Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Skleroterapia - duże zasinienia po zabiegu

Kot · Utworzono: 27 mar 2017 · Zaktualizowano: 27 mar 2017

Witam, w październiku miałam zabieg skleroterapii. Wykonano mi walucie w 1/3 długości uda,gdyż miałam zylaki pod kolanem. Stosowałam się do wszelkich zaleceń lekarza:noszenie rajstop,spacery,wizyty kontrolne. Dwukrotnie nakluwano mi zgrubienia,bo były bardzo tkliwe i widoczne. W tej chwili pozostały duże zasinienia głównie nad kolanem i na łydce, martwię się, że nie znikną. Zakupiłam Hirudoid- czy go stosować? Czy jest szansa na lepszy efekt? Czym zmniejszyć te sińce. Dodam,że zdjęcie nie oddaje do końca wyglądu nogi.

2 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
  • dr n.med Paweł Lewandowski

    27 mar 2017 ·

    16 odpowiedzi

    Tak, przebarwienia po zabiegach sklero są dość powszechne (nawet > 50% zabiegów) i dotyczą one w szczególności naczyń o średnicy > 1-5mm. Zazwyczaj ustępują. Pozdrawiam serdecznie.

  • dr n.med Paweł Lewandowski

    27 mar 2017 ·

    16 odpowiedzi

    Zmiany wyglądają jak przebarwienia po zabiegu skleroterapii (objaw mogący wystąpić). Zaleca się stosowanie hirudoidu lub innej maści z heparyną, unikanie ekspozycji na słońce i cierpliwość. Zawsze w przypadku niepokoju związanego z zabiegiem należy zwrócić się z pytaniami do lekarza wykonującego zabieg.

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.