Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Skleroterapia żylaków - kiedy powrót do prace, gdzie trzeba stać

XXX572273 · Utworzono: 18 wrz 2017 · Zaktualizowano: 7 paź 2017

Witam, jestem po zabiegu skleroterapi. Lekarz mnie informował o ruchu, że po zabiegu mam isc na spacer i ogólnie, że ruch jak najbardziej jest wskazany. Jestem jeszcze cztery dni na chorobowym (z innego powodu) i pytanie właśnie tego dotyczy. Niestety, w pracy 8h jestem na nogach, dużo stoję. Czy powrot do pracy jest mozliwy ? Chciałabym aby cały zabieg przeszedł pomyślnie. I jeszcze jedno .. uprawiam sport, mam aktywny tryb życia. Od kiedy mogę ćwiczyć, biegać ?

3 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  Najlepsza odpowiedź
  18 wrz 2017 ·

  422 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  z powyższymi pytaniami najlepiej zgłosić się do chirurga, który wykonał zabieg. Zazwyczaj po dwóch tygodniach od zabiegu można wrócić do pełnej sprawności fizycznej i społecznej, jednak szczegółowe zalecenia różnią się w zależności od zakresu skleroterapii i ewentualnych dalszych planów leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. W pracy, szczególnie stojącej i siedzącej, polecam nosić wyroby uciskowe. Pozdrawiam,
  lek. Diana Kupczyńska
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2 tel. +48 71 7070 993
  Warszawa, al. Jerozolimskie 56C tel. +48 22 820 90 03

 • dr n. med. Andrzej Popow

  7 paź 2017 ·

  35 odpowiedzi

  Nie ma przeszkód do powrotu do pracy ,ani uprawiania czynnego sportu.

 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  18 wrz 2017 ·

  287 odpowiedzi

  Witam. Nie napisała Pani kiedy był wykonany zabieg. Najbardziej istotne sa pierwsze 2 tygodnie po zabiegu. Wtedy bardzo wskazany jest ruch, zwłaszcza spacery. Unikamy jednak bardzo intensywnego wysiłku, zwłaszcza ćwiczeń siłowych. Jeżeli w pracy stoi Pani cały czas, trzeba nosić profilaktycznie wyroby uciskowe, które powinny być zalecone po skleroterapii. Jest to to najlepszy sposób zapobiegania nawrotom oraz powikłaniom po zabiegu. W trakcie stania warto wykonywać naprzemienne ruchy stopami, żeby zapobiegać zastojom krwi oraz w miarę możliwości krótkie spacery.
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.