Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Zapadnięta gałka oczna

Dominika123 · Utworzono: 8 paź 2015 · Zaktualizowano: 9 paź 2015

Witam

Mam problem ponieważ podczas porodu dosłownie z dnia na dzień zapadła mi się gałka oczna, byłam już na okulistyce, neurologii i teraz 15.11.2015 czeka mnie operacja zatok - rozpoznanie przewlekły stan zapalny zatok.

Miałam wykonywane badania MR i TK - wyniki :

W TK głowy i oczodołów wyszło : całkowite zacienienie lewej zatoki szczękowej - jej światło wypełniają struktury miękkotkankowe o gęstości ok 32j.H. ze zwapnieniami w części bocznej, z częściowym ścieńczeniem zewnętrznej ściany kostnej zatoki.

Zatoka szczękowa i czołowa lewostronnie w całości wypełnione przez pogrubiałą błonę śluzową i płyn. Pogrubienie błony śluzowej ściany dolne prawej zatoki szczękowej (gr. 14mm o nieco niejednorodnym sygnale – nadkażenie grzybicze ?), nieznaczne komórek sitowych lewostronnie. Ubytki w małżowinie nosowej środkowej lewej – wariant budowy ? Do rozważenia CT zatok i konsultacja laryngologiczna

TK zatok : Prawie całkowicie bezpowietrzna zatoka szczękowa lewa, niewielkie przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zatoce szczękowej lewej i w jamach nosa. Niedrożny kompleks ujściowo-przewodowy po stronie lewej. Skrzywienie przegrody nosa w stronę lewą.

Ja już nie wiem co o tym myśleć, czy to zapadnięcie może być spowodowane zapaleniem czy to defekt kosmetyczny z wysiłku porodowego - poród naturalny - 18 godzin. Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania ?

(Na zdjęciu z boku na górze jest zdrowe oko)

Będę wdzięczna za każdą odpowiedż. Pozdrawiam Dominika

3 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • dr Halina Berońska-Kulicka

  9 paź 2015 ·

  139 odpowiedzi

  Dla pełnego obrazu powinna Pani mieć jeszcze konsultację neurologiczną. Znamię wg mnie na podstawie załączonych zdjęć nie budzi podejrzenia czerniaka, w ciąży znamiona często ciemnieją. Jednak dla uspokojenia Pani warto zrobić badanie dermatoskopowe u dermatologa.
  Podkreślałam to wielokrotnie i nadal informuję , że forum czy FB nie jest miejscem na lekarskie konsultacje. Wszystkie problemy powinno omawiać się w gabinecie.
  Pozdrawiam
  Halina Berońska-Kulicka
  specjalista chirurgii plastycznej

 • Dr Jerzy M. Chęciński

  8 paź 2015 ·

  1354 odpowiedzi

  Witam,

  Wpadanie gałki ocznej może być osłabieniem tylnej ściany oczodołu z powodu zapalenia zatok.
  Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja jednocześnie z laryngologiem i okulistą , aby stwierdzić dokładną przyczynę Pani zaburzeń.

  PozGabinet Chirurgii Plastycznej
  dr Jerzy Chęciński
  ul. Kazimierzowska 43
  02-572 Warszawa
  tel. 22 848 71 15
  e-mail: kontakt@drchecinski.pl
  www.drchecinski.pldrawiam

 • dr Halina Berońska-Kulicka

  8 paź 2015 ·

  139 odpowiedzi

  Jaki czas upłynął od porodu ? Jaki jest wynik badania okulistycznego ? Czy jest podwójne widzenie i czy było badane pole widzenia ? Generalnie powinna Pani na razie dokończyć obecne leczenie, do którego została już zakwalifikowana. Jest duże prawdopodobieństwo, że powodem powikłań po porodzie był stan zapalny i zmiany nim spowodowane w zatoce szczękowej.
  Pozdrawiam
  Halina Berońska-Kulicka
  specjalista chirurgii plastycznej

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.