pikosekundowy świetnie sprawdza się w terapiach blizn trądzikowych, pooperacyjnych. Leczy rozstępy czy też bardzo trudne w leczeniu bliznowce, które laserem pikosekundowym można niwelować z dużym sukcesem.

W Medivita oferujemy zabiegi z użyciem nie tylko lasera pikosekundowego. Korzystających z różnych technologii i specjalizując się w terapiach laserowych w swojej praktyce używamy 12 laserów, dzięki czemu możemy zmierzyć się z wieloma problemami swoich pacjentów.

Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.