O zabiegu

Nici hialuronowe to nowoczesna metoda wykorzystania kwasu hialuronowego, której zadaniem jest modelowanie konturu twarzy. Pozwala także wypełnić jej poszczególne obszary. Zabieg znany jest również jako soft lifting lub hydrolift. Preparat wprowadzany jest za pomocą wstrzyknięcia poprzez mikrokaniulę. Efekt w postaci bardziej wydatnej i odmłodzonej twarzy jest zauważalny bardzo szybko i utrzymuje się do 15 miesięcy.

Nici hialuronowe - hydrolift to innowacyjny sposób wykorzystania kwasu hialuronowego do modelowania konturu twarzy i wypełnienia jej różnych obszarów, zwłaszcza policzków, podbródka i brody. Ta innowacyjna metoda opatentowana w 2008 r. polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry. Powstrzymuje opadanie skóry spowodowane wpływem sił grawitacyjnych, łagodzi rysy twarzy i wypełnia ubytki tkanki. Odmładza i odbudowuje kształt twarzy: unosi kąciki ust, brwi i oczu. Poprawia objętość policzków, wyszczupla, przywraca owal oraz zmniejsza głębokość bruzd i zmarszczek. Poprawie wyglądu towarzyszą natychmiastowe efekty ujędrniające, nawilżające i twarz uzyskuje młodzieńczy wygląd.

Opis zabiegu i zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji. Cały zabieg trwa około 20-30 min.
Preparat kwasu hialuronowego aplikuje się poprzez wstrzyknięcia specjalną techniką w wybrane miejsca na twarzy. Stosuje się w tym celu mikrokaniulę, przez którą wprowadza się preparat w postaci nici hialuronowych wypełniających linię wzdłuż twarzy. Podany kwas hialuronowy od razu liftinguje skórę i modeluje owal twarzy. Metoda ta pozwala uwydatnić kształt twarzy i w dowolny sposób poprawić profil, przywracając twarzy młodość i naturalnie wyglądający rezultat, który utrzymuje się nawet 15 miesięcy.

Przeciwwskazania

  • choroby immunologiczne
  • alergie i uczulenie na kwas hialuronowy
  • bielactwo / łuszczyca
  • zapalenie lub zakażenie skóry (trądzik, opryszczka, zapalenie skóry, etc.)
  • epilepsja
  • leczenie immunoterapeutyczne
  • podatność na przerost blizn
  • ciąża / laktacja

Publikowane

20.11.2013

Artykuł pod redakcją: dr n. med. Barbara Rygoł
Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.