Zabieg falami radiowymi pod oczy po zabiegu z kwasem hialuronowym

dea13

Mam pytanie, chodzi o zabiegi pod oczy wykonywane falami radiowymi. 4 miesiące temu poddałam się zabiegowi wstrzyknięcia kwasu hiarulonowego pod oczy, szczegolnie drażnilo mnie oko prawe, gdzie widać bylo, że skóra jest nie napięta. Kwas pomógł. Czy po czterech miesiacach mogę już skorzystać z zabiegów falami radiowymi, ktore też napinają skórę, czy jest to za wcześnie?

Pokazać komentarze2 Skryć komentarze2

Szanowna Pani,

pod wpływem fal radiowych kwas hialuronowy szybciej się wchłania. Sugerowałabym rozważenie terapii, która nie jest skorelowana z działaniem wysokiej temperatury odpowiedzialnej za degradację kwasu hialuronowego.

Z wyrazami szacunku,
Aleksandra Gołda
fizjoterapeuta, kosmetolog

email: agolda@arsestetica.pl I siedziba tel.  71 7... Pokaż 71 707 09 93  Telefon I tel. kom.  691 ... Pokaż 691 818 624  Telefon I www.arsestetica.pl

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +  48 7... Pokaż 48 71 70 70  Telefon 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C I tel. +  48 2... Pokaż 48 22 26 60  Telefon 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Rybak Clinics

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +  48 7... Pokaż 48 71 723 00  Telefon 08 I mail: wroclaw@rybakclinics.pl

Dr. Marek Kacki MD

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zwrócić się do bardzo dokładnych badań na ten temat. Prawie że 20 lat temu, Robert Weiss, MD, dyrektor instytutu dermatologii w Johns Hopkins University przeprowadził badania nad wpływem różnych zabiegów na wstrzyknięty wypełniacz kwasu hialuronowego. Zabiegi które były testowane to CO2 laser, IPL oraz radiofrekwencja. Po zakończeniu zabiegu pobrane zostały biopsje z miejsca leczenia. Okazało się że żaden z tych zabiegów nie spowodował jakąkolwiek zmianę w kwasie hialuronowym.
W zeszłym roku, Robert Weiss przeprowadził dodatkowe badania używając niektóre zabiegi niedostępne w czasie poprzednich badań. Wyniki te opublikował w tym roku. Badania dotyczyły miedzy innymi szeregu laserów o różnej długości fal mających zdolność penetracji na różną głębokość oraz radiofrekwencję igłową dostarczającą energię na głębokość znacznie większą niż ta którą osiągają najczęstsze zabiegi odmładzające używające radiofrekwencję. Wyniki tych badań potwierdziły poprzednie rezultaty z jednym wyjątkiem. Radiofrekwencja igłowa, poprzez głęboką penetrację może spowodować termalną zmianę kwasu hialuronowego dlatego też użycie tej metody może spowodować przedwczesny rozkład wypełniacza.
Podsumowując, jeżeli proponowany zabieg stanowi radiofrekwencję bezigłowa nie ma tu żadnych podstaw do opóźnienia zabiegu lub unikania miejsc z poprzednim wstrzyknięciem wypełniacza hialuronowego.

Opinia o lekarzu

Więcej opinii na ten temat

Specjaliści w Twojej okolicy