O zabiegu myślałam kilka lat - opinia po labioplastyce w znieczuleniu miejscowym

O zabiegu myślałam kilka lat - opinia po labioplastyce w znieczuleniu miejscowym

Pa.

O zabiegu myślałam kilka lat. Nigdy nie podobałam się sobie w "tamtym" miejscu, zawsze okolice intymne były dla mnie wstydliwym tematem. Jazda na rowerze czy noszenie koronkowej bielizny wiązało się z ciągłym dyskomfortem. Oczywiście wliczając w to wszelkie zbliżenia z partnerem. 30.05.19r. dr Serafin przeprowadził u mnie zabieg labioplastyki. Poprzedzała go oczywiście wizyta kontrolna, na której dostałam wyczerpujące informacje, jak zabieg by wyglądał oraz jakie badania należy wykonać, by móc przystąpić do zabiegu. Wszystkie wyniki badań wystarczyło przesłać drogą mailową, więc nie było konieczności jeździć z samymi dokumentami (jest to duży plus, ponieważ mieszkam około 80km od Gliwic).
Zabieg trwał niecałe 2h. Był on wykonany w znieczuleniu miejscowym. Sam moment znieczulenia nie był przyjemny, trochę bolało ale po 2-3 minutach mogłam się odprężyć i posłuchać całkiem niezłej muzyki :) Pan Doktor i Pani położna cały czas dbali, bym czuła się komfortowo. W trakcie zabiegu nie czułam kompletnie żadnego bólu. Po zabiegu zostałam w klinice jeszcze przez dwie godziny, we wlewie dożylnym, dostałam m.in. leki przeciwbólowe. Po tych kilku godzinach wróciłam do domu jako pasażer (również wtedy nie czułam żadnego bólu) z zaleceniem by leżeć przez trzy dni w łóżku. Zimne okłady i tabletki przeciwbólowe były zbawienne. Ból oceniam na 5/10. Po każdej wizycie w toalecie konieczne było obmycie pod prysznicem okolic intymnych oraz użycie Octeniseptu i wymiana opatrunku. Poza tym dwa razy dziennie doustny antybiotyk i smarowanie maścią Betadine. 4 dni po zabiegu byłam na pierwszej wizycie kontrolnej, na której dowiedziałam się, że wszystko jest w porządku i zostałam umówiona na ściąganie szwów. Po 4 dniach od zabiegu nie miałam żadnych problemów z funkcjonowaniem, tabletki przeciwbólowe brałam tylko na noc. 10 dni od operacji (dzisiaj) Pan Doktor ściągnął mi szwy. Trwało to może około 20 minut. Było nieprzyjemne jednak mniej bolesne niż znieczulenie przy zabiegu. Od dzisiaj mogę robić już prawie wszystko, jedynie z jazdą na rowerze i zbliżeniami musżę (niestety!) poczekać około 3 tygodnie.
Wszystkie wizyty kontrolne były bezpłatne. Ostatnia wizyta za kilka tygodni ale ja już teraz mogę powiedzieć, że absolutnie nie żałuję. Pan Doktor jest profesjonalną, ciepłą osobą z poczuciem humoru. Doskonale wie co robi. Od samego początku wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. Gdybym miała zdecydować się na to jeszcze raz, nie wahałabym się ani chwili. Jedyne czego mogę żałować, to tego, że tyle lat zwlekałam. Teraz nie myślę o tym, że trochę bolało w pierwszych dniach. Bo ciągle oglądam się w lustrze i nie mogę przestać się uśmiechać :) Jestem piękna! :) Dziękuję Panie Doktorze

Opinia o lekarzu

Ogólna ocena
Sposób traktowania pacjenta
Udzielanie odpowiedzi na pytania
Czas poświęcony mojej osobie
Opieka po przeprowadzeniu zabiegu
Dostępność pod telefonem lub e-mailem
Profesjonalizm i uprzejmość obsługi
Czas oczekiwania

Więcej opinii na ten temat

Specjaliści w Twojej okolicy