Silhouette Soft ® – bezoperacyjny lifting twarzy za pomocą nici

Autor:

Silhouette Soft ® to najnowsze odkrycie amerykańskich naukowców w dziedzinie medycyny estetycznej. Procedura Silhouette Soft ® polega na implantacji wchłanialnych nici ze specjalnymi stożkami, które zakotwiczają się głęboko w tkance, napinając ją i podnosząc. Efekt liftingu jest natychmiastowy, a przy tym osiągnięty bez użycia skalpela.

Obecnie zabieg Silhouette Soft ® wykonywany jest na świecie co 15 minut. To innowacyjne podejście daje możliwość uzyskania efektów, jakie niegdyś były możliwe jedynie poddając się agresywnym zabiegom chirurgii plastycznej. To zdecydowany przełom w medycynie estetycznej, która daje coraz więcej możliwości wyraźnej poprawy urody bez użycia skalpela. Bezinwazyjne zabiegi są krótkie, mają zdecydowanie mniejsze ryzyko powikłań, nie wymagają znieczulenia ogólnego i hospitalizacji, wykonywane są bez bólu i nacięć, co zwiększa komfort zabiegu. „Pacjent staje się coraz bardziej świadomym i wymagającym klientem. Oczekuje, by zabieg był krótki, bezbolesny, bezpieczny a do tego przynosił oczekiwane rezultaty. Można powiedzieć, że zabieg Silhouette Soft ® to odpowiedź na rosnące potrzeby pacjentów" – mówi dr n. med. Wojciech Rybak z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica.

zena30 150x150 Wraz z upływem czasu w naszym organizmie zaczynają pojawiać się nieodwracalne zmiany. Proces starzenia dotyka każdej komórki naszego ciała. Włókna kolagenu i elastyny, które stanowią rusztowanie dla skóry i odpowiadają za jej napięcie, ulegają osłabieniu. Skóra traci jędrność i elastyczność, staje się wiotka i opada. Procedura Silhouette Soft ® za pomocą nici i umocowanych do nich stożków przywraca napięcie i podnosi zwiotczałą tkankę. Nici wykonane są z bio-wchłanialnego materiału, podobnie jak i przymocowane do nich mikroskopijne stożki, które umożliwiają umocowanie nici w skórze. Poprzez odpowiednie naciągnięcie wprowadzanych nici zmarszczki zostają rozprostowane, skóra napięta i delikatnie podniesiona. Nici pobudzają syntezę wspomnianych, naturalnie występujących w ludzkim organizmie składników - kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu w miejscu rozpuszczonej nici tworzy się rusztowanie, które przywraca napięcie zwiotczałej tkance. Jak tłumaczy dr n. med. Wojciech Rybak: „Procedura Silhouette Soft ®, dzięki podskórnej implantacji rozpuszczalnych nici, podnosi zwiotczałą skórę brwi, okolicę policzków, żuchwy, skroni, całkowicie usuwa bądź wyraźnie redukuje bruzdy nosowo-wargowe. Przywraca także objętość i poprawia owal twarzy. Ponadto zabieg Silhouette Soft ® przynosi doskonałe rezultaty w korygowaniu wrodzonych lub pourazowych uszkodzeń nerwu twarzy czy okolic, które zostały częściowo sparaliżowane. W przypadku zabiegu minimalizującego asymetrię twarzy, na ogół zalecane jest powtórzenie zabiegu i wszczepianie kolejnych nici w to samo miejsce".

Silhouette Soft ® należy do grupy zabiegów lunchowych. Metoda nie jest skomplikowana, wystarczy 30 min., by uzyskać pierwsze rezultaty, na ostateczny efekt liftingu czeka się kilka miesięcy. Zabieg nie pozostawia blizn czy innych widocznych śladów, stąd powrót do normalnych aktywności możliwy jest praktycznie z dnia na dzień, co stanowi jego dużą zaletę. By uzupełnić efekty można dodatkowo zastosować toksynę botulinową lub kwas hialuronowy. Silhouette Soft ® cieszy się zainteresowaniem ze strony zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg można wykonać u osób z każdym typem skóry. Testy kliniczne nie wykazały reakcji alergicznych na produkt u osób ze skórą wrażliwą ze skłonnościami do alergii. Co ważne nici Silhouette Soft ® otrzymały pozytywną opinię FDA oraz CE, a fabryka w Michigan, gdzie są produkowane jest pod stałą kontrolą sanitarną.

To co czyni tą procedurę unikatową to fakt, że nici są wprowadzane dwukierunkowo, co powoduje, że można je zakotwiczyć w skórze w dowolny sposób, aby uzyskać pożądany efekt. Dzięki temu można je zastosować w różnych okolicach (podniesienie brwi, tkanek szyi, policzków) w zależności od potrzeby i oczekiwań pacjentów. Dotychczas stosowane techniki w większości zakładały użycie nici niewchłanialnych i jednokierunkowych, które wymagały z jednej strony wykonywania nacięć w skórze i zakotwiczenia w tkankach. Nić Silhouette Soft ®dzięki dwukierunkowemu układowi stożków umożliwia zakotwiczenie w tkance w obu kierunkach, co eliminuje konieczność wykonywania jakichkolwiek nacięć. Skraca to także rekonwalescencję i eliminuje w sposób istotny ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.

Podsumowując Silhouette Soft ® to nowa kategoria zabiegów, przeznaczona dla osób, które nie wymagają jeszcze tradycyjnego liftingu, a zauważają u siebie oznaki starzenia, takie jak utrata jędrności, zmarszczki czy pogłębione bruzdy nosowo – wargowe. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw wciąż rosnącym oczekiwaniom pacjentów, oferując zabiegi, których efekty coraz częściej porównywalne są do tych, osiąganych przez chirurgię plastyczną.

Podstawowe różnice pomiędzy niciami Silhouette Lift® a Silhouette Soft ®

Silhouette Lift® Silhouette Soft ®
Wprowadzane jednokierunkowo Wprowadzane dwukierunkowo
Konieczne nacięcie skóry przy skroni Brak nacięć
Nici niewchłanialne Nici wchłanialne – ok. 18 miesięcy
Nieprzewidywalny efekt finalny – ryzyko konieczności usunięcia nici Możliwość powtórnego zabiegu bez konieczności usuwania nici

dr n. med. Wojciech Rybak – Ars Estetica

Publikowane: 11.01.2013

Lifting twarzy Silhouette Soft - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni