Przebieg i rodzaje mezoterapii

Na czym polega mezoterapia?
Mezoterapia to jeden z najbardziej podstawowych zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wprowadzaniu w różne warstwy skóry preparatów rewitalizujących i odmładzających. Mezoterapię wykonuje się w sesjach i można ją łączyć z innymi zabiegami.
Jakie są rodzaje mezoterapii?
Zabiegi mezoterapii można sklasyfikować według głębokości i użytego preparatu. Pierwszy podział wyróżnia mezoterapię płytką i głęboką. Najczęściej pacjentki decydują się na mezoterapię płytką, która pozwala pobudzić skórę i zapewnić jej odpowiedni stopień nawilżenia. Do jej wykonania wykorzystuje się takie preparaty jak kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe czy produktów zawierających peptydy. Z kolei do zabiegu mezoterapii igłowej używa się preparatów usieciowanych, tworzących „rusztowanie” dla skóry.
Co wybrać: mezoterapię płytką czy głęboką?
Kwasy usieciowane wykorzystywane w mezoterapii głębokiej rozkładają się wolniej, a co sprawia, że efekty utrzymują się dłużej. Jest to jednak zabieg bardziej skomplikowany, wymagający większej precyzji podczas wprowadzania preparatów do skóry. Różne rodzaje mezoterapii można ze sobą łączyć.
O mezoterapii opowiedziała dr n. med. Monika Kuźmińska, z Instytutu Yonelle w Warszawie.


Dotyczące tematu

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni