Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Blizny po skleroterapii.

Anett · Utworzono: 12 sty 2017 · Zaktualizowano: 14 sty 2017

Dzień dobry ! Witam ponownie,wcześniej na forum zamieściłam zdjęcia po nieudanej skleroterapii , miejsce zostało poparzone gdzie powstała jakby dziura i brzydki strup, Dziś chciałam pokazać jak wygląda teraz blizna.Chciałabym się dowiedzieć czy blizna zniknie sama z czasem , czy potrzebne są jakieś dodatkowe zabiegi ? przez pewien okres używałam plastrów i maści Sutricon w celu rozjaśnienia blizny. Zabieg się odbył w lutym 2016 roku. Nie ukrywam że przeszkadza i unieszczęśliwia mnie bardzo ta blizna . Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam Serdecznie .

2 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  Najlepsza odpowiedź
  14 sty 2017 ·

  287 odpowiedzi

  Witam
  Blizna niestety sama nie zniknie. Można nadal stosować preparaty silikonowe. Może Pani spróbować zmniejszyć widoczność blizny i przebarwienia na około laserem frakcyjnym, ale najlepiej w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym, które wzmocni osłabioną skórę w tym miejscu i poprawi efekt. Zabiegi tego typu może wykonać tylko lekarz z dużym doświadczeniem i dysponujący bardzo dobrym sprzętem.
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

 • Centrum Medyczne Medicus Estetic

  14 sty 2017 ·

  42 odpowiedzi

  Szanowna Pani,

  Nie liczyłbym na samoistne zniknięcie blizn.
  Dla uzyskania poprawy jakości i wyglądu skóry konieczne jest wykonanie zabiegów regenerujących. Laseroterapia fraksyjna ewentualnie wspomagana osoczem bogatoplytkowym może rozwiązać Pani problem.


  Z poważaniem,
  Bartosz Pułtorak

  Centrum Medyczne
  MEDICUS ESTETIC
  www.medicus-estetic.pl
  poczta@medicus-estetic.pl

  ul. Owczarska 9
  43-100 Tychy
  32 2053147

  ul. Harcerska 35
  43-100 Tychy
  32 2181320

Znajdź więcej pytań

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.