Labioplastyka

Margo

Zdecydowałam się na zabieg, bo w moim przypadku przerost warg sromowych był znaczny i utrudniał normalne funkcjonowanie, na przykład jazdę na rowerze. Wargi często były podrażnione, trudno było mi utrzymać odpowiednią higienę podczas okresu. No i efekt wizualny... Wybrałam laserową metodę operacji. Wyszłam z kliniki jeszcze tego samego dnia. Ból był znikomy, jednak przez tydzień po zabiegu musiałam unikać długiego siedzenia. Po około trzech tygodniach od operacji wróciłam do współżycia i nie sprawiało mi ono żadnego dyskomfortu, a wargi stały się sporo wrażliwsze na bodźce.

Pokazać komentarze3 Skryć komentarze3
emi
emi

ja zdecydowałam sie na zbieg w gyncentrum ze wzgledu na laser Mona Lisa Touch.Miałam przerost jednej wargi sromowej mniejszej co bardzo mi przeszkadzało. Zabieg wykonywał dr Dawid Serafin, którego moge polecic z czystym sumieniem.Dokładnie wszystko wytłumaczył, doradził i co najważniejsze bardzo dobrze wykonał.W piątek miałam zabieg i od razu wróciłam do domu a w poniedziałek poszłam normalnie do pracy.Zaznaczam,że pracuje jako przedstawiciel handlowy i dałam rade jeździc samochodem przez ok.6 godz. z tym że siedziałam na kółku poporodowym co uniemożliwiło uciskanie wrażliwych miejsc.W sumie oprócz mojego meza nikt sie nie domyśił o tym co zrobiłam, ponieważ po laserze wszystko goi sie szybciej i można normalnie funkcjonowac.Zabieg Labioplastyki miałam przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym( nic nie bolało), poprzez ciecie klinowe. Po ok. 4 tygodniach wszystko sie zagoiło a po 3 miesiącach blizna jest już prawie niewidoczna. Koszt zabiegu to 3000. Po zabiegu miałam jeszcze 3 bezpłatne wizyty kontrolne.
Długo zastanawiałam sie czy to zrobic tym bardziej, że nie znalazłam opini o labio w gyncentrum ale teraz jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam.

Zobacz odpowiedź
Margo

Ja również miałam zabieg przeprowadzony w Gyncentrum, także przez dr Serafina. To bardzo profesjonalny i kontaktowy lekarz. Byłam jego pierwszą (i póki co jedyną) pacjentką poniżej 18 roku życia. Klinika musiała specjalnie dla mnie wprowadzać nowe procedury :)
Przerost moich warg był bardzo duży, dlatego zakwalifikowano mnie do operacji w tak młodym wieku (15 lat). Zabieg trwał ponad dwie godziny. Był wykonywany przy pomocy lasera Mona Lisa Touch przy znieczuleniu miejscowym. Muszę przyznać, że ból po zabiegu był dużo większy niż się spodziewałam. Było to jednak spowodowane rozległością zabiegu.
Zostałam poinformowana o możliwych powikłaniach. Mi przydarzyło się to najmniej groźne i najczęściej występujące - nieduży krwiak. To właśnie ten krwiak sprawiał mi najwięcej bólu. Wywołał bardzo dużą opuchliznę. W pierwszej chwili bardzo się wystraszyłam tego, jak wygląda moja rana. Lekarz jednak uspokoił mnie, że nie wdała się w nią żadna infekcja, a opuchlizna zejdzie.
W moim przypadku okres leżenia w łóżku trwał ponad tydzień. Dopiero wtedy mogłam zacząć w miarę normalnie chodzić (chodem kaczki, z szeroko rozłożonymi nogami - wyglądało to dość komicznie :) ). Brałam silniejsze leki przeciwbólowe niż zazwyczaj się przepisuje. Ibuprofen, paracetamol i pyralgina nie działały - zamiast tego brałam Ketonal. Po około dwóch tygodniach krwiak się wchłonął, zaś opuchlizna i ból zupełnie ustąpiły. Zaczynam dostrzegać końcowy efekt. Gdy na początku zobaczyłam w lusterku opuchniętą, siną ranę, nie umiałam nawet wskazać położenia poszczególnych narządów i naprawdę się przeraziłam. Teraz jednak ładnie widać, co i jak zostało poprawione. Wiem, że trochę straszę, ale chcę być szczera. Podkreślam, że mój zabieg był nadzwyczajnie rozległy i 95% kobiet nie ma takich problemów jak ja. Po przetrwaniu ponad dwóch tygodni od zabiegu stwierdzam, że było warto, a wszystko idzie ku dobremu.
Polecam tak klinikę, jak i samego dr Serafina.
Koszt zabiegu: 6000 zł
Leki: antybiotyk Bioracef, osłonowo IPP i Trivagin, przeciwbólowo Ketonal
Higiena: po każdym skorzystaniu z toalety podmycie się i odkażenie rany Octeniseptem, noszenie wkładek Libreese

lubiana

Witam! Ja miałam zabieg Labioplastyki wykonywany w zeszłym roku. Dr Dawid Serafin jest wspaniałym człowiekiem. Taki dr Szczyt tylko, że na śląsku :) Odmienił moje życie. Efekt zabiegu przeszedł moje wszelkie oczekiwania. Co prawda zabieg trwał prawie 3 godziny, ale Pan doktor postarał się w każdym szczególe. Obecnie pozbyłam się wszelkich kompleksów. Moje odczucia intymne spotęgowały się. A co najważniejsze, wyglądam jakbym się taka urodziła. Brak blizn, nierówności. Po prostu idealnie. Jeżeli, któraś z Pań ma taki problem jak ja miałam, oddajcie się w ręce dr. Serafina. On wam pomoże. Pozdrawiam wdzięczna i zadowolona pacjentka.

Opinia o lekarzu

Więcej opinii na ten temat

Specjaliści w Twojej okolicy